A BSC úszóinak kimagasló eredményei a XXXIV. BÁCSVÍZ Kupán

0
174

A Budaörsi SC Úszószakosztályának versenyzői – a múlt heti Szalai Emlékversenyen nyújtott nagyszerű teljesítményük után – kimagasló eredménnyel zárták a kecskeméti BÁCSVÍZ Kupát. Az éremtáblázaton 15 arany, 8 ezüst és 10 bronzéremmel a 2. helyen, míg a pontversenyben 334 ponttal a 4. helyen végeztek, a 39 egyesület 635 versenyzője részvételével megrendezett kétnapos, rangos úszóversenyen.

Február 23-án és 24-én a kora reggeli órákban, csípős hidegben indultak Kecskemétre sportolóink és kísérőik, viszont az impozáns kecskeméti fürdőkomplexumban leginkább szaunára – vagy az Alföldön még inkább jellemző fóliasátorra – emlékeztető hőfokon zajlott a verseny.

A lányoknál Omai Katalin (2011) teljesítménye dicséretes, 3 aranyérme (50m és 100m gyors, 50m pillangó) mellé 50m háton bronzérmet szerzett. Az 50m gyorsúszásért járó LEN-pontok az egyéni pontversenyben a 2. helyet jelentették.

Rajta is túltett Nagyházi Lili (2009), aki 3 aranyat (50m és 100m gyors, 50m pillangó) valamint 2 ezüstérmet (200m pillangó, 200m hát) vihetett haza, a 100m gyorsúszás LEN-pontjai korosztályában az egyéni pontverseny 4. helyét eredményezték.

 

A fiúknál ismét Rácz Zsombor Péter (2007) bizonyult a legeredményesebbnek, mérlege 5 aranyérem (50m hát, 100m gyors, 200m hát, 200m vegyes és 1500m gyors).

 

 

 

Szintén jeleskedett az éremgyűjtésben Tóth Gergely Attila (2007) aki 2 arany (50m és 100m mell) és 2 bronzérem (200m vegyes és 1500m gyors) büszke tulajdonosa.

A fiúk az 1500 méteren úszott idők után kapott LEN-pontok alapján korosztályukban az egyéni pontverseny 1. és 3. helyén végeztek.

További érmeseink:

Spisák Bence (2008)

200m pillangó – arany

50m pillangó – ezüst

Lipták Péter (2003)

100m mell – arany

50m mell – bronz

Koncz Márton (2008)

50m hát – ezüst

200m hát – ezüst

Domonkos György (2005)

200m hát – ezüst

50m hát – bronz

1500m gyors – bronz

Szatmári Klára (2004)

50m mell – ezüst

100m mell – bronz

Ábel Márton (2005)

50m gyors – ezüst

Nagyházi Bence (2012)

50m pillangó – bronz

100m gyors – bronz

Joó Kata (2004)

50m mell – bronz

Az érmek mellett számos pontszerző 4-8. helyezést is elértek nemcsak a fentiekben név szerint említett versenyzők, hanem a többiek is, hozzájárulva ehhez a kiváló eredményhez.

Március 2-án a Tüske Uszodában szurkolhatunk a 11 évesnél idősebb versenyzőknek, a Budapest Kupa I. fordulójában.