Beszélgetés a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselő-jelöltjével

0
599

Voks 2022

Nemcsak Budaörshöz mély a kötődésem”

György Józsefet sokan ismerik Budaörsön, hiszen itt nőtt fel és ma is itt él a családjával, de az 57 éves közgazdászról kevesen tudják, hogy politizál. Ezért még a közeli ismerőseit is meglepetésként érte, hogy az április 3-i választásokon ő a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselő-jelöltje Pest megye 2-es választókörzetében. Erről kérdeztük.

Mikor csatlakoztál a Mi Hazánk Mozgalomhoz és miért?

Már régebben szimpatizáltam a Mi Hazánk Mozgalommal, de csak körülbelül egy éve csatlakoztam hozzájuk. A fő oka, hogy elkezdtem keresni a világban zajló gyanús események mozgatórugóit. Az internet segítségével találtam olyan videókat, amelyek felnyitották a szemem a háttérben meghúzódó érdekekről és szereplőkről, főleg dr. Drábik János előadásait, aki a Buda Környéki Televízióban is szerepelt pár éve. De akkor még nem gondolkoztam komolyabb szerepvállalásban, csak támogatni szerettem volna a párt munkáját.

– Milyen módon zajlott a képviselői jelölésed folyamata? 

Az elmúlt év taggyűlései folyamán többször esett szó arról, hogy meg kell találnunk a megfelelő embert képviselőjelöltnek. Ez egy hosszabb folyamat volt, mérlegre került a végzettség, a kommunikációs készség, az elhivatottság, és amikor több jelölt között a nevem felmerült, végül is elfogadtam a megtiszteltetést, majd a tagság és a vezetés úgy döntött, hogy engem találnak a legalkalmasabb embernek erre a posztra.

Adsz-e magadnak reális esélyt Szél Bernadettel vagy Menczer Tamással szemben?

Nem indulhatunk kishitűséggel ennek a küzdelemnek. Mindenképp szükség lenne olyan fórumokra, ahol ők és én is szerepelhetünk. Sokakat meglepne, hogy az ingadozók és a politikából inkább nem kérő emberek között milyen robbanásszerűen nő a támogatottságunk. A kampány során mindent megteszünk a lehetőségeink mértékében, hogy legalább tudjanak arról az emberek, hogy Pest megye 2. választókerületében is van harmadik út, amit a Mi Hazánk jelent. Ez persze nem kis feladat olyan ellenfelekkel szemben, akikbe a hátterük már eddig is rengeteg pénz beleölt, hogy láthatók legyenek. Ezt, gondolom, mindenki látja úton-útfélen, miközben még meg sem kaptuk a kampánytámogatásra államilag hivatalosan járó összeget. Hozzátenném, hogy mögöttünk nem állnak olyan oligarchák – most hagyjuk a neveket -, akik tulajdonképpen a NER-rendszeren keresztül jutottak iszonyú pénzügyi hatalomhoz, és persze cserébe az általuk preferált pártszövetséget pénzelik, ez egy oda-vissza támogatás, ezt mindenki tudja, de hivatalosan senki nem ismeri el. A fájó az, hogy tulajdonképpen ezek a hátterek a magyar adófizetők, dolgozók pénzét szerezték meg és költik egymásra.

– Nem szeretnék vitát nyitni arról, hogy ki, kit pénzel, de bizony sokan gondolják azt, hogy a Mi hazánkat pont az általad említett NER-rendszert létrehozó Fidesz. Ezért inkább azt kérdezném meg, hogy a pártod listáján befutó helyen leszel?

A közhiedelemmel szemben ez a pénzelés a Fidesz részéről nem igaz. De hogy a kérdésre is reagáljak: hivatalból valóban én is felkerültem a listára, melyre április 3-án szintén lehet szavazni az egyéni jelöltek mellett, de természetesen vannak nálam régebbi és nagyobb háttérmunkát végző emberek előttem. Elsősorban elnökünk, Toroczkai László, pártigazgatónk, Szabadi István, alelnökeink, mint a szintén Budaörsön élő Novák Előd és más vezetőink, például Árgyelán János és Dócs Dávid, valamint jelenlegi országgyűlési képviselőink is: Dúró Dóra politológus és dr. Apáti István jogász. Tehát számomra a parlamentbe kerülés esélye az egyéni jelöltség alapján reálisabb. Ettől persze még előfordulhat, hogy a párt sikeres választási eredménye alapján meghívnak a háttércsapatba közgazdász végzettségem és nyelvismereteim – német, angol és olasz – alapján.

