Összeültek a gyermekvédelmi szakemberek

0
740

Tegnap délután személyes találkozót tartottak a budaörsi Nyugdíjas Házban Budakeszi és Budaörs gyermekvédelemmel foglalkozó szakemberei, hogy közvetlen kommunikációval segítsék egymás munkáját. Az összejövetelen a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány is képviseltette magát.

Budaörs Város Önkormányzata és a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány szakmai kapcsolata már négyéves múlttal rendelkezik. Az együttműködés a budaörsi gyermekek jogainak hatékonyabb érvényesítése, a gyermekvédelmi alapellátás megerősítése érdekében jött létre. A megállapodás szerint az alapítvány fogadóórákat tart a városban, ahol konzultációt, tanácsadást, egyedi ügyekben jogsegélyt nyújtanak. A kezdetekről ITT számoltunk be: https://budaorsinaplo.hu/sikeres-volt-az-elso-gyermekjogi-fogadoora-a-varoshazan/

A Hintalovon Alapítvány 2015-ben jött létre, elismert gyermekjogi és gyermekvédelmi szakemberek közreműködésével. Az alapítvány 2016 óta mintegy 20 ügyvéd közreműködésével díjmentesen nyújt segítséget a hozzájuk forduló családoknak, gyerekeknek, gyermekvédelmi szervezeteknek.

Idén májusban a Hintalovon Alapítvány Közösségi gyermekvédelem elnevezésű projektjének keretében már egy szűkebb körben találkoztak egymással a gyermekvédelem különböző ágazatainak képviselői, és ott fogalmazódott meg az ötlet, hogy a korábban csak telefonon kommunikáló szakemberek lássák is egymást, és szakmai megbeszélésekkel, tapasztalatcserével gazdagítsák ismereteiket, hogy az együttműködés a jövőben még gördülékenyebb legyen. A budaörsi családsegítőkön, iskolapszichológusokon, szociális munkásokon kívül a Budakeszi HÍD Szociális Család és Gyermekjóléti Szolgálat és Központ munkatársai közül is eljöttek a találkozóra.

Zsák András a budaörsi városháza Közoktatási, Közművelődési és Sport osztály vezetője köszöntötte a részvevőket a rendezvényen, melynek kezdeményezője Jónás Rita, az osztály intézményirányítási ügyintézője volt. Ő a bevezetőjében elmondta, hogy az összejövetel elsősorban közösségépítő szándékkal jött létre, melynek során igyekeznek egymást jobban megismerni, és a továbbiakban – merthogy ebből rendszert szeretnének csinálni – különböző témák megbeszélésével közösen dolgozni azon, hogy minél hatékonyabb lehessen a szakmai együttműködés a gyermekvédelemmel kapcsolatos teendők során.

(A szakemberek véleménycseréje már nem volt a sajtó számára nyilvános, így arról nem tudunk beszámolni.)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here