Kárpitozott bútorok az irodában

0
505

Offisolutin „Irodában otthon” 5. rész

Az irodabútor-gyártás számos anyagot használ. A kárpitozott bútorok külön kategóriát alkotnak a bútorok népes családján belül, ezért most ezeket vizsgáljuk meg közelebbről tanácsadónk Bőhm Zoltán Ákos, akit áprilisban mutattunk be. Öt éve alapította saját irodabútor kereskedő vállalkozását.

Legutóbbi alkalommal a bútorok egyik fő alkotóeleméről, a faanyagokról beszéltünk. Ezúttal a másik fontos összetevőjüket, a kárpitokat vizsgáljuk meg közelebbről.

A kárpitozott bútorok külön kategóriát alkotnak a bútorok népes családján belül, legyen szó ágyakról, kanapékról, székekről, számos helyen megtaláljuk ezt az eljárást, gyakran alászivacsozva, hogy kényelmesebbek legyenek.

Fontos leszögezni, hogy az otthoni célra használatos kárpitozott bútorok megengedőbbek az anyaghasználat terén irodai társaiknál. Otthon nem feltétlenül zavar minket, sőt gyakran tetszetős, ha a bútorok bolyhosak, puhák, vagy akár érintésre változó száliránnyal, színüket változtatva reagálnak. Ezek a tulajdonságok munkahelyünkön ritkán jönnek jól, hiszen gyakran a rendezetlenség érzését kelthetik vendégeinkben. Valamint ki szeretne folyamatosan kilapult párnákat rendezgetni,esetleg tisztogatni a piszokkal eltelítődött bolyhokat?

Ez csak pár érv amellett, hogy irodánkat irodába készült bútorokkal rendezzük be.

Nem kevésbé fontos, hogy az irodabútorokat lényegesen nagyobb kopás ellenállóságú szövetetekkel kárpitozzák be. Ezt a martindale ciklussal mérik, és ennek mérőszáma alapján dönthetünk arról, hogy bútorunk mennyire fogja állni a használatot, legalábbis a szövet kopását, bolyhosodását illetően. Míg az irodabútorokat minimum 50 000 martindale ellenállóságú szövettel kárpitozzák, elérve akár a 150 000-et, addig otthoni kanapénk kárpitja valószínűleg nem éri el a 20 000-et sem.

Szintén fontos, hogy a professzionális felhasználás esetén több egyéb tulajdonságát ellenőrizhetjük a felhasznált szöveteknek, hiszen ezeket gyakran biztonsági szabályozások is előírják. Ilyen többek között, hogy az anyagok hipoallergének legyenek, vagy akár láng-állóak (nem tűzállóak, de egy parázs nem gyújtja be), esetleg UV-állók. Bár ez utóbbi nem azt jelenti, hogy bármeddig bírja a nap sugarait, de lényegesen később romlik az ellenállósága vagy változik a színe.

Akár kárpitokról, akár a faanyagokról kell döntetni, ha a megfelelő helyen járunk, akkor szakértő kollégák olyan szempontokat is elénk tárhatnak, amikre nem is gondolunk.

Írta: Bőhm Zoltán Ákos

További információ: offisolution.hu / +36 70 397 – 0693

A sorozat cikkei ITT érhetők el.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here