Foci NB II: A Budaörs 1-0-ra kikapott az ETO FC Győr otthonában

0
524

A Budaörs 1-0-ra kikapott az ETO FC Győr otthonában a labdarúgó NB II 13. fordulójában elmaradt és tegnap, pénteken pótolt mérkőzésen.

A találkozó egyetlen gólját a korábbi válogatott csatár, Priskin Tamás szerezte a 35. percben. A tabellán jelenleg második helyezett Budaörs hét győzelem után veszített tegnap.  Az utolsó pillanatokban közel álltunk az egyenlítő találathoz, a hazaiak kapufáján csattant a játékszer. A győriek legutóbb 2008-ban, a Ligakupában tudták legyőzni a BSC-t, amelytől a legutóbbi három idényben egy döntetlen mellett négyszer kikaptak az NB II-ben.
A tabellán továbbra is a második helyen áll csapatunk.

PERCRŐL PERCRE

90+3. perc: Berki tartja meg a labdát, Kovács P. messze kinn a kapujából, azonban Erdeinek nem jó a passz, így a védők tisztázni tudnak. Ezzel ér véget a mérkőzés Győrben.

90+2. perc: Priskin lő kapura egy megcsúsztatott labdát, a bal felső felé tartó lövést Kovács P. fogja meg.

90+1. perc: Petró ollózása a felső lécet találja el, a kipattanót Vári rúgja ki a kapu előteréből.

89. perc: Budaörsi helyzet: Molnár T. fejel az ötös bal sarkától, a próbálkozást Gundel-Takács védi.

87. perc: Kettős csere a győri csapatban: Fejes András érkezik Szimcso helyére, Kerkezt pedig Erdei Milán váltja.

86. perc: Zeke Márió kap sárgát egy korábbi szabálytalansága miatt.

85. perc: Szimcso remekül tartja meg a labdát, a beadását Berki fejeli kapura 6 méterről, Kovács P. védeni tud.

80. perc: Kiss Máté helyére Vári Barnabás érkezik hazai oldalon, Menyhártot pedig Marques-Airosa váltja a vendégeknél.

79. perc: Szuhodovszki ível, Priskin a kapu tetejére fejel. Bagi kap sárgát másodpercekkel később.

74. perc: Májert Szuhodovszki váltja az ETO-nál.

73. perc: Csiki N. helyére Pethő B. érkezik a vendégek csapatában.

71. perc: Temesvári fejese a blokkról pattan szögletre egy jobboldali szöglet után. Az újabb sarokrúgás után Bagi lő kapura jobbról, szinte az alapvonalról, a megpattanó lövést Kovács P. fogja.

68. perc: Kiss M. jobboldali szabadrúgását Temesvári fejeli kapu mellé.

66. perc: A tizenhatoson belülre felívelt labdát Priskin sarokkal teszi Berki elé, a védőn megpattanó lövést megfogja Kovács P.

62. perc: Lipták sárgát kap egy kemény belépő után.

61. perc: Priskin ismét nagy labdát kap, aztán labdaátvétel közben a kapuból kimozduló Kovács Péterrel ütközik. Nincs büntető.

60. perc: Priskin kap remek kiugratást Berkitől, a lövését azonban a kapujából kimozduló Kovács P. bravúrral védi.

59. perc: Kettős csere a Budaörsben: Halmai helyére Tamás Olivér, Gyurácz helyére Molnár Tibor áll be.

55. perc: Csiki N. éles szögből lő kapura 7 méterről, Gundel-Takács számára nem okoz gondot a lövés.

50. perc: Közel járt az ETO a gólhoz, de azt a budaörsi védők hozták kis híján össze. A jobbról érkező beadásba Priskin fejel bele, Fényes mellel tenné haza a kapusának a labdát, de az átcsorog a Kovács P. lábai között. A gólvonal előtt még sikerül utolérnie a labdát a kapusnak.

46. perc: Kezdődik a második félidő, Sajbán helyére Petró állt be a szünetben a vendégeknél.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: Májer 25-ről próbálkozik lövéssel, de a labda a kapu fölé száll.

37. perc: Halmai lövése nem sokkal megy el a kapu fölött.

35. perc: Priskin góljával vezet az ETO! 1–0. Gundel-Takács kirúgását Priskin csúsztatja előre Berkinek, és azonnal indul is az ETO csapatkapitánya a kapu falé. Berki jól ugratja ki őt, majd Priskin a labdaátvétel után 12 méterről a kimozduló Kovács P. mellett a jobb alsóba lő.

34. perc: Petneházi 22 méterről kapura lő, Gundel-Takács megfogja a lövést.

28. perc: Májer a bal szélről, több mint 30 méterről kapura küldi a szabadrúgást, Kovács P. csak másodjára fogja meg a lefelé hulló labdát.

27. perc: Bagi messziről próbálkozik lövéssel, de nem talál kaput.

26. perc: Priskin kap sárga lapot.

18. perc: Májer tisztán fejelhet az ötösről egy jobboldali beadás után, azonban a labda a kapu mellé pattan.

17. perc: Petneházi szabadrúgása elkerüli a kaput.

15. perc: Kiss M. ismét szabadrúgást végez el, ezúttal közelebbről, 18 méterről. A sorfalat találja el.

13. perc: Kiss M. jobbról, 30 méterről a kapu elé ível be egy szabadrúgást, Berki csúsztatása elmegy a kapu jobb oldala mellett.

4. perc: Májer lövi be a bal szélről a labdát középre, az érkező Priskin az ötösről fölé lő.

1. perc: Fehérben az ETO, ők kezdik a meccset. Feketében a vendégek. A Budaörs vezeti az első veszélyes akciót, Halmai lő 15 méterről, jobbról, Gundel-Takács megfogja a labdát.

„Az egyik legjobb formában lévő csapat érkezik Győrbe, hiszen a Budaörs az utolsó hét meccsét megnyerte” – nyilatkozta a mérkőzés előtt Csató Sándor győri vezetőedző a klub hivatalos honlapján. – „Biztos vagyok benne, hogy hozzánk is hasonló céllal érkeznek, de ezt szeretnénk megakadályozni. Bízom benne, hogy a betegség után visszatért játékosaink már lesznek olyan állapotban, hogy hazai pályán jó eredményt tudjunk elérni. Sorozatban játsszuk a mérkőzéseket, úgy gondolom, hogy a játékunk már összeállt, az eredményekkel viszont nem lehetünk elégedettek, hiszen a jelenleginél lényegesen több pontot reméltünk.”

Jövő hét vasárnap a Szentlőrinc ellen lép pályára a Budaörs.