Hihetetlen statisztikák az NB II-ből

0
428

Izgalmas tényeket szedtünk össze az NB II-ből, ahol mostanáig a Budaörs labdarúgócsapata is játszott.

Az edzők közül Kondás Elemérnek van a legjobb meccs/pont mutatója az NB II történetében, a kétszeres NB II-es bajnok edző eddig négy csapatot irányított a másodosztályban, 101 meccs alatt 1,93 pontot szedett össze meccsenként a csapataival. A második helyen Feczkó Tamás következik, aki három csapatnál 138 meccset töltött a kispadon, az átlaga pedig 1,84. Szintén ugyanilyen mutatóval rendelkezik Lucsánszky Tamás, az FTC u19-es csapatának a jelenlegi edzője 130 meccsen összesen 239 pontot szerzett csapataival a 20bet vélemények oldal információi szerint.

Ebben a mutatóban egy nem kisebb név, mint Várhidi Péter áll a legrosszabbul, azon szakemberek közül, akiknek van legalább 50 meccsük az NB II-ben edzőként. Várhidi három klubot irányított, 81 meccsen pedig mindössze 1,06 pontot ért el.

Az NB II történetében a legnagyobb comeback-et a Soroksár csapata produkálta a 2020/21-es idény 29. fordulójában. Ekkor a Budaörs csapatát fogadták, Halmai duplájával pedig már 12 perc alatt kétgólos hátrányban voltak, először még jött egy szépítő gól, de Pethő betalált az 53. és 56. percben, így már 4-1-re vezettek a budaörsiek. Azonban itt még nem volt vége a meccsnek, a 68. percben Derekas, a 71.-ben Hudák, a 81.-ben pedig Pászka talált a kapuba, amivel már 4-4 volt az eredmény. Végül a 93. percben a győzelmet is megszerezték a hazaiak Ammar Ramadan góljával, így 5-4 arányban a Soroksár nyerte a meccset.

A másodosztályban Bozsik József debütált a legfiatalabban az edzők közül, először 2018. május 29-én ült le a Nyíregyháza kispadjára, ekkor 30 éves 9 hónapos és 11 napos volt. Bozsik bemutatkozása nem sikerült jól, hazai pályán 2-0-os vereséget szenvedtek a Ceglédtől, ráadásul úgy, hogy a 88. és a 93. percben kapták a két gólt.

Az NB II-ben Tóth Barna és Vólent Roland volt a legtöbbször eredményes úgy, hogy a kispadról szálltak be a meccsbe. Mindkét játékos 13-szor talált a kapuba csereként beállva, előbbinek 55 mérkőzésre volt ehhez szüksége, az utóbbi pedig 108 találkozó alatt hozta össze ezt a 13 gólt.