A Fidesz-KDNP „Ébredj Budaörs” üzenettel vágott bele az önkormányzati választási kampányba, aminek a megnyitójáról ITT tudósítottunk. Mind a tíz körzetben állítanak jelöltet, akiknek elsősorban a jelenlegi képviselőknél, a Budaörs Fejlődéséért Egyesület jelöltjeinél kellene több szavazatot szerezniük.
(Bár a Mi Hazánk, továbbá a Gazdakör és a Lakótelepért Egyesület közös, illetve a Budaörsi Vállalkozók Egyesülete jelöltjeivel szintén számolni kell, azért valljuk be, ezen szervezetek részéről inkább a töredékszavazatok megszerzéséért folyik küzdelem annak érdekében, hogy listáról egy-két képviselőt ők is delegálhassanak a képviselő-testületbe. Az őket bemutató cikkeinkhez még várjuk a válaszokat.)
„ÉN(!) vagyok a megoldás azokra a problémákra, amiket az eddigi képviselő nem, vagy csak részben tudott megoldani!”
Az alábbiakban tehát a Fidesz-KDNP jelöltjei válaszoltak a Budaörsi Napló személyre szabott kérdéseire. A kapott válaszokat szó szerint tesszük közzé, három kis szerkesztői megjegyzést azért engedtünk meg magunknak, mert az első esetben anélkül nem lenne érhető olvasóink számára a képviselő mondata, a másodikban megszólítva éreztük magunkat, a harmadik esetben pedig téves információt közölt.
1. körzet Szilágyi András Levente, „ő Erdélyben született, baróti (székely) származású, hosszú évek óta itt él Budaörsön és több közösség oszlopos motorja”, vezetője. Fontos számára a család. Ezzel mutatta be Czuczor Gergely a kampánynyitó sajtótájékoztatón. Mit tenne hozzá vagy esetleg pontosítana?
– Vallon identitású őseimről tudtam, és már kezdtem büszke lenni önöktől nyert palóc (tudósításunkban először rosszul hallottuk Czuczor Gergelyt, majd pontosítottunk – a szerk.) származásomra is. (Mikszáth Kálmán nagy kedvencem.) Amit hozzátennék az mégis egy formabontó ajánlás: 2021 szeptemberében megjelent Budaörsön egy új polgári havilap első száma. Kiderült van olyan közösségi cél, akarat, amiért érdemes dolgozni. Ajánlom szíves figyelmébe mindenkinek a mindenkori lapszámokat. (Figyelmes gesztus egy konkurens lap ajánlása a mi hasábjainkon, köszönjük – a szerk.)
A körzet jelenlegi képviselője Laczik Zoltán ezt nyilatkozta lapunknak: „A település egészében, de az 1. számú választókerületben is az egyik legégetőbb probléma – úgy általában véve – a közlekedés (…) Ugyanakkor nem telt egyelőre a költségvetésből több tervezett utcafelújításra. Az elkövetkező ciklusban, amennyiben ismét elnyerem a választók bizalmát, az eddigieknél is erőteljesebben fogok ezekre a jogos lakossági igényekre összpontosítani.” Kommentelné?
– Természetesen. Nem szokásom mások szőnyege alá bevilágítani, de a képviselő úr egy olyan pártnak vezető tagja, mely párt a kormányrúdnál majd belepusztult a semmittevésbe. Sajnos ez civilként sem sikerült másképp, az elmúlt ciklusban, hiszen a nevesített probléma már 5 évvel ezelőtt is égető volt. A körülményekre való állandó hivatkozás, vetítés, mellébeszélés mind kommunikációs fogások: kifogások. Mióta a világ varázstalanítva lett, vigyázni kell az ilyen progresszív civil kampánytrükkökre. Városunkban is valódi frissességre, határozott jövőképre, valóságos cselekvésre van szükség.
2. körzet Kovács Richárd a KDNP politikusa. Tősgyökeres „őszibarack termelő felmenőkkel” rendelkezik. Számos helyi rendezvény és a katolikus templom felújítása is hozzá kötődik – ezzel mutatott be Czuczor Gergely most. Öt évvel ezelőtt pedig így: „A 2. számú választókerület jelöltje Kovács Richárd, tősgyökeres budaörsi, aki szintén vállalkozó, de a katolikus egyházhoz tartozó Szent Tarzíciusz Egyesület vezetőjeként ismerhették meg Budaörs lakosai.” Mivel egészítenéd ki vagy mit pontosítanál?
