Foci NB II: Budaörsi győzelem Ajkán

0
518

Fölényes győzelmet aratott csapatunk az NB II. 7. fordulójában augusztus 31-án vasárnap. A BSC Ajkán rendezett gólfesztivált, így győzelemmel vonulhat a válogatott mérkőzések miatti szünetre.

A mérkőzés összefoglalója:
Nem sokáig kellett várni az első gólra. A 7. percben Molnár Csaba egy szép csel után, a jobb felsőbe rajzolta a labdát. Nem sokáig örülhetett csapatunk a vezetésnek. Egy perccel később Zamostny csapott le egy labdára, majd lőtt a bal alsóba. A második félidő elején ismét vezetést szerzett csapatunk. A 48. percben Petneházi elé került a kipattanó, a középpályás pedig a jobb felsőbe lőtt. Innentől beindult a budaörsi gólhenger. Az 55. percben Zeke nagyszerű centerezésére Pethő érkezett jól és juttatta a kapuba a labdát. A 72. percben Halmai ugratta ki Pethőt, aki második gólját is megszerezte, miután lövése a jobb alsóban kötött ki. A hajrá is tartogatott BSC-gólt. A 85. percben Petneházi szabadrúgását Horváth kapus Molnár Tibor elé ütötte ki, aki önzetlenül passzolt az üresen álló Kékesinek, csapatkapitányunknak pedig már csak az üres kapuba kellett juttatnia a labdát.

NB II., 7. forduló:
Ajka – Budaörs 1-5

Budaörs: Kékesi – Marques-Airosa (Horváth E., 80.), Kékesi, Fényes, Tamás O., Sajbán, Molnár Cs., Petneházi, Zeke, Nyári (Pethő – a szünetben), Halmai (Molnár T., 74.)
Nem lépett pályára: Szabó B., Halácsi, Horváth R., Váradi
Vezetőedző: Márkus Tibor
Szakmai igazgató: Bognár György

Ajka: Horváth T. – Nagy K., Zsolnai (Nagy I., 67.), Zamostny, Lengyel (Csizmadia, 58.), Heffler, Tóth G., Rétyi (Irimiás, 58.), Présinger, Kovács N., Tar
Nem lépett pályára: Balogh, Tóth P., Görgényi, Stoiacovici
Vezetőedző: Kis Károly

Gólszerző: Zamostny (8.), illetve Molnár Cs. (7.), Petneházi (48.), Pethő (55., 72.), Kékesi (85.)
Sárga lap: Présinger (60.), Tar (64.), illetve Fényes (52.), Petneházi (84.)

Márkus Tibor értékelése:
Az első félidőben még érződött a teljesítményen az e heti fokozott terhelés, de sikerült átvészelnünk az Ajka nyomását. A második játékrészben jókor, jó ütemben, és nagyon jól használtuk ki a helyzeteinket, ennek köszönhető a nagy arányú, megérdemelt győzelem.

Csapatunk a győzelemnek köszönhetően 12 ponttal a 7. helyre lépett fel a tabellán.

Helyszín: Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum
Időpont: 2020.08.30. (vasárnap) 19:00 óra

A mérkőzés játékvezetője: Dolnegó Bálint Asszisztens: Király Zsolt, Ország Péter Tartalék játékvezető: Móri Tamás

Kezdő csapatok

FC Ajka: Horváth, Nagy, Zsolnai, Zamostny, Lengyel, Heffler, Tóth, Rétyi, Présinger, Kovács, Tar

Cserék: Balogh, Nagy, Tóth, Görgényi, Csizmadia, Irimiás, Stoiacovici

Vezetőedző: Kis Károly

Budaörs: Kovács, Marques-Ariosa, Fényes, Kékesi, Tamás, Nyári, Molnár Csaba, Petneházi, Halmai, Sajbán, Zeke

Cserék: Szabó, Horváth Emil, Molnár Tibor, Halácsi, Horváth Roland, Váradi, Pethő

PERCRŐL PERCRE

A csapatok megkezdték a melegítést

Az ajka csapata tiszta fehér szerelésben lép pályára

Csapatunk tiszta fekete szerelésben lép pályára

A csapatok befejezték a melegítést, perceken belül elkezdődik a mérkőzés

A játékvezető a sípjába fúj, csapatunk kezdi a mérkőzést

8′ GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLL!!! Monár egy remek csel után vette célba Horváth kapuját, lövése a jobb felsőben landolt 0-1

9′ GÓL! Kékesi ada el a labdát, amire Zamostny csapott le, majd lőtt a bal alsóba! 1-1

13′ Zamostny fejelt remekül kapura, fejese a kapu mellé szállt

18′ Kovács adta el a labdát a tizenhatoson belül, Kékesi érkezett menteni, lábáról a labda a kapu előtt szállt el veszélyesen

22′ Zamostny kapott remek labdát átlépés után, lövésr a jobb alsó lécről vágódott ki

30′ Tar érkezett remekül a szögletre, fejesét, Kovács védte magabiztosan

36′ Nyári indította remekül Halmait, azonban a hazai hálóőr remekül lépett ki kapujából, majd szedte fel a labdát támadónk elöl

A játékezető lefújta az első félidőt

Félidőben cserél csapatunk, Nyári helyén, Pethő a pályán

A játékvezető elindítja a második félidőt

48′ GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!! Petneházi elé került a kipattanó, kapásból a jobb felsőbe lőtt 1-2

52′ Fényes kapott sárgalapos figyelmeztetést buktatásért

55′ GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!! Zeke remekül centerezett középre, a hosszún Pethő érkezett, majd lőtt a kapuba 1-3

57′ Cserél a hazai csapat, Lengyel és Rétyi, helyén, Csizmadia, és Irimiás a pályán

60′ Présinger kapott sárgalapos figyelmeztetést lerántásért

61′ Petneházi szabadrúgását védte bravúrral Horváth

66′ Cserél a hazai csapat, Zsolnai helyén, Nagy a pályán

72′ GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!! Halmai lépett ki eladott labda után, majd ugratta ki Pethőt, lövése a jobb alsóban kötött ki 1-4

74′ Cserél csapatunk, Halamai helyén, Molnár Tibor a pályán

79′ Molnár Tibor kapott remek labdát Marques-Ariosa-tól, lövése a bal felső felett szállt el

80′ Cserél csapatunk, Marques-Ariosa helyén, Horváth Emil a pályán

84′ Petneházi kapott sárgalapos figyelmeztetést idő előtt elvégzett szabadrúgásért

85′ GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!! Petneházi szabadrúgását ütötte ki Horváth, a labda Molnár Tibor elé került, aki önzetlenül passzolt középre Kékesinek aki az üres kapuba passzolt 1-5