Budaörsi gyerekek sikerei a ju jitsu Gi Világkupán

0
60

Most hétvégén rendezték meg Horvátországban Zadarban a ju jitsu sport NoGi Európa Bajnokságát, valamint a ju jitsu Gi Világkupát, mely versenyeken Szabó Csaba (17 éves) és Szabó Vivien (14 éves) budaörsi versenyzők is indultak és remekül szerepeltek.

Pénteken (08.23.) a ju Jitsu NoGi Európa Bajnokság került megrendezésre, ahol 16 nemzet képviseltette magát. Szabó Csaba (2007) U18 -77 kg kategóriába indult, ahol sikerült az EURÓPA BAJNOKI címet elnyerni és a dobogó legtetejére felállni! Szabó Vivien (2009) U16 -57 kg kategóriában indult, ahol ezüstérmet akasztottak a nyakába, azaz sikerült a II. helyet megszereznie!
Szombaton (08.24.) a ju jitsu Gi Világkupa került megrendezésre, ahol 22 nemzet képviseltette magát. Szabó Csaba (2007) U18 -77 kg kategóriába indult, ahol a dobogó 3. fokára állt fel bronzéremmel a nyakában! Szabó Vivien (2009) U16 -52 kg kategóriában indult, ahol ezüstérmet kapott, azaz sikerült a II. helyet megszereznie!
Mindkét fiatal a Magyar Ju Jitsu válogatott tagjaként utazott ki Zadarba, ahol augusztus 23-án az Európa Bajnokságon, 24-én pedig a Világkupán vettek részt. Óriási élmény és hatalmas kihívás volt számukra, hiszen ilyen nagyszabású versenyeken részt venni két egymást követő nap, nem könnyű feladat.
Csaba kategóriájában erős volt a nogi mezőny, hiszen ott volt egy korábbi izraeli világbajnok is az éremesélyesek között, akivel Csaba rögtön az első tatamira lépésekor megküzdött, de Csaba magabiztosan megnyerte ezt a harcot. A nap további kemény küzdelmeket hozott még, Csaba megmérethette magát Európa legjobb földharcosaival, horvát és ukrán ellenfeleit is maga mögé utasította,  kétséget sem hagyva afelől, hogy ezen a napon Ő volt a legjobb a kategóriájában.
Szombaton a világkupa gi küzdelmei sok izgalmat hoztak. A népes mezőnyben rajta kívül ciprusi, izraeli, lengyel, egyesült arab emírségekbeli, ukrán versenyzők léptek tatamira a súlycsoportjában. Csaba a Világkupa győztes ellen szenvedett csak vereséget, így sikerült a III. helyet, a bronzérmet megszereznie!
Vivien pénteken nem a saját súlycsoportjába (-52 kg), hanem eggyel magasabb súlycsoportba (-57 kg) indult a versenyen, de ez nem szegte kedvét és nagy elhivatottsággal állt ki mind a 4 meccsén a tatami szélére. Vivi a döntőig menetelt, nagyon szép küzdelmek során. A nap végét egy ezüstéremmel, egy Európa Bajnoki II. helyezéssel zárta.
A Világkupán is erős küzdelmek vártak Vivire, egyedül kazak ellenfelével szemben nem sikerült győzedelmeskedni, így ezen a napon is egy ezüstéremmel, egy Világ Kupa II. helyezéssel lehetett gazdagabb!
Köszönjük Szekeres Ákosnak, az edzőnek a sok éves tanítást, aki segíti a fiatalokat és mindvégig mellettük áll. Nagyon hálásak vagyunk érte! Köszönet Spalovszky Csabának, a Magyar Sport Ju Jitsu Szakszövetségi kapitánynak, aki szintén sokat tett/tesz a fiatalokért nemzetközi versenyeken! Óriási élmény volt látni most is, hogy a ZR TEAM TÖRÖKBÁLINT csapattagok és az őket kísérő szülők, hogy segítették a versenyzőket, szurkoltak neki és izgultak velük!
Írta: Farkas Anikó