Szenzációs nemzetközi siker a budaörsi úszóknál

0
196

Az éremtáblázat első helyére repítette a budaörsi úszókat Rácz Zsombor, Tóth Gergő, Domonkos György és Drommer Lili, akik összesen 17 érmet szereztek a Spring Prix of Žilina elnevezésű úszóversenyen, amelyet 18. alkalommal rendeztek meg március 22-24. között a szlovákiai Zsolnán.

A nemzetközi versenyen 7 országból 69 klub 673 versenyzője állt rajtkőre 17 versenyszámban, a budaörsiek 21 fővel képviseltették magukat és több, mint 130-szor rajtoltak a három nap alatt. Bár az uszoda nem tartozik a legmodernebb létesítmények közé, azonban a szervezés abszolút profi volt, pörgött a verseny. A legfiatalabb versenyzők nagyon jól érezték magukat, örültek, hogy kiszakadtak a mindennapokból. Fontos tapasztalatokat szereztek és sokat tanultak, ugyan kissé még féltek a nemzetközi mezőnytől, sőt a sajátos szlovák kiejtéssel olykor még a saját nevüket sem értették az állításkor.

Bravúros teljesítményével – a 11-12 évesek korcsoportjában versenyző – Rácz Zsombor a mezőny legjobbjának bizonyult, az összesített egyéni éremtáblázat első helyén végzett, így Ő kapta a verseny különdíját.

A BSC fiatal kiválósága 7 aranyérmet (200m gyors,50m-100m-200m hát,50m pillangó, 200m és 400m vegyes) és 100m pillangón ezüstérmet szerzett, míg 100m mellen a 4. helyen végzett.

Ugyanebben a korcsoportban Tóth Gergő mindhárom mellúszó számot megnyerte, 400m vegyesen ezüst- míg 200m vegyesen bronzérmes lett, ezzel az éremtáblázaton a 6. helyen végzett, 100m és 200m gyorson 6. helyen, 50m gyorson 8. helyen fejezte be a versenyt.

A 13-14 éves fiúk mezőnyében Domonkos György 200m háton a dobogó második fokára állhatott fel, 50m háton pedig a bronzérmet vehette át, 400m vegyesen és 100m háton 4., 200m vegyesen 6. helyezett lett.

A lányok egyetlen éremszerzője a 12-13 évesek korcsoportjában versenyző Drommer Lili, aki 200m pillangón ezüstérmes, 400m gyorson bronzérmes lett, 100m pillangón a 4., 50m pillangón az 5. és 200m gyorson a 6. helyen végzett.

További értékes helyezések:

Fiúk 11-12 éves korcsoport:

– Spisák Bence 5. hely (400m vegyes, 200m pillangó)

– Koncz Márton 7. hely (200m hát)

8. hely (200m mell)

– 13-14 éves korcsoport:

– Ábel Márton; 4. hely (200m mell, 200m pillangó)

6. hely (200m vegyes, 50m mell)

8. hely (400m gyors)

– Drommer Simon 4. hely (200m vegyes)

5. hely (100m pillangó)

– Szabó Márk 6. hely (200m pillangó)

– Fazekas Gábor 7. hely (200m pillangó)

Lányok 10-11 éves korcsoport:

– Nagyházi Lili; 4. hely (400m vegyes, 400m-200m-50m gyors)

5. hely (50m pillangó, 200m hát)

6. hely (200m vegyes)

8. hely (100m gyors)

– Ábrahám Teréz; 5. hely (100m gyors)

A 14 éves és idősebb lányok, valamint a 15 éves és idősebb fiúk gyakorlatilag a felnőtt női illetve férfi mezőnyben versenyeztek, így esetükben az éremszerzés ezúttal elmaradt: Joó Kata (2004.) 200m mellen a 4., 200m pillangón a 6. és 100m mellen a 7. helyen végzett, míg Lipták Péter (2003.) 400m vegyesen az 5., 100 és 200m mellen a 6., 50m mellen a 7. helyen zárta a versenyt.

Valamennyi versenyzőnek és edzőiknek – Kovács László, Jókuti Péter – gratulálunk.

A következő megmérettetés április 6-7-én lesz, amikor ismét a Tüske Uszodába látogatnak versenyzőink a Budapest Kupa illetve az Utánpótlás Verseny II. fordulójára.