Túl a tegnapi választásokon, az eredményvárás izgalmain röviden szeretném összefoglalni, hogy itt Budaörsön milyen változásokra számíthatunk.
Szeptember 30-áig ezzel összefüggésben még semmilyenre, hiszen addig változatlanul a régi képviselők és polgármesterek maradnak hivatalban. Munkájukat az átmeneti időszakban is változatlan jogokkal és felelőséggel látják el. Az új képviselőknek pedig nem biztosít többletjogokat a törvény erre az időre.
Utána pedig a budaörsi képviselőtestületben az elmúlt 4,5 évben megszokott arcok közül két képviselőt „cseréltek le” tegnap a budaörsiek.
Az egyik, akitől megváltak a szavazók a 10-es körzet, tehát Kamaraerdő képviselője, Török István. Ő időközi választásokon nyert a Kamaraerdőért Egyesület támogatásával és most ebben a körzetben is polgármesterhez kötődő Budaörs Fejlődéséért Egyesület jelöltje nyert, Kisfalviné Lauber Andrea. A többi körzethez képest szorosabb versenyben, de végül is meggyőző előnnyel, a hat jelölt közül a kamaraerdeiek 44,4 százaléka 627-en az ő neve mellé tették az X-et. Török Istvánra 38,89% 576 ember voksolt, a harmadik helyen végzett fideszes jelöltre Keller Deák Kristófra 14,92% 221 fő. Lehetne persze most számolgatni, ha Keller-Deák visszalép a korábbi helyi Fidesz-elnök Török István javára, mi lett volna, de nem tette és Török István a kampányban folyamatosan azzal érvelt, hogy őt nem a párthovatartozása, csak a kamaraerdeiek érdeklik, így kár is ezen spekulálni.
Lauber Andreával hamarosan hosszabb interjút készítünk. Előzetesen csak annyit, hogy őszig szeretné végig járni akár a műszaki ügyosztály vezetővel közösen a körzetében az utcákat és összegyűjteni a lakossági észrevételeket, majd annak alapján készíti el a saját konkrét munkatervét.
Amit a kampányban kiemelt magáról: egész életében Kamaraerdőn élt, és a legtöbben, mint az ottani óvoda vezetőjét ismerik, hiszen 1999-2019-ig ez volt a munkája. Majd nyugdíjba ment, de a gyerekek nagyon hiányoztak neki, ezért „kellett keresnem olyasmit, ahol továbbra is gyerekek közelében lehetek” – mondja, és abban a házban, ahol született és férjhez meneteléig élt, létrehozta a „Tudáskert” foglalkozásokat (https://tudaskert-budaors.hu), illetve nyáron a Palacsinta tábort. Sokan ismerik őt a 2021-ben elhunyt férje révén, hiszen Kisfalvi Péter volt a választókerület önkormányzati képviselője 2002-től 2010-ig, illetve 2014-től haláláig. Akkor az időközi választásokon azonban Andrea nem indult. „Bízom magamban és azt gondolom, hogy tetszeni fog az itt élőknek a programom, illetve, hogy mit kellene folytatni abból, amit Péter elkezdett, és mit csinálnék másként, mint ahogy most történik” – nyilatkozta lapunkban.
A másik új képviselő ősztől Gergely István a Budaörsi Vállalkozók Egyesülete elnöke. A töredékszavazatok alapján szerzett mandátumot (ahogy a jelenlegi és majdani három fideszes képviselő is), ezzel ő gyakorlatilag a jelenlegi gazdakörös képviselőt, Kisberk Balázst váltja. Hogy mire lehet tőle számítani, azt a polgármester-jelölti (ebben a minőségében a szavazatok 3,57%-át, 535 voksot kapott) és képviselői (az 1-es v.k.,-ban 10,81%-ot ért el 174 szavazattal) vitákban nem titkolta: a mintegy 5000 budaörsi vállalkozó érdekeit szeretné érvényre juttatni az önkormányzatban.
A kampányban pedig így mutatkozott be: Végzettségeit a Budapesti Gazdasági Egyetem jogelődjénél és a Soproni Egyetemen szerezte vezetésszervezés és nemzetközi marketing szakokon. Tanulmányi utakon járt az Egyesült Államokban és Oroszországban is. Több mint tizenöt év vezetői tapasztalata van, jelenleg agrár vonatkozású start up céget irányít, ami újszerű, innovatív megközelítésben keresi a választ egy Európai Uniós problémára. Aktívan részt vesz jószolgálati kezdeményezésekben, így például 2009 óta tagja a Rotary International társaságának. „Budaörs számomra nem csak egy város, hanem az otthonom.” Gyermekei is itteni oktatási intézményekbe járnak. Továbbá a budaörsi katolikus közösség aktív tagja. Politikai célja neki is, az egyesületének is egy kulturált, személyeskedéstől mentes városvezetés létrehozása, illetve az, hogy tudásukkal segítsék a városházi munkát, valamint hogy a közel ötezer kis- és középvállalkozásnak legyen beleszólása a város irányításába.
Természetesen tőle is kértünk interjút.
A választás erdeményei: