Magyarországra költözés munkavállalás végett: kulturális kihívások és alkalmazkodás. Tippek a Jooble szakértőitől

0
354

A cikkből megtudhatod, hogy hogyan vészelheted át a kulturális kihívásokat és hogyan alkalmazkodhatsz sikeresen a magyarországi munkakörülményekhez. Ismerd meg a Jooble álláskereső portál által nyújtott szakértői tanácsokat, hogy könnyedén megtaláld álmaid munkáját.

A világ bármely pontján vállalsz munkát, nem csupán a munkakörülményekről érdemes tájékozódni, hanem az életminőségről is. Kultúra, egészségügy, tanulási lehetőségek, árak – mindez néhány példa, amely rövid tájékoztatót nyújt egy országról. Cikkünkben a Jooble álláskereső portál Magyarországot veszi nagyító alá. Amennyiben aktívan szeretnél munkát keresni, érdemes szétnézni többek között az állás Sátoraljaújhely oldalon. A Jooble több szűrőt biztosít a munkakeresők számára, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa mind a munkavállalóknak, mind a munkaadóknak.

Jooble: mit érdemes tudni Magyarországról, mielőtt munkát vállalsz?

Munkavállalás során az új környezet és kultúra megismerése elengedhetetlen a sikeres alkalmazkodáshoz. Magyarország egyedi és gazdag történelmi és kulturális hátterrel rendelkezik, és kiemelkedő lehetőséget kínál a külföldi munkavállalók számára. Mielőtt azonban belevágnánk, fontos megérteni az ország sajátosságait és kihívásait, amelyek befolyásolhatják mindennapi életünket és munkavégzésünket.

Közlekedés Magyarországon

Az elmúlt években sokat fejlődött a közlekedés Magyarországon, hiszen jelentős összegeket fektetnek be az infrastruktúrába és a települési közlekedési hálózatokba. A Magyarország nagyobb városaiban élő és dolgozók számára a városi tömegközlekedés jól fejlett és meglehetősen olcsó.

Budapesten például busz-, metró-, és hajójáratok is elérhetők. Magyarország távolabbi részein a vidéki közlekedés egy kicsit nehezebb. Sok helyen nincs villamos, a buszok is ritkábban járnak. Az utak összességében jónak nevezhetők, és összekötik a legtöbb falut, községet és várost. A metró rajongóknak inkább az állás Budapest, XI. kerület linken javasoljuk az álláskeresést, hiszen ez a környék nagyon könnyen elérhető szinte minden típusú tömegközlekedési eszközzel.

Oktatás Magyarországon

Úgy gondoljuk, hogy az oktatást is mindenképp figyelembe kell venni akkor is, amikor nem ez a legelső cél. Hiszen pillanatok alatt változhatnak a körülmények, és sokan 40 évesen döntenek úgy, hogy új diplomára van szükségük. Tehát Magyarország oktatási rendszerére jellemző, hogy szívesen várja a tanulókat más európai országból (és nem csak). Az országban nagy hangsúlyt fektetnek az óvodai és általános iskolai évekre (a gyerekek 6 éves korukban kezdik az általános iskolát). Továbbképzés tekintetében főiskolák és egyetemek között válogathatnak a tanulók. Mielőtt a hallgatók megszerzik a diplomát, le kell tenniük egy középfokú nyelvvizsgát az általuk választott nyelvből. Ez általában német vagy angol, így mindkét nyelvet széles körben beszélik Magyarországon.

Egészségügy Magyarországon

Magyarországon adófinanszírozott, univerzális egészségügyi rendszer működik, és az embereket általában egészségbiztosítással fedezik, ami ingyenes egészségügyi ellátást tesz lehetővé. Ne feledd, ha külföldi állampolgárként szeretnél munkát keresni Magyarországon, mindenképp érdeklődj a saját jogaidról, hiszen azok eltérhetnek a magyar állampolgárok számára jogosultaktól!

Munkakultúra Magyarországon

A magyarországi üzleti sikerhez elengedhetetlen az ország üzleti kultúrájának alapos ismerete.

A pontosság, a rugalmasság, a felkészültség és a szocializáció fontos szerepet játszik a magyarországi üzleti kapcsolatok fejlesztésében. A helyi üzletemberek nagy jelentőséget tulajdonítanak ezeknek az ismeretségeknek.

Ahogy a világ fejlődik, úgy Magyarországon is egyre inkább szerepet kap a munka és a magánélet egyensúlya, valamint a rugalmas munkaidő jelentősége. Emellett még mindig vannak olyan cégek, amelyek kiemelt jelentőséget tulajdonítanak az üzleti etikettnek.

Nézzük, milyen dolgokat érdemes tudni munkavállalóként Magyarországról:

  • Pontosság: Javasoljuk, hogy legalább tíz perccel a megbeszélt időpont előtt érkezz egy tárgyalásra vagy az állásinterjúra. Az üzleti megbeszélések várhatóan időben kezdődnek, míg a nyilvános események általában körülbelül 10 perces késéssel szoktak.
  • Nyelvek: Míg a magyar a hivatalos nyelv, sokan több nyelvet is beszélnek. Az üzleti nyelv az angol, és az üzletemberek többsége eltérő szinten beszél angolul.
  • Ha az üzleti kapcsolat partnerséggé fejlődik, a magyar üzletember meghívhat otthonába egy bármilyen étkezésre, ahol bemutat a családjának.
  • Első kapcsolatfelvétel: Az első beszélgetés általában telefonon történik, amelyet e-mail szokott követni. Az időpontokat legalább egy hónappal korábban kell egyeztetni és írásban meg kell erősíteni.
  • Bevezetés/Üdvözlet: Az üdvözlés általában egy határozott kézfogásból áll, közvetlen szemkontaktussal. Első köszönéskor tanácsos megadni a neved és bemutatni a névjegykártyád.
  • Ajándékozás: Az ajándékozás nem szükséges és nem is elvárható az üzleti kapcsolatokhoz, de elfogadhatóak az olyan apróságij, mint a napló, a céges logóval ellátott toll, vagy a céget reprezentáló emléktárgy.

Érdemes tudni azt is, hogy a munkáltató által kérhető maximális túlóra 250 óra. A maximális napi munkaidő 12, a heti 48 óra, mindkettő túlórával együtt. Tehát egy munkavállaló legfeljebb napi 4 óra túlórát, heti 8 óra túlórát végezhet. A túlórát 150%-os, hétvégén és ünnepnapokon 200%-os mértékkel fizetik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here