Remekelt a BSC a Karate Magyar Bajnokságon

0
1264

Nem győztük összeszámolni a BSC ifjú karatésainak az érmeit a múlt hétvégén lezajlott Magyar Bajnokság után. Az összesített egyesületi rangsorban szinte csak a nagy, tradicionális klubok előzték meg a mieinket.

A WKF Karate Magyar Bajnokság szombati eredményei szerint az ötödik helyen végzett a rangsorban a BSC karate szakosztálya két-két arany, ezüst és bronzéremmel majd a vasárnapi éremtáblán a 7. helyen találjuk a BSC karate szakosztályát, két arany, kilenc ezüst és tíz bronzéremmel.  A WKF Karate Utánpótlás Magyar Bajnokságon ugyanekkor két ezüst és négy bronzéremmel a 12. lett a rangsorban a BSC. (Az utánpótlás kategóriák eredményei itt nézhetők meg.)

Rekordlétszám, közel 900 versenyző részvételével rendezték meg 2018. április 21-22-én az idei karate magyar bajnokságot. A felnőtteknél jellemzően az MTK és az UTE sportolói uralták a mezőnyt, a szombati felnőtt finálék során megvédték címüket a jelenlegi legjobb, a 2020-as olimpiai kvalifikációra készülő versenyzők. A döntőket megtekintő MOB-elnök Kulcsár Krisztián „üdvözölte a karatét az olimpiai családban”, és az egész sportágnak gratulált ahhoz, hogy 2020-ban Tokióban történetében először ott lehet az ötkarikás játékokon. Beszédében kijelentette: bízik benne, hogy lesz magyar karatés Tokióban – olvasható az országos szövetség értékelésében.

Nagyon sokat dolgoztunk ezekért az eredményekért, előző hétvégén, péntek, szombat vasárnap táborban készítettük fel a gyerekeket. Mindezt úgy, hogy a rangsorban előttünk álló nagy klubokhoz képest szakosztályunk szerény anyagi támogatást kap a BSC-én keresztül a budaörsi önkormányzattól, és így a szülőkre hárul a költségek fedezése, tehát a terembérlet, a melegítő, a külföldi mesterek, a fizetett edzőtáborok. Nagyon büszke vagyok arra, hogy az utánpótlás keretében mi neveljük ki a versenyzőinket, szemben például azokkal, akik akár (ez egy mostani konkrét példa) egy teljes 40 főből álló kész csapatot is leigazolnak a bajnokságokra, valószínűleg azért, mert az eredmény után kapnak plusz pénzt. Nálunk a szép eredmény mögött magas szakmai munka és teljes odaadás van, szívvel-lélekkel dolgozunk, ez tartja fenn a budaörsi karatét” – nyilatkozta a bajnokság után a Budaörsi Naplónak Straub Katalin szakosztályvezető.

A budaörsieknek a Magyar Bajnokságon szombaton az első érmet Borbás Hedvig kata aranya jelentette. (Róla itt írtunk bővebben). A második érem is arany lett, kumitében Borbás Botondtól! Mindkettőjük edzője Horváth János. Szilágyi Zsófi és Borbás Hédi utána szerezett még ezüstöt, Bardócz Barnabás és a lány kata csapat (Borbás Hédi, Császár Csenge és Szilágyi Zsófi) bronzot. A verseny első napján nyolc BSC-s versenyző indult, akik összesen hat érmet szereztek. További érmések: Békei Emese bronz, Simon Nagy Nimród bronz, Békei Botond kata bronz és kumite ezüst, Ország Vitéz Mátyás és Németh Kristóf bronz, Németh Csaba ezüst érem. Murányi Lehel is aranyérmes lett.

A kisebbek közül ezüst érmet szerzett Reményi Kamilla katában és kumiteben, szintén ezüst érmes Fellner Polli és a lány kata csapat bronzot hozhatott haza. Ádám Vivien mérlege kata arany, kumite ezüst, Békéi Boti és Sarkadi Sebestyén kata bronz, Ország Virág Dorka kata bronz, Simon Nagy Nimród kumite bronz.