Foci: a tavaszi fordulót a 9. helyen várja Budaörs

0
985

A tavaszi fordulók előtt a 9. helyen áll Budaörs felnőtt futballcsapata a 2017/18-as bajnoki szezonban az NB II-ben a Merkantil Bank Ligában. Friss hír, hogy az őszi szezont kölcsönben itt töltő Bese Balázs visszatér az MTK-hoz és helyére Demjén Patrik érkezik. A felkészülési mérkőzések után a következő tétmeccs február 25-én, vasárnap Dorogon lesz.

Budaörs felnőtt futballcsapatának a teljesítményéről legutóbb novemberben számoltunk be. Azóta sikerült három helyet előbbre lépni a tabellán, így a téli szezon végén a 9. helyen állunk az NB II-ben a Merkantil Bank Ligában.

Friss hír, hogy az őszi szezont kölcsönben itt töltő Bese Balázs kapus visszatér az MTK-hoz és helyére Demjén Patrik érkezik. Ő 1998-ban Esztergomban született és az NB II-ben a 2016/17-es bajnokságban mutatkozott be a Dorog csapatában. Az idei szezonban a Merkantil Bank Ligát 52 ponttal vezető MTK Budapest kapuját bajnoki mérkőzésen hét alkalommal védte. A 2017-es U21-es EB-selejtezőben is játszott a válogatottban, ennek keretében legutóbb 2017. november 14-én Cipruson is ott volt a 2-0-ra megnyert mérkőzésen. Sok sikert kívánunk neki Budaörsön!

A csapat a háromhetes téli pihenőt követően már megkezdte a felkészülést a tavaszi fordulóra, Diósdon. A felkészülési mérkőzéseken ellenfeleink között első, és harmadosztályú, illetve szlovák csapatok szerepelnek. Az első tétmérkőzést február 25-én (vasárnap) a Dorog otthonába játsszuk.

Még visszatekintve az utolsó két téli tétmeccsre: értékes győzelem lett a vége, amikor a 19. fordulóban a Budafoki MTE csapatát fogadtuk Tatabányán, a Grosics Gyula stadionban.

(Mint ismert, a budaörsi pálya átépítése az Árok utcában még nincs kész.)

Nagy volt a tétje a mérkőzésnek, mert a Budafok csapatát a kiesés fenyegeti. Az első félidő 1-1-es eredménnyel zárult. A második félidőben az 55. percben sikerült a vezető találatot megszereznie csapatunknak, így lett 2-1.

Az óévet azonban egy döntetlennel zártuk Tatabányán a Nyíregyháza Spartacus ellen. Bár jól kezdődött csapatunk számára a mérkőzés, mert már az 5. percben megszereztük a vezetést, a 11. percben a vendég „Szpari” egyenlített. Több gól nem született az első félidőben. A második félidő is budaörsi helyzettel indult, de az ellenfél kapusa  hatalmas bravúrral védett, ám az 53. percben ismét megszereztük a vezetést. A 62. percben azonban csapatkapitányunk, Csobánki Ádám egy ütközést követően eszméletlenül feküdt a pályán. Szerencsére komoly baja nem lett, folytatni tudta a játékot, de a mérkőzést követően a Tatabányai kórházba vitték kivizsgálásra, ahonnan enyhe agyrázkódással hazaengedték.  A mérkőzésre visszatérve: a 73. percben ismét egyenlíteni tudott a vendégcsapat. Így lett 2-2.
Csapatunk tehát, mint fent írtuk a 9. helyről várja a februári folytatást.

(Az adatok forrása: BSC 1924 weboldala és MTI)