Kihirdették a 6. Primanima Fesztivál nyerteseit

0
449

A városunkban ezen a héten több napon át zajló Primanima Fesztivál nyertes versenyfilmjeit szombat este nevezték meg a Jókai Mór Művelődési Központban a díjátadó ünnepségen.

A Primanima Fesztivál, az animációs elsőfilmesek megmérettetése három teljes napon át, több helyszínen (Jókai Mór Művelődési Központban, a BABtérben és Zichy Majorban) zajlott városunkban. A rendezvény ideje alatt a versenyfilmeket többször is levetítették, így az érdeklődők újra és újra is megnézhették őket.

A Primanima versenyprogramja négy szekcióra oszlik, amelyekbe diákfilmeket, diplomafilmeket, elsőfilmeket és gyerekfilmeket nevezhettek. Az idei mezőnybe az előzsűri 15 elsőfilmet, 21 diplomafilmet és 30 diákfilmet, azaz összesen 66 rövidfilmet, továbbá 34 gyermekfilmet választott ki. A filmek a fesztivál ideje alatt több alkalommal is megtekinthetők voltak, a programokat pedig animációs játszóház, szakmai beszélgetések, panorámavetítések és koncertek gazdagították.

A három szakemberből (Lana Tankosa Nikolic, Mauro Carraro és Durst György) álló nemzetközi zsűri közös döntése alapján megszavazta a fesztivál nagydíját, ám ezen kívül mindhárman különdíjjal jutalmaztak egy-egy alkotást is. Rajtuk kívül diákzsűri is értékelte a filmeket, valamint a versenyfilmeket megtekintő csemeték is szavazhattak az előadások után a nekik legjobban tetsző gyerekfilmekre.

A 2017-es Primanima Fesztivál ezen a hétvégén lezárult, de jövő ősszel ismét a rajzfilmeké lesz a főszerep városunkban.

A Primanima 2017 díjazott alkotásai tehát a következők:

Primanima Nagydíj (kiemelt képünkön – forrás: primanima 2017 facebook oldal):

Jonatan SCHWENK: Áradás

George Pal-díj a legígéretesebb magyar animációs tehetségnek:

WUNDER Judit: Kötelék

Legjobb diákfilm:
Paulina ZIOLKOWSKA: Oh, anyám!

Legjobb diplomafilm:

Renata GASIOROWSKA: Punci

Legjobb elsőfilm:

Nikita DIAKUR: Csúnya

A zsűritagok különdíja / Lana TANKOSA NIKOLIC:
Maja ARNEKLEIV: Anya haja

A zsűritagok különdíja / Mauro CARRARO:
Iring FREYTAG, Viktor STICKEL, Linus STETTER: A gyermek

A zsűritagok különdíja / DURST György:
Liza ASTRETSOVA: Felébreszteni a farkast

A Diákzsűri kedvenc rövidfilmje:
Paul JADOUL: Totemek

PrimaSound: a legjobb hang díja:
Elli VUORIEN: Fájó szemek az örökkévalóságnak

Legnépszerűbb nemzetközi gyerekfilm:
Alexandra SLEPCHUK: A koátikról

Csermák Tibor-díj a közönség körében legnépszerűbb magyar gyerekfilmnek:
B. NAGY Ervin: EGÉR rajzfilm

Legnépszerűbb nemzetközi rövidfilm:
Nicolas MENARD: Szerda Goddard-ral