Foci NB II: A Budaörs megverte a Vasast

0
522

Merkantil Bank Liga NB II, 6. forduló: Budaörsi SC – Vasas FC 3-1 (1-0)

A Vasas FC 3-1-re kikapott a Budaörsi SC vendégeként Tatabányán (még mindig ez a budaörsiek „hazai” pályája az Árok utcai beruházás miatt – a szerk.), a labdarúgó NB II augusztus 26-i, szerdai, hatodik fordulójában. Ez a mérkőzés szerepelt a TOTÓ 35. heti, első fordulós szelvényén is, így jól járt, aki bízott a csapatunkban.

Már a 3. percben közel járt a gólhoz csapatunk. Marques-Airosa ívelt középre, Pethő remekül érkezett, fejese a felsőlécről pattant ki. Két perccel később Zeke alakított ki magának helyzetet, lövését a védők blokkolták. A 13. percben Szatmári kapáslövését Kovács Péter védte bravúrral. Egy perccel később Pethő szépen fordult le védőjéről, lövésénél Jovának kellett nagyot védenie. A 19. percben Nyári lövése szállt el a bal felső felett. A 21. percben Radó lövése a lábak között Kovács Péter ölében landolt. A 23. percben ismét Pethő és Jova csatázott. Támadónk remek labdát kapott, amit egyből kapura küldött, a Vasas kapusának nagyot kellett védenie. Úgy tűnt, hogy gól nélkül zárul az első félidő. Arról, hogy ez ne így legyen Horváth Roland gondoskodott a hosszabbításban. Remek labdát kapott, majd a kilépő Jova mellett a jobb alsóba helyezett.

A második félidő első percében az elemében lévő Horváth Roland veszélyeztetett ismét. Fejesét Jova védte. Az 52. percben megint a vendégek portásának kellett közbeavatkoznia. Ezúttal Kékesi lövését fogta. Egy perccel később azonban már ő is tehetetlen volt. Jova ütközött védőjével, a labda pedig Pethő elé került, aki az üres kapuba fejelt. Az 59. percben szépített a Vasas. Vernes lépett ki a védők közül és emelt a kilépő Kovács Péter felett a kapuba. A 62. percben Pethő egy cselt követően lőtt kapura, ismét Jovának kellett nagyot védenie – a vendégek kapusa nem unatkozott az egyszer biztos. A 66. percben a csapatunk feltette a i-re a pontot. Horváth Roland érkezett remekül egy keresztlabdára, lövése pedig a bal felsőben kötött ki. A 80. percben Horváth Emil lövését Jova fogta biztosan. A 90. percben még Litauszki fejelt mellé. Több helyzet már nem volt, csapatunk nagy győzelmet aratott.

Budaörs: Kovács P. – Marques-Airosa, Fényes, Kékesi, Tamás O. – Nyári P. (Sajbán – a szünetben), Molnár Cs., Petneházi – Zeke, Pethő (Halmai), 73.), Horváth R. (Halácsi, 84.)
Nem lépett pályára: Szabó B., Horváth E., Váradi
Vezetőedző: Márkus Tibor
Szakmai igazgató: Bognár György

Vasas: Jova – Litauszki, Vernes, Szatmári, Hidi, Hinora, Kleisz (Viczián, 55.), Csató, Balajti (Birtalan, 68.), Silye, Radó (Pekár – a szünetben)
Nem lépett pályára: Rados, Kalmár, Köböl, Terbe
Vezetőedző: Bene Ferenc

Sárga lap: Horváth R. (45.), Zeke (87.), illetve Hinora (87.), Vernes (88.)
Gólszerző: Horváth R. (45+2., 65.), Pethő (53.), illetve Vernes (59.)

Márkus Tibor értékelése:
Az egész mérkőzésen jó felfogásban, játszottunk. Magabiztosan, jól játszva arattunk megérdemelt győzelmet. Az eredmény hűen tükrözi azt, ami a pályán történt.

Győzelmének köszönhetően a BSC 9 ponttal a 9. helyre jött fel a tabellán.

PERCRŐL PERCRE

A csapatok megkezdték a melegítést

A vasas csapata piros felsőben, kék nadrágban és sportszárban lép pályára

Csapatunk zöld fehér felsőben, fekete nadrágban és sportszárban lép pályára

A játékvezető a sípjába fúj, csapatunk kezdi a mérkőzést

3′ Marques-Ariosa ívelt középre, belül remekül helyezkedett Pethő, fejese a felsőlécről pattant ki

5′ Zeke csinálta meg magának a helyzetet, lövését a védők blokkolták

10′ Pethő lövése szállt a kapu mellé jócskán

11′ Marques-Ariosa kapás lövése szálllt el a kapu előtt veszélyesen

13′ Szatmári lőtt egy remek csel után, probálkozását Kovács védte bravúrral

14′ Pethő fordult le remekül a védőjéről, lövését Jova védte bravúrral

19′ Nyári dölt rá a kipattanó labdára, kapáslövése a bal felső felett szállt el

21′ Radó küzdötte be magát a tizenhatoson belülre, lövése a lábak között, Kovács ölében landolt

23′ Pethő kapott remek labdát a tizenhatoson belül, kapáslövését Jova védte hatalmas bravúrral

34′ Kleisz lövése szállt a bal felső fölé

45′ Horváth Roland kapott sárgalapos figyelmeztetést kapus támadásért

A játékvezető 2 percet hosszabít

45+2′ GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!! Horváth Roland kapott remek labdát, majd a kilépő Jova mellett a jobb alsóba tekert 1-0

A játékvezető lefújta az első félidőt

Félidőben cserélt csapatunk, Nyári helyén, Sajbán a pályán

Elkezdődött a második félidő

46′ Horváth Roland fejesét Jova védte magabiztosan

52′ Kékesi elé pattant a labda szerencsésen a labda, lövését Jova védte magabiztosan

53′ GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!! Jova ütközött a védőjével, a labda Pethő elé pattant, aki az üres kapuba fejelt 2-0

55′ Cserél a vendég csapat, Kleisz helyén, Viczián a pályán

59′ GÓL! Vernes lépett ki remekül a védők közül, majd a kilépő Kovács felett a kapuba emelt 2-1

62′ Pethő egy cselt követően lőtt kapura,próbálkozását Jova védte bravúrral

66′ GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!! Horváth Roland érkezett remekül a kereszt labdára, lövése a bal felsőben landolt 3-1

67′ Szatmári lövése szállt el a bal alsó mellett

68′ Cserél a vendég csapat, Balajti helyén, Birtalan a pályán

73′ Cserél a hazai csapat, Pethő helyén, Horváth Emil a pályán

74′ Litauszki csúszott a labda elé, ami megpattant, és a bal felső felett hagyta el a pályát. A szöglet veszélytelennek bizonyult

76′ Zeke beadására érkezett remekül Sajbán, aki sarokkal tette kapura a labdát, lövése a védőn megpattanva hagyta el a játékteret, a szögletre remekül érkezett Kékesi, fejese a kapu fölé szállt

80′ Horváth Emil egy cselt kövtően lőtt kapura, Jova magabiztosan védett

87′ Zeke és Csató kakaskodott ezért a játékvezető mind a két játékosnak felmutatta a sárgalapot

88′  Cserél csapatunk, Horváth Roland helyén, Halmai a pályán

90′ Litauszki érkezett a beadásra, fejese a kapu mellé szállt

A játékvezető 3 percet hosszabít

90+3′ Pekár szabadrúgását védte bravúrral Kovács