– Tősgyökeres budaörsi családból származom. Itt nevelkedtem, és tevékenykedem évtizedek óta. A felmenőim földművesek, őszibarack őstermelők voltak. Déd- és nagyszüleimnek az ötvenes évekig mézeskalács boltjuk volt a Szabadság út 40. alatt. A mezőgazdaságtól és cukrászattól az építőipar felé fordultam: huszonöt éve dolgozom ebben a szektorban. Szenvedélyem a műemléképületek, -tárgyak, régiségek megmentése, rendbetétele. Feleségem védőnő, szintén Budaörsön nevelkedett, az Illyés Gyula gimnáziumban végzett. Tizenöt évig voltam a Budaörsi Szent Tarzíciusz Egyesület vezetője, és 2014. óta képviselem a Wendler Ferenc Szűz Mária Alapítványt is. Mindkét szervezetben fontos közösségépítő és közcélú tevékenységet végeztünk. Többek között táboroztatunk, kulturális programokat szervezünk, és olyan, a környezetvédelem fontosságára felhívó akciókat is indítunk, mint például a közös szemétszedés, a Kőhegy fenntartása, folyamatos gondozása. Az Egyházak és az Önkormányzat megtisztelő bizalmából mi szerveztük a Budaörsi Adventet és a Kőhegyi Kápolna búcsút. Aktív szerepem volt a Templom tér 12. hasznosításnak előkészítésében 2010 és 2014 között, 2014-től a PostART kulturális színtér elindításában és üzemeltetésében is. Gyerekorom óta aktívan részt veszek városunk közéletében, naprakész vagyok sok mindenben. Mint képviselő sokkal többet tehetnék, érhetnék el. Gólt egyszerűbb a pályán lőni, mint kívülről. Egy jó eszköz arra, hogy jót tegyek és szolgáljak!
A körzet jelenlegi képviselője Monostori Kalovits Márk ezt nyilatkozta lapunknak: „A Kőhegy és környéke az otthonom, itt nőttem fel, ez a környék Budaörsnek egy olyan ékszerdoboza, amit szeretnénk megóvni, megőrizni. (…) Sok tervem van még: közel 40 új parkolóhely jött létre a körzetben, de ezek ellenére fontos, hogy egy olyan rendszert alakítsunk ki, amely a jövőnek (is) szól, amelyben a lehető legtöbb parkolási nehézségre megoldást tudunk találni.” Mit gondolsz erről?
– Legfontosabb teendőink: közlekedés, egészségügy, parkolás, temetők, nyilvános illemhelyek, fák ültetése, turizmus, kultúra. Óváros megmentése, építési szabályzatok felülvizsgálata, STOP társasházak! Nefelejcs utcai temető rekonstrukciójának folytatása, urna temető II.-es ütem. Budaörsi hajléktalanok helyzetének segítése, megoldása. Nefelejcs utcai lakótelep pincéjét évek óta áztatja a törött esővíz, ennek javítása. Helyi állatvédelmi szabályok szigorítása, állatmenhelyek, állatvédők, környezetvédők segítése. Mint lokálpatrióta, csakis a lakók és a város hosszú távú érdekeit szem előtt tartva szeretnék tevékenykedni – éppen ezért minden testületi ülésre igyekszem előterjesztéseket készíteni. Több dolog van a városban, ami már hozzám köthető, például a most elkészült Nefelejcs utcai temető urnafala is. Ezért biztosan állíthatom, hogy nem csak nagy szavakkal, hanem tettekkel fogom bizonyítani alkalmasságomat. Teljesen egyetértek Márkkal abban, hogy ez a körzet városunk ékszerdoboza, és talán a tíz körzet közül a legnagyobb kihívás. Nagyon örülök az új, és a megújult gyalogátkelőknek, és a parkolóknak a Naphegy utcában, de azt gondolom, hogy továbbra is a hosszú távú megoldás a társasház STOP. Amiket 2019-ben megfogalmaztam, szinte minden teljes mértékben továbbra is aktuális. Akkor nem sikerült nyernem, de ettől függetlenül így is tudok eredményt felmutatni, a Nefelejcs utcai kerítés projektet, amit Budaörs Város Önkormányzata támogatásával kezdtünk el 2014-ben, idén be tudtunk fejezni. Hamarosan az urna temető is üzemelni fog, és azt tudom ígérni, hogy körzetünk e kényes pontjának rendezésén továbbra is dolgozni fogok.