– Ha megválasztanának képviselőnek, mi az esélye annak, hogy Budaörs érdekeit a pártod álláspontja elé helyezed, ha a kettő ütközik?

Érdekes a kérdés, hiszen ki kell ugrasztani a nyulat a bokorból. Egyáltalán nem szükséges, hogy településünk érdekei és a párt álláspontja ütközzön. Célom a teljes választókörzet részrehajlás nélküli szolgálata, ez 17 települést jelent Herceghalomtól Pilisszentivánig, amelynek egyébként valóban Budaörs a legnagyobb lélekszámú települése, majd Budakeszi, Biatorbágy, Nagykovácsi, Solymár és Zsámbék. Ami a kieszközölhető támogatásokat illeti, mindig azt fogom mérlegelni, hogy az adott terület arra mennyire szorul rá, és mennyire reális célt szolgál, a település vezetésének párt elkötelezettségétől függetlenül. Szeretném, ha mindezekre a korrupciónak még az árnyéka se vetődne.

– Magad is szülő vagy. Komolyan gondolod, hogy a toleranciától, a másság elfogadásától kell félteni a gyerekeinket, és nem attól, hogy egy olyan társadalomban nőnek esetleg fel, ahol a „kékszeműek”-be csak azért belerúg a hatalom, de legalábbis bátorítja erre az embereket, mert „kékszeműek”?

Ismét egy kényes és provokatív kérdés. Nekem személy szerint nincs problémám a másság elfogadásával, és pártunk is ezt képviseli mindenféle híresztelés ellenére, amíg ez a magánélet a négy fal között zajlik, nem véletlenül az a neve, hogy magánélet, nem pedig az, hogy közélet. Tehát a pride-jellegű megnyilvánulások nekem sem tetszenek, hiszen a hetero emberek sem állnak neki e mellett tüntetni. Az, hogy most tőlünk nyugatabbra ezt próbálják valami liberális köpenybe burkoltan felmagasztalni, az sem szimpatikus nekem. Elég szomorú, hogy nálunk, Európa szívében törvénybe kell azt iktatni, hogy az anya nő és az apa férfi, és a család apából, anyából és gyermek(ek)ből áll, ennek inkább természetesnek kellene lennie. Persze vannak sajnos csonka családok is a válások magas száma miatt. Ha két azonos nemű ember igazi szeretetben egymással szeretne élni, semmi kifogásom ellene, de mivel így döntöttek, azt is várhatóan felfogták, hogy közös utódjuk természetes módon nem foganhat. Nem hiszem, hogy jó ötlet olyan családokat kialakítani, ahol két anyuka vagy apuka van. Az iskolai nemi felvilágosítás idején természetesen meg lehet említeni a másság témakörét is, de ezt a pubertás elérése előtt részemről nem preferálnám, hiszen hagyni kell a gyermekeket, hogy maguktól alakuljon ki a nemi érdeklődésük, és ne holmi divathullámnak engedve reklámozzák nekik a másságot, mint valami trendi és követendő dolgot. Felnőtt korában majd úgyis eldönti, mit szeretne. De a kérdés végét illetően valóban nem helyes az sem, ha valaki hetero felsőbbrendűségtől fűtve a másságukat kulturáltan (lásd feljebb) felvállalókat becsmérlik, támadják. Az utcai homofób üvöltözők, a homoszexuálisakat bármilyen módon támadók nem a mi pártunk tagjai közül kerülnek ki, ezt nyugodtan állítom, és nem is buzdítunk senkit erre. Ki kell alakuljon ebben a témában mindenki részéről egy egészséges tolerancia.

– Itt megint meg kell jegyeznem, hogy nagyon nem értek egyet veled, és sajnos ezek az érvek – hogy a négy fal között szeressék egymást stb. – számomra azt igazolja, hogy sokan nem értik például a Pride lényegét, ami demonstratív kiállás az azonos jogokért. Miért kellene tehát mondjuk a heteróknak azonos jogokat követelniük? Más: a Mi hazánk az egyetlen párt, amelyik nyíltan felvállalta az oltásellenességet is. Erről mit gondolsz?

