Foci NB II: Fontos győzelem Szegeden

0
516

Fordított a szerencsén a BSC. Csapatunk két vereség után tudott győzni. A fiúk a Szegedet verték az 5. fordulóban.

A lehető legjobban kezdte csapatunk a mérkőzést. Nyári Patrik tekert a jobb alsóba a 10. percben, megszerezve ezzel a vezetést. Két perccel később a hazaiak előtt adódott egyenlítési lehetőség, Takács lépett ki jól a védők között, lövését Kovács Péter védte bravúrral. A 23. percben Halmai kapott jó labdát, majd egy cselt követően kapura lőtt, próbálkozását Takács védte. Három perccel később egy remek szögletvariációt követően Molnár Csaba lövése a felsőlécen csattant. A 40. percben Halmai kapott remek labdát, lövését a hazaiak kapusa bravúrral védte. A 43. percben ismét a szegedi portásnak kellett nagyot védenie, ezúttal Nyári lövését hárította.

A második játékrész hazai lehetőséggel kezdődött. A 48. percben Mohl fejesét védte magabiztosan Kovács Péter. A 60. percben ismét kapusunknak kellett közbeavatkoznia. Oláh került ziccerbe, Kovács Péter azonban nagyot védett. A 69. percben Varga beadása csúszott le, Kovács Péter azonban ismét résen volt, és kitolta a labdát a bal felsőből. A 73. percben Horváth Emil egy remek cselt követően lőtt kapura a tizenhatos környékéről, lövését Takács védte bravúrral. Három perccel később Halmai kapott jó labdát, megverte védőjét, lövése azonban elkerülte a kaput. A 87. percben végleg eldöntötte a meccset csapatunk. Halmai harcolt ki büntetőt, amit Molnár Csaba értékesített.

NB II., 5. forduló:
Szeged – Budaörs 0-2

Szeged: Takács – Ódor, Pejovics, Germán (Varga Sz., 42.), Moga, Takács T. (Hudák, 71.), Oláh, Dobos, Mohl, Simon (Gajdos, 58.), Jovanovic
Nem lépett pályára: Varga B., Bitó, Grumics, Deák
Vezetőedző: Dobos Barnabás

Budaörs: Kovács P. – Marques-Airosa, Kékesi, Fényes (Gyurácz, 72.), Zeke, Tamás O – Nyári P. (Horváth E., 62.), Molnár Cs., Sajbán, Petneházi (Horváth R. – a szünetben) – Halmai
Nem lépett pályára: Szabó B., Halácsi, Váradi, Pethő
Vezetőedző: Márkus Tibor
Szakmai igazgató: Bognár György

Gólszerző: Nyári P. (10.), Halmai (87.)
Sárga lap: Simon Á. (33.), Moga (86.), illetve Molnár Cs. (63.)

Márkus Tibor értékelése:
Jól kezdtük a mérkőzést, hamar vezetést szereztünk. Az első félidő első felében voltak még helyzeteink, ezeket azonban nem sikerült kihasználni. Ezt követően folyamatosan esett vissza a teljesítményünk. Az elmúlt három meccset tekintve most volt a leggyengébb a teljesítményünk, ennek ellenére ezúttal győztesen hagytuk el a pályát. Gratulálok a csapatnak.

Csapatunk öt forduló után 6 ponttal a 11. helyen áll a tabellán.

PERCRŐL PERCRE

A csapatok megkezdték a melegítést

Csapatunk tiszta fehér szerelésben lép pályára, a hazai csapat fekete kék felsőben fekete nadrágban és sportszárban lép pályára

A játékvezető a sípjába fúj, csapatunk kezdi a mérkőzést

10′ GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!! Nyári kapott remek labdát a tizenhatos előterében, tekerése a jobb alsóban landolt 0-1

12′ Takács lépett ki a védők közül, lövését Kovács védte bravúrral

20′ Germán fejesét húzta le magabiztosan Kovács

23′ Halmai kapott remek labdát, majd egy cselt követően lőtt kapura, próbálkozását Takács J. védte

26′ Remek szöglet kombinációt végzett el csapatunk, ami után Molnár elé került a labda, lövése a felsőlécen csattant

33′ Simon kapott sárgalapos figyelmeztetést elkésett belépőért

37′ Germán szabadrúgása csattant a sorfalon

39′ Simon robbant be a szögletre, fejese a kapu fölé szállt centikkel

40′ Halmai kapott remek labdát lövését Takács J. védte bravúrral

41′ Dobos cselezett remekül a tizenhatoson blül, lövését Tamás blokkolta

42′ Cserél a hazai csapat, Germán sérült meg, helyére Varga állt be

43′ Nyári veszélyeztetett ismét, lövését Takács J. védte bravúrral

44′ Varga érkezett a beadásra, fejese a kapu szájából kifelé pattant

A játékvezető 1 percet hosszabbít

A játékvezető lefújta az első félidőt

Cserélt csapatunk a szünetben, Petneházi helyén, Horváth Roland a pályán

A játékvezető a sípjába fúj, elkezdődik a második félidő

48′ Mohl fejesét húzta le magabiztosan Kovács

52′ Takács T. fejese szállt a kapu fölé veszélyesen

58′ Cserél a hazai csapat, Simon helyén, Gajdos a pályán

60′ Oláh kapott remek labdát, és már csak Kováccsal állt szemben, lövését kapusunk hatalmas bravúrral védte

62′ Cserél csapatunk, Nyári helyén, Horváth Emil a pályán

63′ Molnár Csaba kapott sárgalapos figyelmeztetést elkésett belépőért

69′ Kovács hatalmas bravúrral tolta ki a balfelsőből Varga lecsúszott beadását

70′ Cserél a hazai csapat, Takács T. helyén, Hudák a pályán

72′ Cserél csapatunk, Fényes helyén, Gyurácz a pályán

73′ Horváth Emil remek cselt mutatott be a tizenhatos előterében, lövését Takács J. védte bravúrral

76′ Halmai kapott remek lbdát, majd egy az egyben megverte a védőjét, lövése a bal alsó mellé ment

82′ Molnár távoli lövése szállt a kapu fölé

86′ GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!! Halmai harcolt ki büntetőt, a labda mögé Molnár Csaba állt, aki a jobb felsőbe lőtt 0-2

A játékezető 2 percet hosszabít

A hazai csapat kapott büntetőt kezezésért, a labda mögé Gajdos állt, és a bal alsót célozta, Kovács olvasott a gondolataiban, és bravúrral védett