Páros bronzéremmel zárult Dohnál Gábor számára a Veterán Asztalitenisz Európa-bajnokság

0
935

Dohnál Gábor a Budaörsi Sport Club játékosa pozitív élményekkel és tapasztalatokkal tért haza a svéd rendezésű versenyről.

Dohnál Gábornak páros versenyszámban Nyírő Józseffel kifejezetten harmonikus, összehangolt játékkal sikerült a harmadik helyen végeznie a Veterán Európa Bajnokságon. A csoport mérkőzéseket könnyebben, míg a negyeddöntőben 3:2 arányban sikerült győzniük a Köszegi – Matthiasson svéd páros ellen. Az elődöntőben, a későbbi Európa-bajnok ellen maradtak alul, ahol kis szerencsével szorosabban is alakulhatott volna a mérkőzés.

Egyéniben maradt csupán egy kis hiányérzete Gábornak, ami a játékát illeti. 64 közé simán bekerült, 3:0-ra sikerült győznie osztrák ellenfele ellen, de a 32 közé jutásért egy svéd (Nilsson) játékostól kapott ki, szorosan.

Gábor eredménye nagy jelentőséggel bír a Budaörsi Sport Club számára, mert így  az Utánpótlás Európa-bajnoki ezüstérem és a Felnőtt Európa-bajnoki bronzérem után Veterán Európa-bajnoki bronzérmese is van az egyesületnek.