Foci: a veretlen MTK 2-0-ra győzött Budaörs ellen szombaton

0
1039

Az NBI-ből az új szezonban az NBII-be kiesett MTK-tz fogadta a budaörsi felnőtt férfi futballcsapat szombaton a „hazai” pályán Tatabányán, a
 Merkantil Bank Liga 7. fordulójában. Így a fővárosi kék-fehérek egy döntetlen mellett hatodszor nyertek.

Technikai képzettségben és helyzetkihasználásban is nagy volt a különbség az MTK javára, amely kiemelkedik a mezőnyből, s jelenleg nem NB II-es szintű csapat” – értékelte a mérkőzést Bognár György szakmai igazgató.

A budaörsi csapat tagjai:  Kemenes – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Medgyes – Czvitkovics (Horváth R., 57.), Bakos, Horváth E. (Pethő, 60.), Sajbán Miklós (Lengyel B., 81.) – Sajbán Máté, Deli.

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, és már a 8. percben megszerezték a vezetést. Nem telt el egy perc, és akár kettővel is vezethetett volna a kék-fehér együttes, de Kemenes hatalmas bravúrral védett. Az első budaörsi helyzetre a 11. percig kellett várni. Sajbán Máté kapott remek labdát testvérétől, Sajbán Miklóstól, de lövését az ellenfél kapusa, Szentpéteri védte. A 33. percben egy ki-ki labdáért menő párharcból jöttünk ki vesztesen. Az első bajnokiján pályára lépő Horváth Emil testi épségét nem kímélve igyekezett tisztázni, és az MTK-s Schäferrel együttesen rúgták el a labdát, aminek következtében mindketten a gyepen maradtak. A játékvezető pedig büntetőt ítélt az MTK-nak. Torghelle a kapu fölé lőtt. A 39. percben  Kemenes remek reflex mozdulattal újra védeni tudott. A 41. percben megvolt a lehetőségünk az egyenlítése. Horváth Emil készítette le lövésre a labdát Sajbán Miklósnak, próbálkozását Szentpéteri védte remekül. Az első félidőben egy gólos MTK vezetéssel mehettek a csapatok az öltözőbe.

A második félidőt jobban kezdtük, de Szentpéterinek két alkalommal is bravúrral kellett védenie. A 80. percben jött a három pont sorsát eldöntő MTK találat, így a végeredmény 0-2.