Foci NB II: Új vezető, egy döntetlen, egy győzelem és egy vereség

0
538

Döntetlennel mutatkozott be az új edző

Szeptember 26. – A labdarúgó NB II 9. fordulójában a 6. Dorog a 16. Budaörsöt fogadta ideiglenes otthonában, Tatabányán. A két csapat mérkőzése gól nélküli döntetlennel ért véget.

Több szempontból is pikáns összecsapást játszottak a Grosics Stadionban: a Budaörs négy és fél évnyi tatabányai albérlet után a nyáron költözött haza, a helyét pedig éppen az a Dorog vette át, amelynél felújítják a stadiont. A helyismerettel tehát egyik csapatnak sem lehetett problémája… A vendégeknél emellett az a Gabala Krisztián volt első budaörsi bajnokiján a vezetőedző, aki éppen Dorogról indult.

Az első negyedórában a Dorognak két lehetősége is volt, de az első percben Hajdú közeli fejesét, majd Szabó lövését is védte Tóth. A folytatásban kiegyenlítetté vált a mérkőzés, egyik csapat előtt sem adódott nagy lehetőség. Az iramra és a küzdeni akarásra a második félidőben sem lehetett panasz, de a kreativitás nagyon hiányzott a játékból. A vége igazságos gól nélküli döntetlen lett, amivel a szezon eddigi alakulása alapján minden bizonnyal a budaörsiek lehetnek elégedettebbek. 0–0

Gabala Krisztián: „Jelen helyzetünkben nagyon értékes pontot szereztünk. Ezen a mérkőzésen olyan stabilitást mutattunk, amelyre építhetünk a továbbiakban. Bár még nagyon messze a bajnokság vége, azt megígérem, hogy a jövőben játékkal is megtöltjük majd a kilencven percet.+

Megtört a jég: az első hazai győzelem

Szeptember 29. – A 10. fordulóban végre a második sikerét könyvelhette el csapatunk a szezonban és az elsőt az új, Árok utcai hazai pályán Tiszakécske ellen. Gabala Krisztián az új vezetőedző így három ponttal debütált, és két meccsen négy pontnál jár vele a csapat.

A gól nélküli első félidőt követően csapatunk a második játékrész elején begyújtotta a rakétákat. Winkler András szerzett vezetést a 47. percben, majd két perccel később Petneházi Márk büntetőjével már kettővel vezettek a fiúk. Az i-re a pontot Vankó Imre tette fel a 89. percben, aki beállította a 3-0-s végeredményt. Ez volt csapatunk második győzelme a szezonban, amely ennek köszönhetően feljebb lépett a tabellán, jelenleg 10 ponttal a 14. helyen áll. Budaörs – Tiszakécske 3-0

Egygólos vereség

Október 3. Gabala Krisztián legénysége a veretlen és listavezető Haladáshoz látogatott. A hazaiak hamar, már a 8. percben vezetést szereztek, amire csapatunk még az első félidőben válaszolt Petneházi Márk büntetőjével. A második játékrész egyetlen találatát sajnos a szombathelyiek szerezték. A 69. percben 11-eshez jutottak a hazaiak, amit értékesítettek, beállítva ezzel a 2-1-es végeredményt. Csapatunk 10 ponttal a 16. helyen áll a tabellán.11. forduló: Haladás – Budaörs 2-1

Gabala Krisztián értékelése: „Nagy reményekkel utaztunk Szombathelyre, de sajnos a mérkőzés eleje nem úgy indult, ahogy terveztük. A 90 percet tekintve nem érdemeltünk vereséget, felnőttünk a feladathoz egy nagyon masszív Haladással szemben.”

A válogatott szünet miatt legközelebb két hét múlva lép pályára bajnokin csapatunk. A fiúk a Szentlőrincet fogadják október 17-én 13 órától.

Korábbi cikkeink: ITT érhetők el.