3. körzet Czuczor Gergely, aki a polgármesteri pozíció mellett körzetben is indul, mint képviselőjelölt.
– Születésemtől, 1978 óta élek Budaörsön. Édesanyám révén tősgyökeres budaörsi sváb felmenőkkel, míg édesapám oldalán felvidéki gyökerekkel rendelkezem. Gyermekként a lakótelepi Csillagfürt Óvodába és a Bleyer Jakab Általános Iskola jártam. Egyetemi tanulmányaim során a Pázmányon történelemtanár, szociológus, közoktatási vezető, míg Szegeden jogász végzettséget szereztem. Boldog férjként, feleségemmel három gyönyörű gyermeket nevelünk itt Budaörsön. Huszonöt éve aktívan veszek részt városunk közéletében. Alapító igazgatóként, pedagógustársaimmal együtt hoztuk létre a budaörsi Szent Benedek Iskolát, ahol történelemtanárként dolgozom. Több cikluson át az önök bizalmából voltam önkormányzati képviselő, ezért jól ismerem az itt élők problémáit, vágyait. Már több mint 30 ezren élünk Budaörsön, és gombamódra tovább épülnek a négy-hat lakásos társasházak, mert a város jelenlegi vezetése másra mutogatva nem tesz ez ellen semmit. A Csicsergő Óvoda új épületét még 2014-ben képviselőségem idején adtuk át. Bár ígérték, de két ciklus óta nem történt meg a Pagony Óvoda megújítása, ahogy a Farkasréti út rekonstrukciója is elmaradt, pedig az ehhez szükséges tervek már rég elkészültek. Körzetünkben a javaslatomra 2012-ben épített Thököly utcai játszótéren kívül nem találunk közösségi tereket. Ebből a néhány kiragadott példából is látszik, hogy 10 éve megállt a fejlődés, ezért változásra van szükség.
4. Löfler Dávid, „fiatal kora ellenére régi motoros (…), harcos természete van (…), ő az, aki sokszor szembesíti a polgármestert korábbi állításaival.” Legfontosabb számára az élhető és szerethető kertvárosias jelleg megóvása – ezzel mutatott be Czuczor Gergely most. Egyetértesz a jellemzésével?
– Természetesen egyetértek a jelöltbemutatón elhangzottakkal és ezúton is köszönöm dr. Czuczor Gergelynek polgármester jelöltünknek és képviselőtársamnak az eddigi munkámat elismerő bemutatást! 2014 óta vagyok önkormányzati képviselő Budaörsön, egy elég nehéz – helyben – ellenzéki szerepben. Bár a baloldal fejlődéséért létrejött, civilnek álcázott egyesület gyakran hangoztatja, hogy Budaörs jelenleg a demokrácia szigete, sokan megtapasztalhatták az elmúlt időszakban mennyire nincs ez így, ha kiállnak a városvezetésnek nem tetsző véleményükkel. Sok ilyen történetet meséltek nekem a Wittinghoff -éle városvezetésben csalódott akár ellenzéki budaörsiek is. De saját magam is számtalanszor megtapasztaltam, hogy milyen személyeskedő, sértő és akár szó-elvételéig fajuló jelenetek alakulnak ki egy-egy a városvezetést szembesítő felszólalásom során. Az gondolom, hogy a budaörsiek ennél sokkal többet érdemelnek.
A 4-es körzet jelenlegi képviselője Tóth Ferenc, aki nagyon aktív, a képviselői munkájáról a helyi közösségi csoportokban gyakran olvasni róla pozitív véleményt. Mégis, miért szavazzanak akkor inkább rád az ott élők helyette?
