Íme a 21. Budaörs Fesztivál programja

0
1602

1 város, 5 nap, 8 helyszín, 36 program, 460 fellépő – ez várható a 2018. évi Budaörs Fesztiválon május 2-től május 6-ával bezárólag. A fesztivál összes programja ingyenesen látogatható!

május 2. szerda
PostART kulturális színtér (Clementis L. utca és Ébner Gy. köz sarok)
19.00 Én meg az Ének – Bérczesi Robi (Hiperkarma)
20.30 Freedom Cafe Music

május 3. csütörtök
Városháza (Szabadság út 134.)
17.00 Térzene
17.30 Bálványos Huba Munkácsy Mihály-díjas grafikusművész kiállítás megnyitója – aula
A kiállítást megnyitja: Bereczky Lóránt, a Magyar Nemzeti galéria nyugalmazott igazgatója
Visszaemlékeznek: Bakos Tamás, Dr. Siposné Tavaszi Virág, Winkler Márta, Dr. Király Ágnes
Közreműködnek: Sipos Petra és Boglárka (ének)

18.30 Fesztivál megnyitó – beszédet mond Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere – díszterem
18.30 Harcsa Veronika – Gyémánt Bálint koncert – díszterem

Garázs Galéria Közösségi Alkotótér (KözTér 18.)

19.00 Ráthonyi Kinga kiállítása: Parallel Realities
Megnyitja:Tóth Krisztina, költő, író
Köszöntő: Ilona Romule lett porcelánművész, a Nemzetközi Kerámia Akadámia kelet-európai vezetőségének tagja
Performance: Mátrai Péter, építész – zeneszerző

PostART kulturális színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)
20.00 Vanmocsello
21.30 Kollár-Klemencz László estje

május 4. péntek
PostART kulturális színtér

9.00-10.30 Hangfelkelte – közösségi reggeli zenével
Közreműködik: Cseke Szabolcs, Novák Anikó, Takáts Róbert

Budaörsi Latinovits Színház/Jókai Mór Művelődési Központ (Budaörs, Szabadság út 26.)
10.00-12.00 – Nyílt próba, kulissza bejárás
16.30 Thuróczy Katalin – Arany Tamás: Kesze Kusza varázspálcája – öko mese musical két felvonásban

Kálvária tér

18.00-20.30 Muzsikáló terek
Játszik: a Uknow duo és a Kodachrome (a legjobb Simon és Garfunkel cover duo)

Evangélikus templom (Budaörs, Szabadság út 75.)
18.30 Orgona hangverseny (a Zeneakadémia egyházzene tanszakos hallgatói)

PostART kulturális színtér (Budaörs, Clementis l. u. és Ébner Gy. köz sarok)

17.00 Tóth Benedek könyvbemutatója
18.00 Noémo
19.30 Mayberian Sanskülotts
21.00 MŰSORVÁLTOZÁS!!!!!! A Voodoo papa duo koncertje betegség miatt elmarad, helyette Barabás Lőrinc  virtuóz trombitás ad koncertet péntek este a Budaörs Fesztiválon!
22.30 The Pontiac

május 5. szombat
Helyszín: Szabadság út lezárt szakasza
Nagyszínpad (Károly király úti körforgalom)
10.00 Alma zenekar – koncert
11.00 Babtársulat– vásári komédia
12.00 Czutorborsók – gyerekzenekar koncertje
13.15 Budaörs Néptánc együttes és a Téka zenekar műsora
14.00 – 16.00 hangbeállás
16.00 Belmondo
17.15 Budaörsi Latinovits Színház
18.00 DLRM
18.45 Szabó Benedek és a Galaxisok
20.30 Bohemian Betyars
22.30 30y
„Kultutca”: Színházak utcája, Vurstli utca (Ládafia Bábszínház, BÁBaKALÁCS Bábszínház, Paprika Jancsi Csúzlizdája, Felhővadászat, Kádár Ferkó Fotószínháza, Molyolda, Babtársulat)
• Színház két keréken – a Fillary Team közreműködésével
• Apa & Fia LEGO® Robot Szumó Csapatverseny (10.00-13.00 Városi Ifjúsági Klub)
• kézműves bemutatók, olvasó sarok, ínyencségek
• vesszőkosaras körhinta, népi játékok, komédiások

május 6. vasárnap
PostART kulturális színtér
10.30-14.00 Post(OPEN)ART – Ecseteljünk közösen!

Művészek, akiket nézhetünk munka közben:
Győrfi András festőművész, Havas Csilla festőművész, Debreczeny Zoltán festőművész, P. Kovács Péter fémszobrász, Korbely István képzőművész, Szőke Péter Jakab festőművész, Ludvig Dániel festőművész, Mikó F. László festőművész, Gulyás Boglárka képzőművész,. Somogyi Ferenc szobrász

Budaörsi Latinovits Színház /Jókai Mór Művelődési Központ(Szabadság út 26.)
16.00 Óz, a nagy varázsló – táncjáték (Style and Passion Dance)

Városi Ifjúsági Klub ( Károly király út 3.)
18.30 Kollektív Alternatív Zeneműhely koncertje

Sportcsarnok (Budaörs, Hársfa u. 6.)
18.30 Orff: Carmina Burana – a VIVART Budaörsi Sinfonietta hangversenye

Szólisták: Rácz Rita,Haja Zsolt, Megyesi Zoltán

Közreműködik: a Budapesti Lantos Kórus (Gerenday Ágnes), a Vass Lajos Kórus (Bárd Judit), a Gesualdo Kamarakórus (Stimetz András), az Óbudai Kamarakórus (Erdős Ákos), az 1-es számú Általános Iskola kórusa (Farkas Lilla és Göncziné Szurdy Ágnes), a Bleyer Jakab Német Nemzetiségi Általános Iskola kórusa (Horváthné Pálóczi Gyöngyi), az Újbudai Gárdonyi Géza Általános Iskola Kórusa (Bangó Viktória)

Vezényel: Török Géza Liszt-díjas és Hauser József-emlékdíjas karmester

A fesztivál összes programja ingyenesen látogatható!
A műsorváltozás jogát a szervezők fenntartják.