Foci: Budaörs – Békéscsaba döntetlen

0
1049

Budaörs – Békéscsaba 2:2 lett a Merkantil Bank Liga NB II, 2. fordulójában. Az időjárás megnehezítette a csapatok dolgát, villámlás, és özönvíz „színesítette” vasárnap délután a mérkőzést Tatabányán (itt játsszák a budaörsiek a „hazai” mérkőzéseket az árok utcai pálya beruházása miatt), de izgalmas és látványos volt a meccs.

A 32. percben egy igen csak vitatható gólt „szereztek” a vendégek. Szöglet utáni kavarodást követően Szélpál elé került a labda, lövését a gólvonalról tisztázta Medgyes, a partjelző bent látta a labdát, a játékvezető megadta a „találatot”. Többen reklamáltak a játékosaink közül. A folytatásban Sajbán Máté által sikerült egyenlítenünk. Sajnos a hosszabbításban a Békéscsaba szerzett még egy gólt Szatmári révén, így 2-1-es Békéscsabai vezetéssel mentek a csapatok a szünetre.

Félidőben cserélt Bognár György, Végh helyett Fodor lépett pályára. A második félidő egy vendég helyzettel kezdődött, Szatmári centerezett középre, Demjén remekül lépett ki a kapujából, a labda viszont messzire pattant tőle amit Szélpál laposan próbált meg a kapuba juttatni, Tányéros remekül tisztázott. A 49. percben tűzijátékot rendezett csapatunk az elmúlt percekben, először Czvitkovics lövését védte Ladislav, majd a kipattanót Kesztyűs lőtte kapura, amit a védők blokkoltak, majd Fodor előtt adódott hatalmas lehetőség a gólszerzésre, egy remek cselt követően lőtt kapura, ismét Ladislav védett bravúrral. Az 57. percben sikerült egyenlítenie csapatunknak. Czvitkovics szabadrúgása tekeredett be középre, Fodor remekül helyezkedett, majd fejjel a jobb alsóba juttatta a labdát 2-2.

A 82. percben közel álltak a vendégek az újabb gólhoz, Szalai egy szép egyéni megmozdulást követően lőtt kapura próbálkozása a jobb kapufát találta telibe. Folytatásban több gól nem született, így igazságos 2-2-es döntetlennel végződött a mérkőzés.

Bognár György budaörsi szakvezető így kommentálta a meccset:Még kalkulálok, mert négy gól született a mérkőzésen, de én csak hármat láttam…”