– Tóth Ferencről nekem az itt élők nem ezt mondták, sőt sokan emlékeznek még a 2014-es Kertész utca felújítási ígéretére, ami talán így tíz évvel később végre most 2024-ben megindulhat. A zajvédő falak fejlesztése és a körforgalom az Alsóhatár út és a főút között is szintén 2014-es, 10 évvel korábbi ígéretek. A körzetünk forgalmi helyzetére és a kertvárosias jellegének megőrzésére sem látom a koncepciót, de még a szándékot sem. Sok esetben csak egy kis odafigyelésre lenne szükség, ilyen például a köztéri szemetesek kihelyezése, karbantartása. Vagy a Kereskedők útja („Szerviz út”) esetében az úton balesetveszélyesen parkoló/rakodó autószállítók ügye. Ezekben a viszonylag egyszerűen megoldható ügyekben is teljes koncepciótlanság, vállvonogatás, beletörődés tapasztalható. Ezeket megelégelve több ügyben is addig szólaltam fel bizottsági üléseken, sajtóban és egyeztettem az illetékes ügyosztályokkal, közteresekkel, míg valamilyen megoldás nem született. Hány ilyen ügy van még, aminek nincs gazdája és nem kell hozzá másra mutogatni, csak dolgozni kellene?! De a jelenlegi városvezetés csak az országos nagypolitikával foglalkozik és a kormányra mutogat. Helyben olyan szinten kerüli a lakosságot, hogy még a közmeghallgatások számát sem hajlandóak bővíteni. Minden évben javaslatot nyújtottam be a képviselő-testület munkatervéhez, hogy Budaörsön legyen több közmeghallgatás, de nem támogatták. A BFE képviselőinek, csak egy javaslata volt a munkatervhez, hogy a „korai” 8.30 helyett 9.00-kor kezdődjenek a képviselő-testületi ülések, mert akkor jobban ki tudják aludni magukat. Azt gondolom, Budaörs ennél többet érdemel! Köszönöm minden körzetben élőnek a támogatást! A weboldalam és a közösségi média mellett én elérhető vagyok telefonon és e-mailben is, úgy ahogy eddig és a továbbiakban is állok mindenki rendelkezésére! De most eljött az idő, most dönthetünk a jövőnkről! Bízva a változásban! Ébredj Budaörs!
5. Kapitány Gábor a KDNP helyi elnöke, „szintén rutinos, régi harcos társ”. „Igazi közösség teremtő, aki nagyon ismeri a körzetének a problémáit, sokan meg is keresik ezzel (…)” — ezzel mutatott be Czuczor Gergely most. Mivel egészítenéd ki?
– Azzal mindenképpen, hogy ÉN(!) vagyok a megoldás azokra a problémákra, amiket az eddigi képviselő nem, vagy csak részben tudott megoldani!
Az 5. körzetben a jelenlegi képviselő 1998 óta folyamatosan Molnár Gábor. Abban gondolom egyetértesz vele, hogy „az 5. körzet sajátos helyzetben van, hiszen itt található a város kulturális, sport intézményeinek döntő többsége. (…) BVUSS, Jókai Mór Művelődési Ház, Latinovits Színház, Post–ART, Városi Ifjúsági Klub, Könyvtár, Zichy Major.” Milyen feladatai lennének szerinted ezzel kapcsolatban egy képviselőnek, amit jobban csinálnál, mint Molnár Gábor?
– Minden körzetnek megvannak a maga értékei és specialitásai. Nem emelnék ki egyet sem közülük, hiszen minden körzetben budaörsiek laknak, és minden budaörsi lakos fontos számomra, illetve a Fidesz-KDNP helyi szervezeteinek számára. Az azonban egy igen érdekes kérdés, hogy a felsorolt intézmények jó része, megfelel-e annak a kívánalomnak, hogy megfelelő keretet és kulturált környezetet tudnak-e nyújtani a budaörsieknek a mostani állapotukban. Véleményem szerint nem! Nézzük csak a színház és a művelődési ház kényszerházasságát. A két intézményt, beszuszakolták egy korántsem a kor igényeinek megfelelő épületbe, amiből – bár kellően leplezik a problémákat – csak toldozás- foltozás következik, a színház már rég kinőtte az épületet, és elfoglalta az Ifjúsági klubot, ahol szintén színházat csinálnak, ezzel kiszorítva a valódi funkciót az épületből. Áldatlan állapotok vannak a háttérben. És hogy mit csinálnék jobban? Az elért eredményeket el kell ismernünk, a hibákat viszont be kell ismernünk. Sajnos a körzetünk a város többi részéhez képest lemaradt a fejlesztésekben. Sok akut problémát kell megoldani, amihez egy elszánt, dinamikus és felkészült képviselőre van szüksége a körzetnek. Sajnos az eddig regnáló képviselő már nagyon keveset jár az emberek között, nincsenek meg a személyes találkozók. Ezeket vissza kell állítani, hogy az emberek, akik ebben a körzetben élnek, tisztába legyenek azzal, hogy ki is a képviselőjük, és hogy fordulhatnak hozzá bizalommal. Én ilyen képviselő leszek!
