Vissza a természethez a fürdőszobákban is

0
54

Organikus formák és természetes árnyalatok uralják a 2025-ös burkolati trendeket

 A természetes harmónia és az organikus formák jövőre is uralkodó szerepet kapnak a hidegburkolat kínálatban. A meleg, természetközeli árnyalatok, a 3D textúrák és a kerámiából készült bútorok rafinált világítási megoldásokkal párosítva új, elegáns irányt adnak 2025 burkolati trendjeinek – számolt be Markovich Béla a budaörsi központú Mapei Kft. ügyvezetője a világ vezető kiállításán szerzett tapasztalatairól.

 

A Bolognában évente megrendezett Cersaie kiállítás, a burkolatok, fürdőszobai megoldások és építészeti innovációk legjelentősebb nemzetközi eseménye, idén 41. alkalommal nyitotta meg kapuit. A szeptember végén zajló rendezvény mára egyértelműen a globális trendek iránytűjévé vált.

Meleg színek és otthonos hangulat

A 2025-ös trendek középpontjában a meleg, hívogató földszínek állnak. A „cotto” stílusú árnyalatok – mint a terrakotta, a sienna és az agyag – visszahozzák a természetes anyagok és terek varázsát. Ezek az árnyalatok otthonosabbá és barátságosabbá teszik a belső tereket, egyfajta visszatérést biztosítva a természethez.

A monoton óriástrend megtörése

Az utóbbi időben, ha megnéztünk egy luxus kivitelű fürdőszobát, az esetek döntő többségében monokróm óriáslapokkal és minimalista stílussal találkoztunk. Most a tervezők kezdik megtörni ezt az uralkodó egyszínűséget és a felületeket izgalmasabbá teszik színes, kisebb csempés betétek alkalmazásával. Ez az új megközelítés izgalmasabbá és elegánsabbá teszi a burkolt felületeket, miközben megőrzi a letisztult dizájn előnyeit.

Kerámiából bútort? Miért ne!

Az idei Cersaie egyik legmerészebb újítása a kerámiából készült bútorok megjelenése. A 4D nyomtatási technológia továbbfejlődésével a lapok mintázata már a keresztmetszetekben is látható, és annyira erősek, hogy alátámasztás nélkül is használhatók bútorgyártásban. Ez a megoldás nemcsak funkcionális, hanem esztétikailag is lenyűgöző eredményt nyújt a modern otthonokban.

„A kerámiából készült bútorok építése rendkívüli szakértelmet igényel, hiszen az anyag szilárdsága és a 4D technológia használata miatt különösen precíz megmunkálás szükséges. A megfelelő technológiai háttér és tapasztalat nélkül az ilyen bútorelemek nem lennének képesek a kívánt tartósságot és stabilitást nyújtani, ezért csak a legkiválóbb szakemberek tudják sikeresen megvalósítani ezeket az innovatív megoldásokat” – emelte ki Markovich Béla, budaörsi központú Mapei Kft. ügyvezetője.

Tapintásra is élmény: a 3D textúrák varázsa

A 3D hatású burkolatok az idei kiállításon különös figyelmet kaptak, hiszen nemcsak a szem számára nyújtanak vizuális élményt, hanem a tapintás élményét is hozzáadják a dizájnhoz. Az izgalmas térbeli mintázatok és textúrák új dimenziót nyitnak meg a belsőépítészet világában, még különlegesebbé és vonzóbbá téve az enteriőrt. 2025 egyik legnagyobb trendje várhatóan ezeknek a 3D elemeknek az elterjedése lesz.

Hullámok és ívek az enteriőrben

Az egyenes vonalak egyeduralmának ideje lejárt. Az idei Cersaie kiállításon lágyabb, organikusabb vonalak, hullámok, ívek, körök és félkörök váltották fel a merev geometriát. Ezek az új formák nemcsak vizuálisan frissítik fel a belső tereket, hanem a megvilágításukkal kombinálva újfajta atmoszférát teremtenek, amely a dinamizmust és a könnyedséget sugározza.

Világítás, mint művészet

A modern fürdőszobák többé nem csupán funkcionális helyiségek – inkább a design újabb színterei, ahol a különleges világítási megoldások fontos szerepet kapnak. Az idei Cersaie kiállításon bemutatott laminált üvegpanelek belső, dekoratív maggal készültek, melyeket háttérvilágítással kombinálva bámulatos hatást keltenek. Ezek az innovatív megoldások LED-es tükrök, mosdók, vagy akár zuhanykabinok készítésére is használhatók, a kreativitásnak szinte nincsenek határai.

Az ilyen világítási megoldások megvalósítása több szakma összehangolt munkáját igényli – a tervező, a burkoló és a villanyszerelő közös munkája szükséges ahhoz, hogy ezek a látványos elemek tökéletesen működjenek. Valójában ez már nemcsak egyszerű kivitelezés, hanem művészet, hiszen a fények, anyagok és dizájn tökéletes harmóniájának megteremtése kiemelkedő  szintű kreativitást és szakértelmet követel” – mondta Markovich Béla, a Mapei Kft. ügyvezetője.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here