A BSC karate szakosztály Fudokan vb-n elért eredményei

0
119
A 2023. november 22-26 között, Belgrádban megrendezett IX. Fudokan stílus világbajnokságon részt vettek a BudaörsiSport Club karate szakosztályának versenyzői. Az versenyről Tóth Imola Anikó szakosztályvezető számolt be:
„Nagyon kemény, de fantasztikus négy napon vannak túl a Budaörsi Sport Club karate szakosztályának a versenyzői. 
A november 22-26-ig tartó belgrádi Fudokan Világbajnokságon (14 év alatt Világkupa), ahol 46 ország, 2000 versenyzője mérettette meg magát, nem csupán a sport, de a tradicionális kategóriákban is mint például: jiyu-ippon kumite, kogo kumite, kata, töréstechnika és ippon shobu versenyszámokban. 
Gyönyörű eredményeink születtek, de talán mindennél fontosabb, hogy versenyzőink közül ez alkalommal is nagyon sokan rájöttek arra, hogy sokkal többre képesek, mint azelőtt hitték magukról. 
Együtt nevettünk, izgultunk, sírtunk, fáradtunk, örültünk, énekeltük a himnuszt, és EGYÜTT vettünk be minden olyan kanyart, ami ahhoz vezetett, hogy ez egy örök emlék legyen mindenki számára. 
Köszönjük a szülők bizalmát és támogatását! 
Ez egy méltó zárása volt az évnek!”
Eredmények:
ARANYÉRMES, egyben Stílus Világkupa győztes:
Koris Gréta (JUVENIL kumite)
Szatmáry Karolina (JUVENIL kata)
EZÜSTÉRMES:
Koris Gréta, Hanikám Hanna, Erbi Daniella (JUVENIL csapat jiyu-ippon kumite)
BRONZÉRMES:
Hanikám Hanna (JUVENIL jiyu-ippon kumite)
Erbi Attila (JUVENIL kumite)
ARANYÉRMES, egyben Stílus Világbajnok:
Voczelka Ferenc (VETERAN kata)
Hegedüs Róbert (U21 kumite)
Papp Márk (SENIOR tamashiwari)
Ormosi-Marek Viktor (CADET kumite)
Sárosi Anna (CADET kumite)
Szilágyi Zsófia, Ormosi-Marek Lili, Kiss Réka (YOUTH csapat ippon shobu)
EZÜSTÉRMES:
Voczelka Ferenc (VETERAN fukugo)
Tóth Imola Anikó 2x (SENIOR kumite + ippon shobu)
Hegedüs Róbert (YOUTH ippon-shobu)
Szilágyi Zsófia (YOUTH ippon shobu)
Ormosi-Marek Lili (JUNIOR kogo kumite)
Békei Emese, Reményi Franciska, Ormosi-Marek Lili (JUNIOR kogo kumite csapat)
Békei Emese (JUNIOR kumite)
BRONZÉRMES:
Voczelka Ferenc (VETERAN kumite)
Reményi Franciska (JUNIOR kumite)
Ormosi-Marek Lili (JUNIOR kumite)
Szilágyi Zsófi (U21 kumite)
Gratulálunk az eredményekhez!
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here