6. Luntz Péter egy tősgyökeres budaörsi család sarja. A turizmusban és a hotelek, szállodák irányításában pallérozódik, ezért él-hal és Budaörsnek pont az a hiányossága, hogy nincs igazán kihasználva a város fantasztikus adottsága ezen a területen – ez volt Czuczor Gergely bemutatása. Mit tenne hozzá?
– Városunknak valóban jó és kiaknázandó adottságai vannak a turizmus tekintetében, melyek kihasználatlan lehetőségeket jelentenek csak, sajnos. Ma is érvényben van a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia /NTS 2030/ a kormány hosszútávú turizmus fejlesztési programja, még akkor is, ha a szokásos szereptévesztésében lévő városvezetés úgy tűnik nem szándékozik részt venni, a kormánnyal való mindenáron való szembenállás jegyében. A marakodás vagy gyarapodás dilemmából az előbbit választotta városunk jelenlegi vezetése, lemondva ezzel ennek pozitív hozamáról.
A 6. körzetben dr. Ritter Gergely a jelenlegi képviselő, ő is tősgyökeres budaörsi, ráadásul egy ciklus kivételével, amikor orvosként egy jogszabály miatt nem tehette, mindig tagja volt a képviselő-testületnek. Rengetegen ismerik és közvetlen a kapcsolata az itt élőkkel. Miért lenne ön a jobb választás? Mennyire ismeri a körzet sajátos problémáit?
– Dr. Ritter Gergellyel nincsenek problémáink, sőt távoli rokonok vagyunk, mint „régi” budaörsiek. Amiben én többet tudok kínálni választóinknak az egy más szemlélet, a korábban említett gyarapodás, képviselete. A helyi gondokkal problémákkal találkoztam én is, közlekedés, kerékpárutak hiánya vízelvezetés, csatornázás, egyebek. Javasolnám a szlömösödés visszaszorítását, zöldítést, fásítási programot.
7. Szüle Barnabás „a legfiatalabb jelöltünk, 19 éves, egyetemista, aki él-hal a közéletért, a közösségért. A korábbi kampányokban figyeltünk fel a tehetségére. És az a fajta lojalitás, amivel az emberek felé fordul tökéletes önkormányzati képviselő jelöltté teszi. (…)” – Czuczor Gergely bemutatását mivel egészítenéd ki?– Ahogy polgármesterjelölt úr is mondta, még csak 19 éves vagyok, azonban azt gondolom, hogy életkorom ellenére már komoly tapasztalatom van a politikában. Évek óta képzem magam a témában, illetve a Fidelitasnak köszönhetően nagyon értékes tapasztalatokra tehettem szert mind a közélet témában, mind pedig a közösségszervezésben. Úgy vélem, hogy nagy előny, ha valaki ilyen fiatalon indul a választáson. Életkoromból adódóan rendkívül lelkes, ambíciózus vagyok a képviselő-jelöltséget illetően, mindent meg fogok tenni a választók érdekében és megválasztásom esetén, fiatalos, lendületes munkát fogok végezni. Szerintem pont ez a fiatalos, lelkes munka hiányzik a jelenlegi városvezetésből. A plakátjukat elnézve, egy megfáradt, motivációját vesztett csapatot áthatunk, ellenben nálunk egy elhivatott, lelkes, tettre kész csapatot láthatnak a budaörsiek.
A 7. körzetben Stift Nándor 1998 óta képviselő folyamatosan, és nem politikus, hanem egy helyben közismert személy, akinek hatalmas a helyismerete és az önkormányzati munkában a gyakorlata. Mit tennél be a mérleg másik serpenyőjébe magad mellett?
