Játszódélután az ovis pajtival? Így készüljetek rá!

0
283

Minden szülő életében fontos mérföldkő és izgalmas pillanat, amikor a pici először engedi el az anyukája kezét, és veszi fel a kapcsolatot saját kortársaival. A játszótéri homokozást pedig innen már villámgyorsan követi az első nap a bölcsiben, óvodában, majd az első hivatalos játszódélután a kiszemelt kispajtással.

Ilyenkor az izgatott anyukák hajlamosak úgy készülni a nagy eseményre, mintha csak a saját randijukról lenne szó. Pedig szerencsére a játszódélután sikere igazán nem a körítésen múlik: a csemeték bárhol és bármivel boldogan eljátszanak. Egy játszóház kibérlése és esküvői catering megrendelése helyett elég mindössze néhány apróságra odafigyelni a felhőtlen időtöltés érdekében.

Egyeztessünk a szülőkkel a programról!

Bármit is tervezünk, a vendég gyerkőc szülei előtt ne tartsuk titokban! Sosem tudhatjuk, mit szeret a másik, esetleg mitől fél, mi az, amire még nem áll készen. Ezért mindenképpen kérjük ki a szülők véleményét, hogy biztosan jól alakuljon a délután!

Tárazzunk be egészséges nasikból!

Amennyiben tényleg játszódélutánról van szó, tehát ebéd-vagy vacsorameghívás nincs terítéken, akkor is készüljünk alapvető nasival. Nem az a lényeg, hogy sütéssel-főzéssel töltsük a teljes délelőttöt: a klasszikus “partiszendvicsek” teljes kiőrlésű kenyérből, egy kis friss gyümölcs, olajos magvak és cukormentes keksz bőven megteszik! Fontos, hogy a szülőkkel való egyeztetés részét képezze a dietetikai igényfelmerés is. Vagyis győződj meg róla, van-e a vendégeknek valamilyen allergiája vagy érzékenysége!

Töltsenek időt a szabadban!

Ha családi házban töltitek a játszós délutánt, jó, ha legalább fél órára kiszabadulhatnak a gyerekek. Nem kell feltétlenül bonyolult szabadtéri programra gondolni, elég, ha uzsonna előtt játszunk néhány kör fogócskát, bújócskát, vagy egy labda segítségével mozgatjuk át a kicsiket. Egy puha gyerek labda focira és kidobósra is alkalmas, ha a szülők is csatlakoznak a közös mókához.

Kapjanak főszerepet a fejlesztő gyerekjátékok!

A legtöbb népszerű játék szerencsére hozzájárul a gyerkőcök különböző készségeinek fejlesztéséhez, ha többen foglalatoskodnak velük, akkor pedig szinte mindegyikkel fejleszthetjük a szociális és kommunikációs készségeiket is! Természetesen magától értetődik a kedvenc családi társasok bevetése, hiszen ezek fő rendeltetése alapvetően a kooperáció. De ha szeretik az elmélyülősebb tevékenységeket, vagy a kinti szaladgálás után van szükség nyugisabb játékra, a puzzle gyerekeknek is kitűnő választás lehet! Előkerülhet a kedvenc Ravensburger puzzle vagy a legújabb építőkészlet is!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here