Foci: egy győzelem és egy vereség a múlt heti budaörsi mérleg

0
874

A múlt héten két fordulót is lejátszottak a labdarúgók a Merkantil Bank Liga NB II-es csoportjában. A Budaörsi SC egy Kazincbarcika elleni győzelmet és egy szegedi vereséget könyvelhet el. Bognár György szakmai igazgató egyikkel sem elégedett.

„A négygólos siker ellenére közepes teljesítményt nyújtottunk, ebben a bajnokságban játszottunk már jobban is” – értékelte a bajnokság ötödik fordulóját múlt szerdán Bognár György szakmai igazgató a Kazincbarcika elleni, 6:2-re megnyert mérkőzés után. Erre a „hazai” pályán, Tatabányán került sor. A csapat tagjai:  Bese – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Medgyes – Sajbán Máté, Bakos Sz., Szántó (Lengyel B., 77.), Czvitkovics – Horváth R. (Sajbán Miklós, 57.), Deli (Pethő, 83.).  Gólszerzők: Deli (1–0) a 4., Takács P. (11-esből, 1–1) a 17., Szántó (2–1) a 42., Deli (3–1) a 47., Takács P. (11-esből, 3–2) a 61., Sajbán Máté (4–2) a 68., Tányéros Á. (5–2) a 89., Lengyel B. (6–2) a 93. percben.

Majd a hétvégén jött a hatodik forduló, Szegeden (képünkön). A végeredmény 3:1 a hazaiaknak. Bognár György szerint „megérdemelt a szegedi győzelem, és a hétközi hat kettes győzelmünk után rendkívül gyenge volt a támadójátékunk.” Budaörs kezdő csapata: Kemenes, Ódé, Marques-Ariosa, Kékesi, Tányéros,Sajbán Miklós, Sajbán Máté, Bakos, Pethő, Czvitkovics, Deli. Cserék: Bese, Gyurácz, Menyhárt, Medgyes, Fodor, Horváth, Lengyel. A 80. percben Czvitkovics értékesítette a Sajbán Máté által kiharcolt büntetőt, így lett tehát 3-1. Előtte: a 13.,  a 63. és a 75. percben kaptuk az ellenfél góljait. Mivel nagyon  meleg volt, a 25. percben a játékvezető megszakította a játékot ivó szünet miatt.   Rá negyedórára csapatunk játéka érvényesült, de nagyobb helyzetet nem tudtak kialakítani, az utolsó passzokba rendre hiba csúszott.

Merkantil Bank Liga NB II, 5. forduló:
BFC Siófok-Kisvárda 1-2 (0-1)
Békéscsaba 1912 Előre-Mosonmagyaróvár 2-0 (0-0)
Ceglédi VSE-ETO FC Győr 2-1 (1-1)
Nyíregyháza Spartacus-Soroksár SC 1-1 (0-0)

Merkantil Bank Liga NB II, 6. forduló:
BFC Siófok-Gyirmót FC 1-2 (1-0)
ZTE FC-Ceglédi VSE 2-0 (2-0)
MTK Budapest-Budafoki MTE 4-1 (2-0)
ETO FC Győr-Békéscsaba 1912 Előre 0-1 (0-0)
Kisvárda-FC Csákvár 3-0 (0-0)
Mosonmagyaróvár-Vác FC 0-0
Soproni VSE-Szolnoki MÁV FC 0-4 (0-2)
Szeged 2011-Budaörs 3-1 (1-0)
Kazincbarcika SC-Nyíregyháza Spartacus 2-2 (1-2)
Soroksár SC-Dorogi FC 2-1 (1-0)
 Az élcsoport: 1. Kisvárda 16 pont (15-5), 2. MTK Budapest 16 (13-4), 3. Békéscsaba 11

Forrás: BSC 1924 és MTI