Foci NB II: Budaörs – Szeged döntetlen (1-1)

0
500

Egy pontot szerzett csapatunk a Szeged elleni bajnokin. A gól nélküli első félidő után, Pethő Bence szezonbéli kilencedik találatában megszerezte a vezetést a BSC, az ellenfél azonban 4 perc múlva válaszolni tudott. Több találat nem esett a mérkőzésen, és bár a meccs képe alapján csapatunk közelebb állt a győzelemhez, ez az eredményben végül nem tudott megmutatkozni. A BSC feljött a 4. helyre a tabellán, ez azonban a Gyirmót hétfői, Debrecen elleni meccsének függvényében változhat.

NB II., 24. forduló:
Budaörs – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-1

Budaörs: Kovács P. – Marques-Airosa, Fényes (Zsidai, 15.), Vágó G., Pintér D. (Molnár T., 46.) – Molnár Cs., Sajbán, Petneházi – Halmai (Papp M., 69.), Petró (Horváth R., 85.), Pethő
Nem lépett pályára: Szabó B., Tóth G., Menyhárt, Halácsi, Czár, Végh,
Vezetőedző: Márkus Tibor

Szeged: Varga B. – Bitó (Ódor, 87.), Pejovic, Moga, Kővári, Oláh G., Dobos (Gajdos, 63.), Mohl, Simon Á., Gréczi (Varga Sz., 63.), Jovanovic
Nem lépett pályára: Takács J., Germán, Grumic, Papp M., Rózsahegyi, Lestyán, Kóródi, Dobronoky
Vezetőedző: Dragan Vukmir

Gólszerző: Pethő (51.), illetve Gréczy (55.)
Sárga lap: Vágó B. (1.), Petneházi (32.), illetve Kővári (80.)

Márkus Tibor értékelése:
Próbáltuk a saját játékunkat játszani, és ráerőltetni akaratunkat az ellenfélre. Az első félidőben ez sikerült is, megvoltak a helyzeteink, ezeket azonban nem tudtuk gólra váltani. A második játékrész elején sikerült betalálnunk, erre az ellenfél az egyetlen helyzetéből válaszolni tudott. A második félidő második felében csapkodó lett a játék, ami nem nekünk kedvezett. Pozitívum, hogy sok helyzetet tudtunk kialakítani egy felállt védelemmel szemben. Sajnos jelenleg olyan passzban vagyunk, hogy több lehetőséget kell kidolgoznunk ahhoz, hogy gólt tudjunk szerezni.

A következő fordulóban a Vasashoz látogatnak a fiúk. A mérkőzést vasárnap (02.21.) 19.30-tól játsszák.

PERCRŐL PERCRE

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Két perc lesz a ráadás.

87. perc: meleg helyzet a budaörsi kapu előtt, de végül Kovács kapusnál köt ki a labda.

86. perc: vált a Szeged is: Bitó Martin le, Ódor Máté fel.

85. perc: Petró Balázs helyett Horváth Roland jön a Budaörsnél.

83. perc: Pejovic próbálkozik a balösszekötő helyéről, de nem talál kaput.

79. perc: Kővári Róbert kap sárgát.

70. perc: Petneházi lő a sorfalba egy szabadrúgást 18-ról.

69. perc: cserél a Budaörs: Halmai Ádám helyén Papp Marcell.

62. perc: kettős csere a vendégeknél: a gólt összehozó páros jön le: Dobos Áron helyett Gajdos Zsolt, Gréczi Márton helyett pedig Varga Szabolcs folytatja.

55. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Szeged! Dobos jobbal keresztbe lőtt labdáját Gréczi Márton lövi éles szögből a bal alsóba. 1–1

53. perc: Oláh kerül földre a budaörsi tizenhatoson belül, büntető nincs, reklamálás annál inkább.

51. perc: GÓÓÓL, vezet a Budaörs!  Pethő Bence lő 13 méterről a szegedi kapu jobb oldalába. 1–0

46. perc: Ahogy az várható volt, Pintér Dominikot lecserélték a szünetben, Molnár Tibor a helyén.

46. perc:  Kezdődik a második félidő.

Egyenlő erők küzdelmét követően gól nélküli döntetlen a félidei eredmény.

45+2. perc: vége az első félidőnek.

Pintér a fejét fájlalja, de már talpon. Közben megérkezett a hordágy is, de szerencsére nincs rá szükség.

45. perc: Pintér a földön, súlyosnak tűnik a sérülése. Közben az is kiderül, hogy két perc lesz a hosszabbítás.

Eddig jól teljesítik feladatukat a védelmek (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

42. perc: Molnár lő 25-ről, Varga szögletre ment. A sarokrúgás után Halmai húzza kapura a labdát akrobatikus mozdulattal, Varga ismét a helyén.

38. perc: Varga védi Sajbán éles szögből leadott lövését.

Márkus Tibor lest reklamál. Pályán és azon kívül is nagyon sok a szöveg.

34. perc: Petneházi szereli keményen Bitót, aki a földön marad. A játék megáll, majd Budaörs kapja vissza a labdát.

32. perc: Oláh megrúgja Petneházit, aki kézzel eltalálja a szegedi játékost. Petneházi sárgát kap.

A szegedi cserék elindulnak melegíteni.

Darálnak a fiúk, kevés a említésre méltó esemény.

27. perc: Molnár próbálkozik 20-ról, csúnyán fölé lő.

18. perc: Mohl lövését fogja Kovács.

16. perc: az első helyzet, Varga véd nagyot.

14. perc: máris cserél a Budaörs: a megsérülő Fényes Szabolcsot Zsidai László váltja a hazaiaknál.

13. perc: Ez a hazai szöglet is veszélytelen. Majd a következő is…

11. perc: Oláh fejel fölé a korner után.

10. perc: Petró lerúgja Jovanovicot, szegedi szabadrúgás, majd szöglet.

Kemény a játék, kopognak a bokák, dolgoznak a kezek…

2. perc: Kovács kapusé a labda.

2. perc: máris szabadrúgás a Szegednek 30-ról, szemben a kapuval.

1. perc: a Budaörs kezdi a játékot.

Már csak pillanatok vannak hátra a kezdésig (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Derült, napsütéses idő, plusz három fok és a pálya is rendben. Kell ennél több?

Márkus Tibor a 15. mérkőzésére készül a Budaörs „főnökeként”, Vukmir Dragannak ez lesz a harmadik találkozója a szegedi kispadon.

Augusztusban a Budaörs az azóta már távozó Nyári Patrik, valamint Molnár Csaba góljaival 2–0-ra nyert Szegeden.

Az előző négy fordulóban mindkét csapat egy pontot szerzett: ez a leggyengébb teljesítmény a mezőnyben.

Egyik csapat sincs nagy formában. A Budaörs legutóbb 2–0-ra kikapott Gyirmóton és a Szolnok elleni hazai, évnyitó 0–0-val ebben az évben eddig egy pontot gyűjtött. A Szeged mindkét idei mérkőzését elveszítette (az előző fordulóban a Haladástól kapott ki hazai pályán 2–1-re) és a sereghajtó DEAC-cal párban még nulla pontos 2021-ben.

A Budaörs 40 ponttal az 5., a Szeged 25-tel a 17. helyen áll. A hazaiak három pontra a dobogótól és ötre a feljutást érő második helytől, a vendégek kettőre a kiesőzónától.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az élmezőnyben felbukkanó, de tavasszal még nyeretlen Budaörs a még éppen a vonal felett álló, bajnokin legutóbb november 29-én diadalmaskodó Szeged-Csanád Grosics Akadémiával.

Forrás: bsc1924.hu és nemzetisport.hu