Igazából a Pride hivalkodó módjával van bajunk, kezdve a frivol öltözködéstől, harsánykodástól, egészen a gyerekek bevonásáig. Ami pedig az oltásellenességet illeti: ez megint egy elterjedt sztereotípia rólunk, a tagság elég nagy százaléka felvette az első két oltást annak idején, amikor még nem derült ki, hogy a hatékonysága enyhén szólva megkérdőjelezhető. És most én nem megyek ebbe bele itt mélyebben, de rengeteg anyag van fent erről akár a közösségi oldalamon. Amit mi mindenképp ellenzünk: a 18 év alattiak oltása, illetve a felnőtteknél az oltás kötelezése, amit öt munkaterületen már megtettek (egészségügy, államigazgatás, pedagógusok, rendőrség és katonaság), persze úgy, hogy a képviselők önmagukra érvényesen „természetesen” nem szavazták meg. Az a húzás pedig, hogy a többiek esetében a munkáltatókra hárították az oltáskötelezés eldöntését, kifejezetten alattomos. Amit még felvállalunk, hogy eltörölnénk mindenféle Coviddal kapcsolatos korlátozást, ahogy számos ország már megtette, illetve az oltási igazolványt is, tehát álljon vissza az élet a 2019-es állapotokra, amikor az emberek szabadon élhettek.

– Ismert budaörsi családból származol, és sok más sváb leszármazottal ellentétben igen jól beszélsz németül. Ugyanakkor, ahogy mindenkinél, nálatok is volt „keveredés”. Fontos-e a családi háttered, és mint leendő politikus meg akarod-e szólítani az itt élő németeket, vagy nem?

Köszönöm a kérdést, valóban fontos nekem a családi háttér budaörsi mivoltomban, sokan ismerték itt anyai nagyapámat, Varga László órás bácsit az egykori Lenin utcából (ma Clementis László utca), illetve édesapámat, aki az ’56-os események után került Budaörsre, miután szülőhelyén, Tiszaföldváron mint gimnáziumigazgatót ellehetetlenítették fél év szolnoki börtön után, és itt is részt vett a Budaörsi (a mai Illyés) Gimnázium megalapításában, melynek első osztályfőnöke lett. Magyar-német-orosz szakos tanár volt, jó nyelvérzékemet tőle örököltem. Ami a kérdésben még elhangzott, az arra utal, hogy nővérem, akivel együtt nőttünk fel, apai ágról sváb származású, sokszor láthatták őt, gyermekeit és unokáit az úrnapi virágszőnyegnél a katolikus templom mögötti kőkeresztnél nemzetiségi ünnepi népviseletben a Hauser-család képviseletében. Érdekességképpen megemlíteném még, hogy az ő másik öccse, Péter itt önkormányzati képviselő, de vele nem vagyok vér szerinti rokonságban. A helyi sváb nemzetiségűekkel a viszonyom mindig jó volt, természetesen szeretném az ő érdekeiket is képviselni, de persze nekik van/lesz saját nemzetiségi képviselőjük. Kampányfőnököm, Dörflinger Gábor szintén sváb származású. Természetesen mindenképp meg szeretném szólítani az itt élő svábokat, akár egy kedélyes, anyanyelvi beszélgetésen egy est keretében, vagy akár a sváb bálon. A választókerület teljes területén élnek sváb származású emberek, mint legnagyobb nemzetiség, de mások is, mint például a görögök. Lassan az ő templomuk építését is be kéne fejezni.

– Mi az, amit még szeretnél elmondani, de nem kérdeztem rá?

Nemcsak Budaörshöz mély a kötődésem, az egész választókerület sok helyét bejártuk már 9 éves fiammal. A kirándulások mellett hobbim az asztrológia és a természetgyógyászat, szeretem a vízpartokat, az úszást, naponta jógázom, sportolok. Kedvenc íróim Hamvas Béla, Hermann Hesse, Tamási Áron, Richard Bach, Gerald Durrell, Szepes Mária és Jókai Mór. Érdekel még a tibeti buddhizmus, meditációs gyakorlatra is szert tettem. Célom ennek a főváros melletti agglomerációs övezetnek a belterületeken lévő közlekedési terheltségét csökkenteni: a további beépítéseket leállítani, az utak minőségét javítani, az M0-ás körgyűrűt végigvinni, azt a teljes hosszában és a hozzá vezető utakat ingyenessé tenni, hogy a főváros és e települések is fellélegezhessenek a megnőtt átmenő forgalom terhelése alól. A fiatalok számára a sportolás mellett kiemelten fontosnak tartom a valódi magyar nemzeti múlt oktatását, mielőtt teljesen elnyeli őket az internet által nyújtott játék- és virtuális világ, és elvesztik nemzeti identitástudatukat. Az oktatási intézményeket önkormányzati kézbe helyezném vissza, mert az elmúlt években tapasztalt romló állapotok igazolják, hogy helytelen volt változtatni ezen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here