Áprilisi sikerek a Budaörsi Sport Clubban

0
264

Hosszú évek munkájának gyümölcseként a Budaörsi Sport Club 850 egyesület közül idén bekerült a 25 kiemelten támogatott vidéki sportszervezet közé. (Erről bővebben ITT olvashatnak.) Ezzel a sikerrel indítottuk a 2023-as évet, valamint egy újabb munkatárssal gyarapodva. Képviseltük magunkat a Sportszövetségek Országos Szervezetének két konferenciáján is, melyek alkalmával részletesen megismerhettük az új támogatási program ellenőrzési, illetve elszámolási folyamatait.

A sportsikerek sem maradtak el áprilisban. Úszóink történelmet írtak, a Koncz Márton, Tóth Gergely, Mayer Dávid, Birkás Botond összetételű 4×100 méteres vegyesváltó a kaposvári magyar bajnokságon az A-döntőbe kerülés után a 8. helyen végzett, ami azért is óriási eredmény, mert többek között olimpiai bajnokokkal együtt kellett felvenniük a versenyt. Drommer Lili ötödik helyezettként zárta a női 50 méteres pillangó A-döntőjét, amely megint csak páratlan siker, hiszen a BSC úszó szakosztálya eddig legfőképp utánpótlás eredményekkel büszkélkedhetett.

A BSC asztalitenisz csapata minimális különbséggel 3:2 arányban került hátrányba az április elején Cagliariban megrendezésre kerülő Európa-kupa döntőjében.  A Póta Georgina, Dari Helga és Fazekas Mária alkotta csapatunk most már a visszavágóra készül (erről ITT olvashatnak), mely színvonalas rendezvénynek 10 év után ismét a Budaörsi Városi Uszoda és Sportcsarnok ad otthont május 7-én 16 órától. Az esemény előtt és után is lehetősége lesz pingpongozni az érdeklődőknek, 13 órától mindenkit szeretettel vár szurkolni az asztalitenisz szakosztály.

Csillogó aranyat hozott a judo szakosztály U23-as versenyzője Szegedi Dániel, aki öt győztes mérkőzést követően állhatott fel a dobogó legtetejére, magáénak tudva 2023 magyar bajnoki címét a 73 kilós férfiak között.

A karatésok számára is közeleg a versenyszezon csúcspontja, hiszen ők május első hétvégéjén lépnek tatamira az országos címekért. Szombaton a 14 év felettiek (kadet, junior, U21), vasárnap pedig az utánpótlás versenyzők harcolnak majd katában (formagyakorlat), illetve kumitében (küzdelem) a magyar bajnoki érmekért. Ígéretes a gyakorlóversenyeken nyújtott eddigi teljesítmény, több mint 20 induló klubból eddig kétszer második, egyszer pedig harmadik helyen végeztek összesítettben a budaörsi karatékák. „Büszkék vagyunk tanítványainkra, akiknek ez volt az utolsó megmérettetés a május első hétvégéjén megrendezésre kerülő Magyar Bajnokság előtt” – osztották meg közösségi oldalukon.

Folyik az edzésmunka a tenisz szakosztály fiatal palántáival is. Heiszer Flórián egyéniben és párosban is bronzérmet szerzett a balatonfüredi korosztályos bajnokságon. Márciusban Varga Zsombor és Horváth Bence külön, illetve együtt is dobogóra állhatott az országos viadalokon.