Gergely István egyik javaslata egy minden helyi információt átfogó informatikai platform létrehozása

0
138
rpt

Gergely István a Budaörsi Vállalkozók Egyesülete elnöke. A töredékszavazatok alapján szerzett mandátumot, ezzel ő gyakorlatilag a jelenlegi gazdakörös képviselőt, Kisberk Balázst váltja október 1-jén. A beszélgetésünk során megerősítette: természetesen tisztában van vele, hogy egy szavazatával nem fogja megváltani a világot, ám úgy gondolja, ha logikusan és indulatok nélkül érvel a javaslatai mellett, akkor megnyerheti azoknak a többséget. Szeretne kimaradni a személyeskedő pengeváltásokból, és úgy véli, akár coachként közvetíthet majd a két oldal, a Budaörs Fejlődéséért Egyesület tagjai és a fideszes képviselők között.

Hogy mire lehet számítani Gergely Istvántól, azt a polgármester-jelölti (ebben a minőségében a szavazatok 3,57%-át, 535 voksot kapott) és képviselői (az 1-es v.k.,-ban 10,81%-ot ért el 174 szavazattal) vitákban nem titkolta: a mintegy 5000 budaörsi vállalkozó érdekeit szeretné érvényre juttatni az önkormányzatban.

A kampányban pedig úgy mutatkozott be, hogy végzettségeit a Budapesti Gazdasági Egyetem jogelődjénél és a Soproni Egyetemen szerezte vezetésszervezés és nemzetközi marketing szakokon. Tanulmányi utakon járt az Egyesült Államokban és Oroszországban is. Több mint tizenöt év vezetői tapasztalata van nemzetközi nagyvállalatoknál, ám jelenleg egy magyar tulajdonú agrár vonatkozású start up kisvállalkozást irányít, ami újszerű, innovatív megközelítésben keresi a választ egy európai uniós problémára. Fő megrendelőjük a 2012-ben létrehozott Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Kérdésünkre (amikor ehhez a cikkhez anyagot gyűjtve, három héttel a választások után hosszabban beszélgettünk vele a szerkesztőségben), hogy ha megnyeri a polgármesteri választást, kész lett volna-e feladni a munkáját, azt mondta, hogy bár tisztában volt a reális esélyekkel, de igen, hiszen ő maga nem tulajdonos, hanem alkalmazott a cégben.

A beszélgetésünk után a képviselő azt mondta, hogy ő is több információt tudott meg tőlünk például a testület és a bizottságok működéséről, a helyi szokásokról, mi pedig azt, hogy pozitív benyomást kaptunk a közélethez való hozzáállásáról.

Megerősítette: természetesen tisztában van vele, hogy egy szavazatával (a tizenöt fős testületből) nem fogja megváltani a világot, ám az üzleti életből hozott szemlélettel úgy gondolja, ha logikusan és indulatok nélkül érvel a javaslatai mellett, akkor megnyerheti azoknak a többséget. Fontosnak tartja az előremutató vitát, párbeszédet – szögezte le -, de szeretne kimaradni a személyeskedő pengeváltásokból, és úgy véli, akár coachként közvetíthet majd a két oldal, a Budaörs Fejlődéséért Egyesület tagjai és a fideszes képviselők között. A munkahelyén már egyeztetett arról, hogy a testületi és a bizottsági ülések időpontjában szabadnapokat vesz ki, és ezek mindegyikén szeretne aktívan részt venni. A bizottságok közül szakmai tapasztalatainak megfelelően elsősorban a Pénzügyi Ellenőrző Bizottság  és – mivel határozott elképzelése van a város arculatának a megtervezéséről – a Településfejlesztési és Vagyongazdálkodási Bizottság tagja szeretne majd lenni.

Gergely István június 17-én vette át a városházán a megbízólevelét, és sajnálja, hogy ez nem volt sajtónyilvános, ünnepélyes esemény. (Az eredeti terv ez volt, majd a szóvivő arról tájékoztatta lapunkat, hogy nem minden képviselő egy időben veszi át, ezért elmarad – a szerk.). Számára azonban így is emlékezetes – tette hozzá.

S ha már a nyilvánosság szóba került: Gergely István egyetért azzal, amit előző cikkünkben a másik új képviselő, Kisfalviné Lauber Andrea (BFE) elmondott, hogy a hagyományos médián keresztül vagy akár szórólapokkal egyre nehezebb elérni a lakosságot. Ám miközben Lauber Andrea megoldásként utcánként személyesen kíván találkozni a választóival, majd e-mailen tartaná velük a kapcsolatot, Gergely István javaslata egy minden helyi információt átfogó informatikai platform létrehozása. S hogy miért pont ezt használnák majd az itt élők a jelenlegi sok kisebb, össze-vissza frissített internetes budaörsi oldal, csoport stb. helyett? Például azért, mert ezen lehetne elérni a parkolási tudnivalókat, és aki azért rákattint, elolvasná az ott elérhető további tartalmakat is – véli az új képviselő.

Végül még három információ, amit Gergely István megosztott velünk: az egyik, hogy képviselővé választása okán lemond a Kőhegyi Civil Egyesület elnöki posztjáról, mivel ez az egyesület működtetheti az önkormányzat által létrehozott Otthon utcai közösségi kertet. Mint korábban írtuk, az önkormányzat tulajdonában álló telket 2026. szeptemberéig kapták meg használatra a kert nélküli kertészkedni vágyók.  A másik, hogy a korábban Budaváry György személyében már alpolgármestert is adó és most újraélesztett Budaörsi Vállalkozók Egyesülete, amelyik jelölte Gergely Istvánt, a választások után is folytatja a közéleti tevékenységét, amiről most szavazással döntöttek. Így a most megismert további jelöltjeikről, programjaikról, céljaikról hallani fogunk még. A harmadik pedig egy érdekesség, amiről olvasóink talán már hallottak, de nekünk újdonság, hogy a budaörsi városháza tanácstermében (ami az üléseken kívül gyakran ad helyet kulturális eseményeknek) forgatták a 2015-ben bemutatott amerikai sci-fi, a Mentőexpedíció (eredeti cím: The Martian) egyik jelenetét, így a főszereplő, Matt Damon is itt sétálgatott akkor a budaörsi városházán. Hát, sajnos nem találkoztunk vele.
BÉ – EE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here