Frissítve! Női asztalitenisz: januárban folytatódik az Európa Kupa

0
276

Véglegesedett a Budaörsi Sport Club női asztalitenisz csapatának Európa Kupa negyeddöntőinek időpontja:

Január 28. Linares (spanyol)-SH-ITB Budaörsi Sport Club

Január 31. 18:00: SH-ITB Budaörsi Sport Club-Linares (spanyol)

Minden további részlettel január elején jelentkezünk.

A BUDAÖRSI SPORT CLUB ASZTALITENISZ SZAKOSZTÁLYÁNAK

FANTASZTIKUS 2022. –ES JUBILEUMI ÉVE

A Budaörsi Sport Club Asztalitenisz Szakosztálya két évtizede igyekszik a lehető legmagasabb szinten képviselni az egyesületet, Budaörs Városát, támogatóit, és a magyar asztalitenisz sportot a hazai és nemzetközi sportélet élvonalában.

2022-ben ez a szakosztály működésének minden területén szenzációsan sikerült.

Az elért sikerek területekre bontva:

MAGYAR VÁLOGATOTT, RENDEZVÉNYSZERVEZÉS

A Magyar Asztalitenisz Szövetséggel karöltve megrendeztük a budaörsi sportcsarnokban a Magyarország – Románia női válogatott Európa-bajnoki selejtező mérkőzést. Európa egyik legjobb válogatottját láthattuk vendégül Budaörsön, a mérkőzésre sokan kilátogattak, kiváló volt a hangulat.

Magas színvonalú versenysport eseményt szerveztünk ünnepségekkel, különdíjakkal, kulturális programmal. Vendégeink között köszönthettük Budaörs polgármesterét, alpolgármesterét, Románia magyarországi nagykövetét, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkárát és sportigazgatóját.

A Budaörsi SC Asztalitenisz szakosztálya a mérkőzés nagy szünetében kisebb ünnepséget szervezett a női csapat 20. évi Európai kupaszereplése alkalmából. Erre az alkalomra készített pólókat adott át a szakosztály azoknak, akik segítették a csapatot a 20 kupaszezon alatt, a szövetség üvegplakettel köszöntötte a Budaörsi Sport Clubot a jubileum alkalmából.

A Budaörsi Sport Club eddigi legprofesszionálisabban megrendezett sporteseménye volt, melynek egyik direkt célja az új támogatók, szponzorok megnyerése is volt.

A Román Asztalitenisz Szövetségtől, a Magyar Asztalitenisz Szövetségtől és a Magyar Olimpiai Bizottságtól is kiemelten pozitív visszajelzést kaptunk a rendezés kapcsán. A rendezvény örök emlék lesz számunkra, ami köszönhető annak az elképesztő büszkeségnek is, miszerint a magyar válogatott színeiben asztalhoz álló sportolók (Póta Georgina, Madarász Dóra, Dari Helga) mindegyike a Budaörsi Sport Club versenyzője. Egy versenysport egyesület számára az egyik legnagyobb elérhető eredmény, ha egy felnőtt válogatott tétmérkőzésen a teljes válogatott az adott klub sportolóiból áll.

A BUDAÖRSI SPORT CLUB NŐI ASZTALITENISZ CSAPATÁNAK EURÓPAI KUPASZEREPLÉSE

A Budaörsi Sport Club női asztalitenisz csapata ünnepi, jubileumi évet ünnepel 2022-ben. A mostani kupaszezon a csapat huszadik Európai kupaszereplése, ami minden sportág esetében rendkívüli sportteljesítmény.

2003 szeptemberében játszotta a csapat az első nemzetközi mérkőzését, azóta minden egyes szezonban, ráadásul csakis a magyart anyanyelvi szinten beszélő játékosokkal veszi fel a küzdelmet a többnyire légiósokkal, döntően ázsiai játékosokat foglalkoztató csapatokkal.

Ez a klubfilozófia egyre ritkább minden sportág vonatkozásában, de a Budaörsi Sport Club úgy érzi, hogy így tudja a legjobban szolgálni a magyar sportot, a magyar női asztaliteniszt. A 20 kupaszezonban 17 országban képviselte a csapat Magyarországot Európában, a legjelentősebb eredmények a Bajnokok Ligája ezüst és bronz, az Európa Kupa ezüst, és az ETTU Kupa bronzérem.

A jelenlegi, a 20. kupaszezonban már mindenképpen kiemelkedően jó eredmény fog születni, hiszen a csapat görög, osztrák, és olasz ellenfeleit legyőzve negyeddöntőbe jutott az Európa Kupa 2022/2023-as kiírásában.

A legjobb nyolc közé jutáshoz csak 2022 őszén kétszer kellet Spanyolországba, egyszer pedig Olaszországba, Szardínia szigetére utazni a csapatnak, ami a minden területen megnövekedett költségek mellett komoly terhet jelent a szakosztály számára. Évek óta egyedüli magyar női csapatként képviseli a budaörsi csapat a magyar asztaliteniszt Európában, de félő, további külső segítség nélkül ezt nem fogja tudni folytatni. A húsz szezonról készült egy professzionális videó, valamint egy rövidebb marketing anyag is, melyek segítségével további támogatókat szeretne találni az egyesület.

Aki szívesen látja az anyagokat, az alábbi youtube linken elérhetőek:

ORSZÁGOS CSAPATBAJNOKSÁG-EXTRA LIGA

A Budaörsi Sport Club női asztalitenisz csapata idén hatodszor lett magyar bajnok, a mostani bajnoki cím értékét növeli, hogy nem a budaörsi csapat volt a bajnoki cím esélyese.

A csapat 2021 után másodszor is megvédte a bajnoki címét, kizárólag magyar játékosokkal, és aktuális magyar bajnokként a 2022/2023-as bajnoki szezonban vereség nélkül áll a női Extra Ligájának tabellájának élén.

FELNŐTT ÉS UTÁNPÓTLÁS ORSZÁGOS BAJNOKSÁG

A Budaörsi Sport Club női asztalitenisz csapatának mind a 4 tagja nyert érmet a legrangosabb magyar felnőtt versenyen.

Fazekas Mária és Madarász Dóra országos bajnok lett párosban, Madarász Dóra e mellett egyéniben bronzérmet szerzett. Póta Georgina egyéniben ezüstérmes lett, Dari Helga pedig vegyespárosban bronzérmes, ráadásul szintén a Budaörsi Sport Club játékosával, a saját nevelésű Szabó Ákossal párosban, aki az utánpótlás OB-n szintén vegyespárosban a dobogó legfelső fokára álhatott fel, így magyar bajnok lett. Ákos a magyar bajnoki címén kívül a nyáron megrendezésre kerülő ifjúsági Világfesztiválon bezsebelt egy ezüst és egy bronzérmet is az idei értékes gyűjteményébe.

A Budaörsi Sport Club lett a 2022. évi Felnőtt Országos Bajnokság legeredményesebb sportegyesülete

NEMZETKÖZI EREDMÉNYEK

Az U21-es Európa-bajnokságon Dari Helga bronzérmet szerzett András Csabával vegyes párosban, illetve húsz évesen tagja lehetett a magyar női válogatottnak a Kínában megrendezésre kerülő csapat Világbajnokságnak. Mely VB-n szakosztályunk másik oszlopos tagja Madarász Dóra is ott volt, mindketten szerves részeként a válogatottnak, végül nyolcaddöntőbe juttatták Magyarországot.