– Stift Nándor valóban közismert, azonban a választókkal való beszélgetések után azt mondhatom, hogy ez egy negatív közismertség. A választók rendkívül elégedetlenek, sok gondjuk van a képviselő úr munkáját illetően. Azt pedig teljes mértékben elfogadhatatlannak tartom, hogy a magukat függetlennek tartó BFE-s politikusok a Momentum kampányolnak. Az a BFE kampányol a Momentumnak, amelynek a soraiban ott van az ex Mszp-s Stift Nándor. (Soha nem volt Stift Nándor semmilyen pártnak a tagja! – a szerk.) Ezek után úgy gondolom, hogy nem beszélhetünk függetlenségről és ezt a választók is tudják és a választáson a véleményüknek hangot is adnak majd. Budaörsön változás kell és ezért is fogunk dolgozni. Ébredj Budaörs!
8. Fotyékné Arbanász Edina Adrienn „a csapatunk egyetlen hölgy tagja.” Kétgyermekes családanya, „az egészségügyben bontakoztatta ki a benne rejlő tálentumokat” (…). – Mivel egészíteni ki Czuczor Gergely szavait? Budaörsön belül hol él, melyik városrész problémáit ismeri tapasztalatból?
– 2003 óta élek Budaörsön a Törökugrató lábánál férjemmel és két felnőtt gyermekemmel. Tolna megyei sváb kisvárosból, Gyönkről származom. Polgári értékek szerint nevelkedtem és a gyermekeinket is így neveltük. Védőnői és bölcsész diplomát szereztem, jelenleg az egészségügyben dolgozom. Városunk problémáit naponta tapasztalom, függetlenül a városrész elhelyezkedésétől. Célom, hogy egy fiatalosabb lendülettel, újító szándékkal, a meglévő és fejleszthető önkormányzati adottságokat a városunkban és a választókörzetemben élő emberek javára fordítsam. Kutyás gazdiként ismerem és járom folyamatosan a választókerület utcáit és találkozom a lakókkal, tapasztalom a problémákat és a városrész gondjait.
A 8. körzetben Biró Gyula a jelenlegi alpolgármester indul újra. Ő a legrégebbi önkormányzati képviselő Budaörsön, akinek hatalmas a helyismerete és az önkormányzati munkában a gyakorlata. Mit tenne be a mérleg másik serpenyőjébe maga mellett?
– Választókerületem talán a város legvegyesebb övezete, társasházak, családi házak, iskola, óvoda, irodapark, sportcentrum található benne. Ez különös figyelmet igényel a városvezetés részéről, mivel más-más érdekek és értékek jelennek meg. Pillanatnyilag a választókerület igen szélsőséges képet mutat, pozitív és negatív példák állnak egymással szemben. Pozitív, hogy az úthálózat, infrastruktúra a városi viszonyokhoz képest jobb állapotokat tükröz, de a meglévő parkolási gondok, az irodapark beépítetlen területei, a kihasználatlanságával, rendezetlenségével rányomja a bélyegét a városrész arculatára. Ez mindenképp megoldást kíván! Fejleszthetőséget látok a közösségi lét javításában, a zöldfelületek tervszerűbb fejlesztésében, akár közösségi kiskertek létrehozásával. Öröm a buszvégállomás megépítése, de nehézkes a közeli parkolás, ami szintén megoldást kíván. A választókerület nyugati határán az Árok utca ébresztésre szorul a rendezetlenség állapotából! Anyaként és nőként több figyelmet fordítanék a területen élő családokra, az idősekre, a szociálisan rászorulókra, hiszen önkéntesként is ebben dolgozom és segítek. Célom lakossági fórumok tartása, ahol az itt lakók véleményét, ötleteit továbbítanám az önkormányzat felé. Segítséget szeretnék nyújtani a területen épülő templom befejezéséhez! A gazdapiac helyzete a népszerűsége és az üzemeltetők legjobb munkája és szándékai ellenére, nem méltó egy magát innovatív városnak nevező településhez. Végül, de nem utolsó sorban fontos feladat a közbiztonság és a közállapotok javítása nemcsak a városrészben, de az egész városban. Hatékony és eredményes munkát szeretnék a megválasztásommal a városért végezni!
