Grappling: Újabb sikereket ért el Szabó Csaba és Szabó Vivien

0
12
Több mint 30 ország, több mint 1000 versenyzője mérette meg magát 2024. október 7-8-án egy nagyon színvonalas és igen erős mezőnyben, Kazahsztánban, Asztanában a Grappling Világbajnokságon. A részvevők többsége a volt szovjet tagállamokból kerültek ki, akikről köztudott, hogy a küzdősportokban az elsők között vannak, a világ legjobbai közé tartoznak. A budaörsi Szabó Csaba és Vivien a magyar grappling válogatott tagjaként utazott ki a világbajnokságra, hazánkat képviselve ezen az igazi küzdelmeket felsorakoztató világversenyen.
Vivi az U15 korosztály, 52kg-os súlycsoportban, Gi kategóriában eljutott a bronz mérkőzésig, ahol sajnos a szerencse nem mellettünk állt, így Vivi Világbajnoki 5. helyezést ért el hatalmas küzdelmek során.
Csabi az U17 korosztály, 76kg-os súlycsoportban, NoGi kategóriában Világbajnoki bronzérmet szerzett óriási csaták után, így felállhatott a dobogó 3. fokára.
Visszalapozva időben: a nyár végén, augusztus 23-án rendezték meg Horvátországban Zadarban a ju jitsu sport NoGi Európa Bajnokságát, valamint a ju jitsu Gi Világkupát, mely versenyeken a két budaörsifiatal szintén ott volt.  Ezen 16 nemzet képviseltette magát. Szabó Csaba (2007) U18 -77 kg kategóriába EURÓPA BAJNOKI címet szerzett.  Szabó Vivien (2009) U16 -57 kg kategóriában indult, ahol ezüstérmet akasztottak a nyakába. Másnap a ju jitsu Gi Világkupa került megrendezésre, ahol 22 nemzet képviseltette magát. Szabó Csaba a dobogó 3. fokára állt fel. Szabó Viviennek itt is sikerült a 2. helyet megszereznie! Óriási élmény és hatalmas kihívás volt számukra, hiszen ilyen nagyszabású versenyeken részt venni két egymást követő nap, nem könnyű feladat.
Vivien az első nap nem a saját súlycsoportjába (-52 kg), hanem eggyel magasabb súlycsoportba (-57 kg) indult a versenyen, de ez nem szegte kedvét és nagy elhivatottsággal állt ki mind a 4 meccsén a tatami szélére és a döntőig menetelt.
Köszönjük Szekeres Ákosnak, az edzőnek a sok éves tanítást, aki segíti a fiatalokat és mindvégig mellettük áll. Nagyon hálásak vagyunk érte!
Köszönjük a Magyar Grappling Szövetségnek és Skáfár Bencének, a Szövetségi kapitánynak, a sok segítséget, támogatást a nemzetközi versenyen!
Írta: Farkas Anikó