Frissítve! Olimpia 2024 – Pótának sikerült a bravúr!

0
98

Frissítés! Póta Georgina a  negyedik helyen kiemelt dél-koreai Sin Jubinnel csap majd össze a női egyes második fordulójában a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján, kedden vagy szerdán – derült ki hétfőn.

A 39 éves, kétszeres Európa-bajnok magyar játékos szombaton nagyszerű győzelemmel kezdte ötödik ötkarikás szereplését, 1:3-ról fordítva 4:3-ra diadalmaskodott a német-kínai Shan Xiaona ellen. Az, hogy ki lesz a következő riválisa, csak hétfőn (ma) derült ki, ugyanis Sin Jubin és az ausztrál Melissa Tapper csak most lépett először asztalhoz.
Kettejük párharca a papírformának megfelelően alakult, a női párosban világbajnoki ezüstérmes, 20 éves ázsiai négy szettben nyert, így ő jutott a 32 közé.
A női egyes második fordulója már hétfőn este elkezdődik, Póta várhatóan kedden vagy szerdán lép legközelebb asztalhoz.
 Sin Jubin a nyolcadik, Póta a 71. helyen áll a világranglistán.

Póta: ha már eljöttem, szerettem volna egy meccset nyerni

Ambrus Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Párizs, 2024. július 28., vasárnap (MTI) – Póta Georgina szerint sokat számított, hogy ismerte ellenfelét, akit 1:3-ról fordítva legyőzött szombaton a párizsi olimpia asztalitenisz tornájának nyitónapján, ezzel bejutott a 32 közé egyesben.

„Az az igazság, hogy egy pár szettet rá kellett arra szánni, hogy megérezzem, ahogy a szemcséssel játszik a német lány. Egyébként volt csapattársam, bár nem sokat edzettünk együtt, azért annyi előnnyel indultam, hogy játszottam már ellene, de ez évekkel ezelőtt volt.” – nyilatkozott a Budaörs játékosa.
Hozzátette, az első szettben sikerült kiszerválnia ellenfelét, aki utána viszont már nem adott könnyű poénokat.
„Nagyon sok neccest ütött, talán látták is a nézők, hogy kicsit döhöngtem, mert egy szettben kaptam négyet is. De ez szerencsére a döntő szettben visszajött, mert csúszával kezdtem, eszembe is jutott, hogy nem szabad bosszankodni, mert úgyis megfordul a helyzet.” – hangsúlyozta.
„Amikor megnyerte a negyedik szettet, éreztem, hogy kicsit megkönnyebbült, én meg gondoltam, ha már itt vagyok az ötödik olimpiámon, szeretnék legalább egy meccset nyerni, ha már eljöttem. Összeszedtem minden erőmet és csak arra fókuszáltam, hogy ezt a meccset nem fogom elengedni, hanem azért is megcsinálom.” – fogalmazott Póta Georgina.
A 32 között a negyedik helyen kiemelt dél-koreai Sin Jubin és az ausztrál Melissa Tapper hétfői párharcának továbbjutója vár majd Póta Georginára.
Eredmény:  női egyes, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Póta Georgina (39.)-Shan Xiaona (német, 24.) 4:3 (7, -7, -10, -6, 6, 6, 8)

Póta tehát győzelemmel kezdett az asztalitenisz tornán
Póta Georgina 1:3-ról fordítva megnyerte első mérkőzését szombaton a párizsi olimpia asztalitenisz tornájának nyitónapján, ezzel bejutott a 32 közé egyesben.

A Budaörs 39 éves pingpongosa ötödik olimpiáján a német színekben versenyző Shan Xiaona ellen mutatkozott be, akivel jól ismerték egymást, mert Berlinben évekig klubtársak voltak. Az esélyek a 24.-ként rangsorolt, kínai származású asztaliteniszező mellett szóltak, aki csapatban olimpiai ezüstérmes (2016) és világbajnoki bronzérmes (2022), emellett pedig – párosban és csapatban – ötszörös kontinensbajnok.
A kétszeres Európa-bajnok Póta jól kezdett, hozta a szerváit, 4-2-re, aztán 7-3-ra elhúzott. Bár ekkor megtört a lendülete, de utolsó két adogatásával magabiztosan behúzta a szettet (11-7).
A folytatásban felpörgött a német pingpongos, akinek magasra feldobott szerváival ekkor nem tudott mit kezdeni Póta. Shan Xiaona 3-0-val indított, a magyar játékos azonban 5-5-nél utolérte. Fordítani viszont nem tudott, 11-7-tel egyenlített ellenfele.
A harmadik szett eleje az elsőt másolta, Póta jól mozgatta a németet, és 5-2-re ellépett, de 8-8-nál elfogyott az előnye. Shan Xiaonának már 10-9-nél szettlabdája volt, végül 12-10-re nyerte ezt a játékrészt.
A kínai-német asztaliteniszező egyre magabiztosabb lett, ezért a negyedik szettben 3-1-es vezetésénél Pink Márk szövetségi kapitány időt kért. Ezzel nem tudta kizökkenteni az ellenfelet, Póta sokat hibázott, szerencséje sem volt, mert egy hálóról lecsorgó labdával szerezte meg a 11. pontot Shan (11-6).
Póta nem adta meg magát, agresszívabban játszott az ötödik szettben, 2-0-ra, majd 7-5-re, aztán 9-5-re vezetett és 11-6-tal szépített.
A német elrontotta az első szerváját a hatodik szettben, majd elvesztette a másodikat, amitől láthatóan ideges lett. Póta ekkor higgadtan kihasználta hibáit, 5-1-re elhúzott és az újabb 11-6 az egyenlítést jelentette.
A magyar pingpongos rutinja a döntő szett elején is érvényesült, 3-0-s vezetésénél ezúttal az ellenfél edzője, a horvát Boros Tamara kért időt. A játék képe ekkor még nem változott, újra megvolt az 5-1-es előny. A térfélcsere után viszont a német egyenlített, de többre nem futotta az erejéből, Póta 11-8-cal lezárta a meccset.