9. Mózes Gábor „ő a kertészetben bontakoztatta ki azt a tálentumot, amit a jóistentől kapott, és hadd idézzek tőle, hogy minden kertben ott rejlik a csoda, csak megfelelő ember kell hozzá. Budaörsben is ott rejlik a csoda, csak megfelelő ember kell hozzá.” Czuczor Gergely szavait mivel egészíteni ki?
– Először is köszönöm szépen a fenti kedves szavakat Czuczor Gergelynek, aki véleményem szerint méltó polgármestere lenne Budaörsnek. Egész életemben fontosnak tartottam az értékteremtést. Hiszem, hogy nemcsak a kertészeti ügyfeleim számára tudok megfelelő, sőt kimagasló értéket előállítani, hanem biztos vagyok benne, hogy a „köz” érdekében is kiemelkedő és hatékony lennék a társadalmi ügyek kapcsán megválasztásom esetében. Budaörs életem meghatározó szereplője és hiszem, hogy a lehetőségek városa. Célom, hogy a környezetünk minél élhetőbb legyen hosszú távon, hisz Budaörsön számos lehetőség van, ami még nincs kifejlesztve, viszont szükség van rá, hogy már most megalapozzuk gyermekeink, unokáink jövőjét és örömmel élhessenek városunkban.
A 9. körzet jelenlegi képviselője Farkas Benedek. Ő ezt nyilatkozta lapunknak: „2024-re bőven van okunk büszkeségre Budaörs nyugati kapujában: évtizedek után végre rendezni tudtuk a Rézvirág utcát és környékét, ráadásul a környék lakóival szoros együtt gondolkodás és véleményük többszöri kikérése útján. (…)” Kommentelné?
– Gratulálok Farkas Benedeknek, hogy hosszú idő után sikerült rendezni a Rézvirág utca és környéke problémáját, azonban ne fejtsük el, hogy ezen utcán kívül is számos utcával és területtel kellene, kellett volna foglalkozni, hisz ebben a körzetben mintegy 3000 lakos él, aki szintén szeretné, hogy a közösségre vonatkozó nehézségeivel foglalkozva legyen. Fontosnak tartom megismerni a 9. választókörzet lakosainak igényeit, és minden tőlem telhetőt megteszek a teljesítésükhöz, mert hiszek a hatékony érdekképviseletben.
10. Keller-Deák Kristóf Kamaraerdő jelöltje. „Szintén visszatérő jelöltünk. A kortalanság ott van az arcán. Ő próbálja meg Kamaraerdőben kiérdemelni a választók bizalmát. Ő hozta létre és szervezte újra a helyi Fidelitaszt. (…) Igen jó kiállású, vonzó személyiség” – mivel egészítené ki Czuczor Gergely szavait?
– A Fidelitas budaörsi csoportjának elnökeként egyik legfontosabb feladatomnak tartom a helyi fiatalok számára a közösségteremtést, amelyben az azonos értékrendű fiatalok számíthatnak egymásra. Csoportunk jelentőségét mutatja is, hogy az idei önkormányzati választásokon volt és jelenlegi tagjaink is megmérettetik maguk. Szeretném a tisztelt választópolgárok figyelmébe ajánlani Löfler Dávidot és Szüle Barnabást, kérem támogassák őket is!
Kamaraerdőben jelenleg a korábbi helyi Fidesz elnök Török István a képviselő, igaz, egyesületi támogatással nyerte meg az időközi választásokat és most is azzal indul. De tagja a pártnak. Nem rossz érzés csökkenteni az ő esélyeit a korábbi képviselő özvegyével, Kisfalviné Lauber Andreával szemben? Te hol élsz Budaörsön belül és miért vállaltad el a jelöltséget éppen Kamaraerdőben?
– A képviselői feladatok minél becsületesebb ellátása érdekében elengedhetetlennek tartom, hogy lakóhelyem fejlődése érdekében megismerjem a problémákat, az itt lakók elképzeléseit, ezek ismeretében pedig alakítója legyek a rám bízott környezetnek. Legfőbb célom, amelyért minden erőmmel dolgozni fogok az, hogy a városrész lakosait hiteles és fiatalos friss lendülettel képviselhessem az önkormányzatban.
A jelenlegi képviselőkkel értékelő interjúk:
Új BFE jelölt: