Együtt lenni jó! – tippek a tavaszi szünet idejére

0
928

A szünet közeledtével a baba-mama fórumokon mindig felbukkannak a hová menjünk, mit csináljunk jellegű kérdések. Most a városunkban és környékén elérhető kedvenc kirándulóhelyeimet mutatom be, valamint adok pár tippet rossz idő esetére is.

Kint és bent, közel és távol

Mi budaörsiek nagyon szerencsések vagyunk, hogy városunkat körülveszik a hegyek, ahol nagyszerű kirándulásokat lehet tenni. A Kálvária-dombra már kisgyerekkel is fel lehet mászni a stációk mellett vezető kis ösvényen egészen a tetején álló keresztig, a séta után pedig jólesik gyönyörködni a domb lábánál csobogó szökőkútban.

Szerte Budaörsön közel 20 játszótér van, szép időben jól el lehet azzal is ütni az időt és még a gyerek is élvezi, ha mindig újabb és újabb kis játszóudvart keresünk fel.

Azok, akiknek nagyobbacska a gyerekük, és már jobban bírják az iramot, megpróbálkozhatnak a közeli Kő-hegy és a csúcsán álló kápolna.

meglátogatásával is. A hegytetőről csodás a kilátás, éppúgy, mint a városunk nyugati határán tornyosuló Törökugratóról vagy a keleten fekvő Nap-hegyről, amelyeken gyönyörű tanösvényeket fedezhetünk fel, de ha tehetjük, érdemes ellátogatni a Budakeszi Vadasparkba is, ahol minden évszak újabb és újabb felfedeznivalót kínál: tavasszal például az újonnan született kisállatokban gyönyörködhetünk. Nagy szívfájdalmam, hogy városunkban nincs kastély és vár, mert imádom felfedezni az ilyen helyeket. A környéken bátran ajánlom a martonvásári Brunszvik-kastélyt, ahol a gyönyörű épületen kívül kiadós sétát tehetünk a kastélyparkban lévő tó körül, amely számos madárfajnak (pl.: tőkésréce, szárcsa, szürkegém) ad otthont. Nagy élmény lehet ellátogatni a mintegy harminc kilométer távolságra lévő Alcsútdobozi Arborétumba is, ahol ilyenkor már csodás illatos virágok színezik a réteket, és jókat lehet csavarogni a kis tó körüli kanyargós ösvényeken.

Persze amilyen csodás a tavaszi napsütés, olyan szeszélyes is lehet az időjárás, ilyenkor jobb, ha ki sem mozdulunk a házból. Érdemes elővenni egy jó kis társast, kártyát vagy kirakót, sőt, ha van kedvünk, mi magunk is készíthetünk új, izgalmasabb játékokat. A kisfiam mostanában például imád ollóval vágni: szétnyiszál minden újságot, csomagolást és matricát. Ezekhez adtam neki egy kartonlapot, amire kígyóvonalban színes négyzetsort rajzoltam, ő pedig kedve szerint dekorálta a különféle képecskéivel. A szabályokat természetesen együtt találtuk ki, még bábukat is gyártottunk pár kiszárított barackmagból.

A különféle kirándulásokon gyűjtött termésekből és magokból nem csak bábukat, hanem egy kis fantáziával szép asztal- vagy ajtódíszt is lehet készíteni, csak egy különleges tál, üvegcse vagy fonott alap szükséges hozzá (húsvétra is elkészíthető.

Ha egész nap ráérünk, kipróbálhatunk egy szuper új vagy esetleg egy régi családi receptet is a gyerekkel együtt. A sütés-főzés órákig eltarthat, ráadásul sokkal jobban esik az étel, ha mi magunk állítottuk össze. Érdemes új ízekkel, fűszerekkel kísérletezni, és mindebbe bevonni a gyermeket is. Ha pedig egy idő után mégiscsak kicsinek bizonyul a lakás, érdemes ellátogatni valamelyik közeli múzeumba, moziba, esetleg játszóházba, ahol jól kitombolhatja magát a gyermek.

Bármihez is kezdjünk a szünetben, lényeg, hogy az pihenést és feltöltődést hozzon a család minden tagjának.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here