Európa Játékok ezüstérmet szerzett Madarász Dóra, a Budaörsi Sport Club asztalitenisz versenyzője

0
191

A hetedik Final Four győzelem, és ezzel együtt a Magyar Bajnoki cím megszerzése után, újabb csodás pillanatot élhetett át asztalitenisz szakosztályunk. A június 21-én kezdődő lengyelországi Európa Játékok megnyitóján Madarász Dórit érte az a megtiszteltetés, hogy hazánk zászlaját vihesse, Varga Ádám olimpiai ezüstérmes kajakozóval együtt. Ezt követően vegyespárosban, Ecseki Nándorral egészen a döntőig meneteltek, ahol végül egy csodálatos ezüstéremmel zárták a versenyszámot.

A judo szakosztály növendéke, Szegedi Dániel, két egymást követő Európa-Kupán is a dobogó harmadik fokára állhatott. Májusban Szarajevóban, majd júniusban Szlovéniában lépett tatamira. A 73 kg-os kategóriában mindkét alkalommal közel 50 induló közül, öt nyertes meccsel küzdötte fel magát a harmadik helyre.
Dani vegyes csapatban képviseli klubunkat az Európa Játékokon, így július 1-én neki szurkolhatunk majd a jó szerepléshez.

Udvardy Panna 2024. december 31-ig még biztosan a Budaörsi Sport Club versenyzőjeként lép teniszpályára. A világranglistán egyéniben jelenleg 84., párosban pedig a 100. helyen álló sportolónak az egyesülettel közös célja a párizsi Nyári Olimpiai Játékok kvalifikációjának megszerzése.

Úszónk sikerei a Kaposváron megrendezett serdülő OB-n folytatódtak, hat éremmel, 28 döntőbe jutással és Rácz Zsombor – a most már biztos – júliusi ifjúsági olimpián való részvételével zárult a verseny.

Újabb kiemelkedő eredményt ért el az atlétika szakosztály diszkoszvetője Csontos Márton is, aki a csehországi Plzeň-ben rendezett válogatott viadalon második lett, majd új egyéni csúcsot produkálva Veszprémben kvalifikálta magát az U23-as Európa-Bajnokságra.

Karatésaink saját stílusirányzatuk országos bajnokságával zárták a versenyszezont. Az utánpótlás és felnőtt eredmények összesítésével, 25 induló klubból 3. helyen végzett a csapat. Ehhez persze szükség volt a hagyományosan erős budaörsi U14-es korcsoportnál idősebbek, sőt, felnőtt ill. szenior versenyzőink példamutató teljesítményére, győzelmeire is.

Még egy jó hírünk van!
Folyamatosan zajlanak szakosztályaink nyári táborai a Budaörsi Városi Uszoda és Sportcsarnok létesítményében. Mindenkit szeretettel várunk, érdeklődni a helyszínen lehetséges.