Május 8-12-ig 5 nap, 12 helyszín, 35 program, 180 közreműködő – a Budaörs Fesztivál

0
172

26. alkalommal rendezzük meg Budaörs legnagyobb ingyenes kulturális seregszemléjét: 1 város, 5 nap, 12 helyszín, 35 program, 180 közreműködő – a Budaörs Fesztivál minden korosztályt és stílust kielégítő műsor kínálattal várja vendégeit – nem kötelezi el magát egyetlen zenei műfaj mellett sem.

A választék és a kínálat rendkívül széles és sokszínű: a jazztől az elektronikus zenén és indie folkon át a komoly zenéig, a tánctól a képzőművészeti kiállításokon át a gyerek programokig minden megtalálható.

Tudósításaink a korábbi évek fesztiváljairól ITT találhatók! 

MÁJUS 8. szerda
Városháza (Szabadság út 134.)
18.00 Keleti Éva Kossuth- és Balázs Béla díjas fotóművész Szubjektív című képkiállítása
A kiállítást megnyitja: Szabó T. Anna és Dragomán György
PostART Kulturális Színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)
19.00 Fesztivál megnyitó (Wittinghoff Tamás polgármester)
19.05 Aranyakkord (Kiss Tibor (Quimby), Vastag Gábor (A Kutya Vacsorája), Gábor
Andor)
21-00 Másnap – Beck Zoli és Szűcs Krisztián játssza Cseh Tamás és Csengey Dénes soha
nem hallott dalait
———————————————————————————–
MÁJUS 9. csütörtök
Városi Ifjúsági Klub (Károly király út +.)
11.00 Médea gyermekei – nyílt színházi próba
Rendező: Berzsenyi Bellaagh Ádám
A Garázs Galéria, Köztér18 Közösségi Alkotótér (Köz tér 18.)
18.00 A sekrestye: büszkeség és balítélet – Boleman Bence Zoltán keramikusművész
kiállítása
A kiállítást megnyitja: Artner Szilvia ‘Sisso’
PostART Kulturális Színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)
18.00 Fénypecázás – Bach Máté fotóművész kiállításának megnyitója
18.30 Kollár-Klemencz László Kamarazenekar
20.00 MORDAI
22.00 Galaxisok
Zichy major (Clementis László utca 22.)
19.00 Triptichon – Budaörsi Művészek Egyesületének és barátainak csoportos
képzőművészeti kiállítása
19.30 Budaörs in progress/folyamatban lévő fejlesztések – HÚSZNEGYVEN Budaörsi
Fiatal Építészek Műhelye Egyesület kiállítása
20.00 TUBE COMPANY jazz quartet
————————————————————————————
MÁJUS 10. péntek
Kőhegy
16.00-20.30 SunSet powered by Headcrackerz
Budaörsi Jókai Mór Művelődési Ház/Nyugdíjasok Háza (Szabadság út 24.)
18.00 Így szórakoztak ők – így szórakozunk mi….
kerekasztal beszélgatés különböző generációk kultutális szokásairól
Résztvevők: Gerendás Péter, zenész, Horváth Márton, egyetemista, Jauri, az ország egyik
legtrendibb lemezlovasa, a Rádió 1 legfiatalabb állandó házigazdája, Kőporosy Borbála, a
Budaörsi Jókai Mór Művelődési Ház igazgatója, László Panna, a Refresher Magazin videós
újságírója, Oláh Yetti, művészeti titkár
Moderátor: Ferencz Gabriella, a Manna Fm szerkesztő-műsorvezetője
Zichy major (Clementis László utca 22.)
19.00 Hajdu Klára és Szakonyi Milán duo
21.00 Malter Filmfesztivál
Amatőr független filmtől a profi, stúdióban készült alkotásokig a Malter Filmfesztivál helyet
biztosít azoknak a finom, harsány és szikrázó árnyalatoknak is, amelyeket nem lehet
mindenhol megtalálni. Szélesen merít, mert így akadnak fel a hálón igazi gyöngyszemek.
Kálvária tér – Muzsikáló terek
18.00 Pleszkán Écska és Ratkóczi Huba duo
19.15 Kodachrome duo
PostART Kulturális Színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)
19.00 Gypo Circus
20.30 Hakumba
22.30 The Anahit
Budaörsi Jókai Mór Művelődési Ház/Budaörsi Latinovits Színház (Szabadság út 26.)
19.30 Mándy Ildikó Társulata – Pavlova – A világutazó balerina
táncelőadás
————————————————————————————
MÁJUS 11. szombat
Szabadság út lezárt szakasza (Károly király úti körforgalom és a Kisfaludy utca között)
10.00 Kovácsovics Fruzsina gyerekkkoncertje
11.00 Langaléta Garabonciások
12.00 Veronaki gyerekzenekar koncertje
13.00 Szélltánc – Budaörs (zenél a Téka zenekar)
13.30 Shaba Oriental Art
14.00-16.00 hangbeállás
16.00 Duckshell
18.00 Zaporozsec
20.00 aurevoir
22.00 Szabó Balázs Bandája
Kísérő programok:
utcazene – Romano Glaszo, Budaörsi Nyitott kórus, Paprika Jancsi Csúzlizdája,
Felhővadászat, Molyolda, Vitéz László Bábautomata, Egérparádé, Kádár Ferkó Fotószínháza,
BabTársulat, civil szervezetek, budaörsi intézmények
• kézműves vásár
• vesszőkosaras körhinta, népi játékok, komédiások
————————————————————————————
MÁJUS 12. vasárnap
BABtér – Budaörsi Animációs Bázis (Templom tér 12.)
9.00-10.30 és 10.45-12.15 Régi idők meséi – animációs játszóház filmvetítéssel
Budaörs Városi Uszoda és Sportcsarnok (Hársfa utca 5.)
19.00 Carl Orff: Carmina Burana
VIVART Budaörsi Sinfonietta hangversenye
vezényel: Török Géza Liszt-dijas és Hauser József emlékdíjas karmester
Szimbiózisok – Breszkovics Bernadett képzőművész szabadtéri installációi
a Clementis László utcában
A fesztivál háziasszonya: Szórádi Erika
A fesztivál kiemelt támogatója: Budaörs Város Önkormányzata!
A műsor változtatás jogát fenntartjuk!
A fesztivál összes programja ingyenesen látogatható!
https://budaorsfesztival.hu/ facebook.com/BudaorsFesztival

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here