Így futott az Örs ma

0
1941

Fut az Örs 2018 – Kovács Zsigmond emlékverseny

Bár az első Fut az Örs megrendezése óta (ez 27 éve volt- a szerk.) rengeteg lehetőség nyílt élsport űzésére, ez a rendezvény mégsem vesztett népszerűségéből” – jelentette ki Wittinghoff Tamás polgármester a megnyitó beszédében.  Bár a mai nap, 2018. október 13-a munkanap, ez nem csökkentette a részt vevők számát a korábbi évekhez képest, és az időjárás is kedvezett: napsütéses, kellemesen meleg szombat délelőtt állt rendelkezésre az eseményhez. A rendezvény lebonyolításával, a rengeteg futószám ellenére, idén is remekül elboldogult a Kesjár iskola tanári kara.

Mivel az összesítésben iskolák között is zajlik verseny, sokan azt hiszik, ez a futóverseny csak gyerekek számára nyitott. Pedig nem, hiszen a kiírásban is szerepel: „A verseny célja a futás és az egészséges életmód népszerűsítése a város lakossága és az oktatási intézmények tanulói körében.” Az igaz, hogy az iskolák versenyébe csak a tanulók teljesítménye – az első hat – számít bele, de a korcsoportok szerinti első három helyezett díjaiért bárki versenybe szállhatott.

A futamok indulása előtt került sor – a néhai budaörsi testnevelőről, atlétika edzőről – elnevezett  Váczi Pál Emlékdíj átadására, melyet a „Váczi Pál Sport-támogató és tehetségkutató Alapítvány” 2008 óta ad a budaörsi élsportért, sportért legtöbbet tevő testnevelőnek, edzőnek vagy szakvezetőnek. Idén Árendás Péter, az Illyés gimnázium igazgatója, a BDSE elnöke kapta meg.

Az egyébként rendben lezajlott versenyt egy kislány – messziről úgy tűnt, hogy kisebb – sérülése zavarta csak meg; illetve – és a Fut az Örs rendezvényen ez példátlan –, hogy a célba elsőként érkező hetedikes fiút egy konfliktus után, a többi versenyző gyermek szüleinek tanúskodása alapján kizárták, de a második helyezett sem kapta meg az aranyérmet.

A hagyományos futóverseny fő szervezője a Kesjár Csaba Általános Iskola (amit egykor még a ma már névadó Kovács Zsigmond, az iskola testnevelő tanára szervezett) támogatója pedig Budaörs Város Önkormányzata. A helyszín biztosítását és a felvezetést a rendőrség és a polgárőrök végezték.

Az 1-2. osztályosok 600 métert, a 3-4. osztályosok 800 métert, az 5-6. osztályosok 1000 métert, az ennél idősebbek 1500 métert tettek meg, a 40 év alatti felnőtt férfiak pedig az utóbbi dupláját. Az első hat helyezett szerzett pontot az iskolájának és ennek alapján alakult ki a következő rangsor:

1.      Kesjár Csaba Általános Iskola (107 pont)

2.      Mindszenty József Római Katolikus Általános Iskola (57 pont)

3.      1. Számú Általános Iskola (56 pont)

4.      Herman Ottó Általános Iskola (37 pont)

5.      Bleyer Jakab Általános Iskola (36 pont)

Első osztályos lányok:

  1. Németh Szilvia (Kesjár)
  2. Simon Abigél (Kesjár)
  3. Ferbár Zeline (Mindszenty)

Első osztályos fiúk:

  1. Bacskó Balázs (Kesjár)
  2. Suciu Noel (Kesjár)
  3. Németh Sebestyén (Mindszenty)

Második osztályos lányok:

  1. Kótai Liza (Bleyer)
  2. Novai Panna (1. Számú)
  3. Droszt Anna (Kesjár)

Második osztályos fiúk:

  1. Bánky Tamás (Mindszenty)
  2. Csókay Károly (Mindszenty)
  3. Jánosi Milán (1. Számú)

Harmadik osztályos lányok:

  1. Billing Fruzsina (Kesjár)
  2. Szentandrási-Szabó Lilla (1. Számú)
  3. Csulits Katalin (Mindszenty)

Harmadik osztályos fiúk:

  1. Milkovics Márton (Kesjár)
  2. Szabó Zénó (Kesjár)
  3. Osztobányi Gergő (1. Számú)

Negyedik osztályos lányok:

  1. Magyari Lilla (Herman)
  2. Törzsök Veronika (Kesjár)
  3. Nagy Kata (Kesjár)

Negyedik osztályos fiúk:

  1. Tánczos Máté (1. Számú)
  2. Francsics Tamás (Bleyer)
  3. Nemes-Szabó Marcell (Mindszenty)

Ötödik osztályos lányok:

  1. Kajner Gyöngyvirág (Kesjár)
  2. Tunkel Hanga (Mindszenty)
  3. Hajdu Ameli (1. Számú)

Ötödik osztályos fiúk:

  1. Szűcs András (Herman)
  2. Fernengel Ákos (Törökbálinti Bálint Márton)
  3. Balestri Manuel (Kesjár)

Hatodik osztályos lányok:

  1. Opiczer Róza (Bleyer)
  2. Molnár Fanni (Bálint Márton)
  3. Berty Kamilla (Kesjár)

Hatodik osztályos fiúk:

  1. Losonczy István (Mindszenty)
  2. Gertner Benjamin (1. Számú)
  3. Mózer Félix (Herman)

Hetedik osztályos lányok:

  1. Obolér Alexandra (Bicskei)
  2. Hajagos Petra (Biatorbágy)
  3. Pelle Bettina (Kesjár)

Hetedik osztályos fiúk:

  1. Nem osztottak ki első helyet
  2. Rállai Barnabás (Bleyer)
  3. Mohamed-Gamal Sami (Kesjár)

Nyolcadik osztályos lányok:

  1. Szűcs Bianka (Illyés)
  2. Mózer Anna (Illyés)
  3. Lakatos Vanda Dorottya (Illyés)

Nyolcadik osztályos fiúk:

  1. Kovács Ferenc Soma (Illyés)
  2. Dezső Domokos (1. Számú)
  3. Zsákai Márk (Kesjár)

Gimnazista lányok:

  1. Petz Luca (Illyés)
  2. Garami Júlia (Illyés)
  3. Kis Hanna (Illyés)

Gimnazista fiúk:

  1. Ványi Tamás (Illyés)
  2. Sali Dávid (Illyés)
  3. Majoros Csaba Máté (Illyés)

Felnőtt nők:

  1. Serege Dorina (1. Számú)
  2. Osztobányi Lilla (1. Számú)
  3. Szűcs Ágota (Kesjár)

Felnőtt férfiak:

  1. Walde Viktor (Illyés)
  2. Kovács Gergely (1. Számú)
  3. Gellért Dániel (Szent Benedek)

Senior nők (35 év felettiek):

  1. Novai Éva (1. Számú)
  2. Sarkadi-Nagy Eszter (Herman)
  3. Buthiné Pethes Adrienn (Mindszenty)

Senior férfiak (40 év felettiek):

  1. Kovács Gergely (1. Számú)
  2. Novai György (1. Számú)
  3. Nagy Sándor (Illyés)