A BDSE ritmikus gimnasztika idei eredményei

0
2142

A múlt hétvégén a VI. Komárom Kupán első lett a BDSE ritmikus gimnasztika serdülő csapata. Bár a szakosztályban az utánpótlás-nevelés keretében nem az érmek halmozása a fő cél és a gyerekek sem ennek rendelnek alá mindent az életükben, természetesen időről időre ők is megmérettetik magukat és saját korcsoportjukban igen sikeresek. Béres Emesétől az aranyérem kapcsán kértünk éves összefoglalót.

„A hozzánk igazoló és nálunk versenyző lányokkal hetente három, illetve négy alkalommal edzünk, alkalmanként három órában, hogy az egyéni és a csapat gyakorlatok kigyakorlása mellett a megalapozott, szép mozdulatokhoz szükséges tréningezésre és balettra is tudjunk hangsúlyt fektetni” – mondta lapunk kérdéseire válaszolva Béres Emese szakosztályvezető, vezető edző. „A versenyidőszak tavasszal márciustól júniusig tart, ősszel pedig szeptember végétől december közepéig rendeznek versenyeket” – tette hozzá munka- és edzőtársa, Madar Veronika.  „A meghívásos egyesületi versenyek mellett természetesen a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség hivatalos versenyein is részt veszünk, amely alapján kialakítják az egyesületi rangsort és amely alapján a gyerekek a továbbtanuláshoz pontokat gyűjtenek.”

A 2018-as egyesületi rangsort majd december közepén hirdetik ki. Az idén eddig  a legeredményesebb versenyzőjük Merényi Zsóka, aki felnőtt korcsoportban megnyerte a III. osztályban rendezett Országos Bajnokságot, vagyis ő lett korcsoportjában az ország legjobbja.

A Berczik Sára Emlékverseny Regionális Elődöntője 2018. április 14-15-ig zajlott, ez  a szabadidő kategóriában versenyzők hivatalos egyéni versenyének selejtezője. Itt is jó eredménnyel zártak a budaörsiek: gyermek 1 korcsoportban csapatban a 3. helyen végeztek, Tamás Patrícia és Strüning Léna arany minősítést kaptak, Bere Natasa és Reményi Kamilla ezüst minősítést. Serdülő korcsoportban: A csapat (Tamás Petra, Novák Fatime, Törzsök Veronika, Szabó Jázmin) 1. hely; B csapat (Bokródi-Wilhelm Lia, Landi Tímea, Lászki Dóra, Gábor Janka) 2. hely; C csapat (Székely Dorka, Potóczky Barbara, Tóth-Megyesy Kiara, Osvald Hanna) 6. hely. Egyéniben a 2007-es születésűek között Tamás Petra lett dobogós, 3. hely, Novák Fatime épp csak lecsúszott róla, 4. helyen zárt.

Gábor Janka

A 2008-as születésűek között: Gábor Janka 1. lett. Junior 2. korosztály:csapatban 2. hely. Egyéniben:Vadászi Viktória 5. helyen végzett és arany minősítést kapott. Felnőtt korosztály: Bóta Fanni 1. hely.

A Berczik Sára Emlékverseny Országos Döntője 2018. május 19-én zajlott, ez a szabadidő kategóriában versenyzők hivatalos egyéni versenyének országos döntője. Gyermek 1 korcsoportban a BDSE csapata 4. helyen zárt. Egyéniben kiemelkedő volt a 2007-es születésűek között Tamás Petra 4. helye. A junior 2. korosztály csapatban 1. helyen végzett. Egyéniben Fehér-Kaplár Zsófia 2. lett és a legjobb előadásért járó díjat kapra. Terman Gréta 6. helyen zárt de a legjobb koreográfiáért járó díjat is megkapta.
Felnőtt korosztályban Bóta Fanni 1. lett.

Majd következett a Budapest Bajnokság III. osztály (ez az Országos Bajnokság elődöntője). Felnőtt korcsoportban Merényi Zsóka összetettben, karikával és buzogánnyal is 2. helyen zárt.

A Diákolimpia Országos Döntője 2018. június 8-án zajlott. Itt Merényi Zsóka felnőtt korcsoportban összetett 5. helyen, karikával 7. helyem, buzogánnyal 2. helyen végzett.

Az Országos Bajnokság III. osztály 2018. szeptember 23-án hozta meg a várt eredményeket: Merényi Zsóka felnőtt korcsoport összetett 1. hely, karikával 5. hely, buzogánnyal 1. hely.

A Berczik Sára Emlék Kupa duó, trió és csapatverseny 2018. október 27-28-án volt. Ezen a legjobb eredmények: szabadidő 1. szint Junior 1 korcsoport, trió (Fehér-Kaplár Zsófia, Terman Gréta, Vadászi Viktória) 2. hely. Szabadidő 1. szint Junior 2 korcsoport, duó (Nagy Liza, Harkai Laura) 4. hely. Szabadidő 1. szint Gyermek 1 korcsoport, csapat (Strüning Léna, Pap Lilla, Ember Róza, Németh Orsolya, Bere Natasa, Reményi Kamilla) 4. hely.

És a legfrissebb: VI. Komárom Kupa 2018. november 24-25-én.
– Szabadidő 1. szint Serdülő korcsoport, csapat (Lászki Dóra, Törzsök – Szabadidő 1. szint Serdülő korcsoport, csapat (Lászki Dóra, Törzsök Veronika, Gábor Janka, Szabó Jázmin, Potóczky Barbara, Harkai Veronika) 1. hely.