„Hazánkban az emberek nagyon bizalmatlanok a politikusokkal szemben. Ez nagy probléma, mert a politikusokat pont azért választják, hogy az emberek érdekeit képviseljék – válaszolt Tóth Ferenc, budaörsi önkormányzati képviselő (Budaörs Fejlődéséért Egyesület). – Van akit jobban, van akit kevésbé foglalkoztat a politika, de az biztos, hogy ez minden embert érint a nap 24 órájában. A legtöbb ember leginkább annak alapján ítéli meg a politikusokat, hogy a választó milyen politikai világnézetet képvisel. Képviselőként pár éve csöppentem bele ebbe a sokszor furcsa világba, ezért is érdekes írni erről a témáról, így a saját tapasztalataimat is megoszthatom. Helyi szinten érdekes a helyzet, mert már többször találkoztam olyan véleménnyel, hogy valaki Budaörsön Fidesz szavazó, de elismeri egy BFE képviselő munkáját. Lehet persze ennek az ellenkezője is. Szerintem a helyi politikusok többsége hatékonyan és csendben végzi a hasznos munkáját a köz érdekében. A hétköznapokban azonban ez másképp mutatkozik meg. A rendkívüli módon megosztott magyar társadalomban több politikus munkája egyszerűen nem kap visszhangot.
A médiában és a napi hírekben alig szerepel ötven politikus, a többiek nem igazán kapnak figyelmet. Egy közösség számára pedig az is nagy jelentőséggel bír, ha egy politikus például egy körzet utcája vagy rászoruló idős emberek ügyeit intézi. A választók azt a politikust kedvelik, akit látnak, aki meghallgatja őket, aki vissza hívja őket és akitől tájékoztatást kaphatnak.
Talán annyi személyes gondolatot fűznék hozzá, hogy engem mindig is érdekelt a politika és a közélet, ami nyilván neveltetés, családi hagyományok és érdeklődés kérdése is. Akkor érzem magamat sikeresnek, ha Budaörsön az üzletben vagy az utcán az emberek megállítanak, érdeklődnek, megosztják a problémáikat velem, vagy éppen éjjel is rám írnak a közösségi oldalakon, mert talán ezt vehetem a bizalom jegyének is. S akkor már azt mondom, igen, megérte közéleti szerepet vállalni.”