Lila táblák a budaörsi köztéri szobrokon

0
184

„10 év múlva ki fog rólam tanítani?”

Pedagógusnapon, június 2-án lila táblák tűntek fel Budaörs több szimbolikus szobrán, mintha a magyar történelem hősei kérdeznék: ha nem lesz tanár, hogy fognak ránk emlékezni?  Hogy miért helyezték ki, arról Farkas Benedektől, a Momentum budaörsi politikusától (aki a BFE frakciójában önkormányzati képviselő is) kértünk tájékoztatást, hiszen pártja logója is szerepel a kis plakátokon.

Friss hír a magyar oktatás 2011 óta tartó permanens válságában, hogy egy hónap alatt megduplázódott a tankerületek adósságállománya – mondta. „Van ahol eléri a félmilliárd forintot és ez több esetben a rezsiszámlák kifizetésében is csúszást okoz. Tehát a totálisan centralizált állami oktatási rendszer rosszabbul bánik a pénzzel, mint a hirtelen felindulásból külön költöző kamasz.”

A táblák szerinte arra is emlékeztetnek, hogy nem csak a jövőre nézve aggasztó a helyzet, hanem közös emlékezetünk, a magyar nép múltja szempontjából is. Különösen visszatetsző az oktatás lerohasztása egy magát konzervatívnak és nemzetinek mondó kormánytól: egy mai középiskolás kevesebbet tud Hunyadiról, Rákócziról vagy Kossuthról, mint aki tíz évvel ezelőtt ült a padban, és pláne sokkal kevésbé érdekli az egész. Arról nem is beszélve, hogy a tanterv teljes uniformizálásával elvették a teret az iskoláktól, hogy helyi történelmet is tanítsanak. Ezt szimbolizálja a városháza melletti Városköszöntő szoborra tett tábla, Budaörs közel 800 éves történelme is a könyvtárakba szorul vissza, hiszen az állami közoktatásban sem idő, sem tér nincs helytörténettel foglalkozni. „Így pedagógusnapon idén sincs okunk ünnepelni. A tanárainknak hálával, a hatalomnak viszont dühvel tartozunk” – zárta gondolatmenetét a politikus.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here