Nehéz küzdelem volt az Európa-kupa döntőben

0
210
Gratulálunk a budaörsi asztaliteniszező lányoknak!

Hazai pályán küzdhetett meg az Európa-kupáért az SH-ITB Budaörsi Sport Club női asztalitenisz csapata.  Nekik köszönhetően  május 7-én tíz év után újra nemzetközi asztalitenisz kupadöntő volt Magyarországon, a budaörsi sportcsarnokban. Az eredményhez a közönség biztatására is szükség volt.

Az idei évtől Kiemelt Vidéki Sportegyesületként működik a jövőre Centenáriumát ünneplő Budaörsi Sport Club amiről bővebben a múlt hónapban olvashattak lapunkban interjút Somlyó Gergellyel, a BSC elnökével. A női asztalitenisz csapata pedig két évtizede képviseli folyamatosan, megszakítás nélkül Budaörsöt, a támogatóit, a magyar asztaliteniszt és a magyar sportot az Európai Asztalitenisz Szövetség (ETTU) nemzetközi kupáiban.

A budaörsi csapat túl van a kétszázadik európai kupamérkőzésén, és az elmúlt 19 kontinentális kupasorozatból négyszer érmes helyen végzett, melyek közül kettő bronz és kettő ezüst.

Ami tehát vasárnap előtt már bizonyos volt, hogy a budaörsi sportcsarnokban, a huszadik szezon végén megszületik az ötödik nemzetközi érem. A kérdés csak az volt, hogy arany vagy ezüst lesz-e.

Végül is a papírforma érvényesült: ezüst lett.

A magyar csapat játékosai és szakmai stábja azonban tényleg mindent elkövettek azért, hogy a párharc végén az Európa-kupa döntő kapcsán hazánkba utazó ETTU lett alelnöke a kupát nekünk adja át, de két fontos dolgot szükséges rögzíteni. Egyrészt azt, hogy a Póta Georgina, Fazekas Mária, Dari Helga alkotta gárda több bravúros győzelmet is aratva, nem elvárt eredményt elérve került be a fináléba, másrészt azt, hogy a kupadöntő esélyese az olasz ASD Quattro Mori alakulata volt.

A döntő két felvonásból állt, az április 2-án, Szardínia szigetén lejátszott első összecsapást a két román, valamint nigériai idegenlégiósokkal felálló olasz csapat nyerte 3:2 arányban. Az ASD Quattro Mori úgy utazott Budaörsre, ha bármilyen arányban győz, vagy akár 3:2 arányban veszít, de az úgynevezett aranyszetteket megnyeri, akkor a lesz a bajnok.

A hatszoros magyar bajnok SH-ITB Budaörsi Sport Club pedig csak 3:0, vagy 3:1 arányú győzelemmel válhatott volna Európa-kupa győztessé, illetve akkor is, ha 3:2 -re győz, és ezt követően az aranyszettekben is felülmúlja ellenfelét.

Ez most nem sikerült. Póta Georgina négy játszmában kikapott a román Andreea Dragomantól (1:3), Dari Helga a szintén román Tania Plaiantól (0:3), Fazekas Mária pedig a nigériai Offiong Edemtől (1:3). A vége így 3:0, összesítésben pedig 6:2 lett az ASD Quattro Mori javára.

A Budaörsi Sport Club számára azonban mindenképpen ünnep volt a döntő napja, a klub vezetői minden olyan szereplőt meghívtak, akik az elmúlt húsz évben bármilyen módon segítették ezt a mai viszonyok között Európában is unikumnak számító sikertörténetet, melynek folytatásához fontos lenne új partnerek megnyerése is. És a meghívottak többsége el is jött a döntőre. Jelen volt Wittinghoff Tamás polgármester, Menczer Tamás, a térség országgyűlési képviselője, Ina Jozepsone, az Európai Asztalitenisz Szövetség (ETTU) alelnöke, Nátrán Roland, a Magyar Asztalitenisz Szövetség (MOATSZ) elnöke, Lajtai Kristóf, a MOASZ főtitkára, valamint Szabó Zsolt, az SH-ITB tulajdonosa, Diego Rango d’Aragona, a Decathlon magyarországi igazgatója, a Butterfly Magyarország Kft. ügyvezetője és Németh Pál, a 2i Irányítástechnikai és Informatikai Kft. alapítója.

„A döntőbe kerülés az egész magyar asztalitenisz sport sikere is, hiszen a budaörsi klub koncepcionálisan csak magyar játékosokkal veszi fel a küzdelmet Európa döntően idegenlégiósokat alkalmazó élcsapataival, így képviselve a leghitelesebben Magyarországot a nemzetközi versenysport területén” – hangsúlyozta lapunknak Szvitán Krisztina szakosztályvezető.

A 2022/2023-as sportidény női Európa-kupáját a döntőt követően csak egy csapat emelhette a magasba, de mivel csapatmérkőzésről beszélünk, fontos volt a közösség ereje, a játékosok egyesületükhöz, városukhoz, országukhoz való kötődése is. Nem is beszélve a hazai közönség buzdításáról!