Foci NB II: Budaörs nagy csatában verte meg Kazincbarcikát (3:2)

0
490

A labdarúgó NB II 33. fordulójában április 18-án, a mérkőzés végére emberhátrányba kerülő Budaörs egy gyengébb első és egy izgalmas második félidő után ötgólos meccsen legyőzte a nagyot küzdő Kazincbarcikát, a végeredmény 3:2. Így 3 pontot gyűjtött be csapatunk.

BSC 202021 MBL 33F BUDAORS KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 3 2 BORITO

Úgy tűnik, tovább javítja tavaszi mérlegét csapatunk. Márkus Tibor együttese magára talált a válogatott szünet óta, az elmúlt négy bajnokin a második győzelmét aratta. A fiúk a Kazincbarcikával találkoztak. A mérkőzés öt gólja egy 20 perces periódusban zajlott le. Az 56. percben Petneházi Márk szerezte meg a vezetést csapatunk számára, négy percre rá azonban egyenlíteni tudtak a vendégek. Nem sokáig volt ismét döntetlen az állás, a 66. percben Pethő Bence szezonbéli 13. találatával ismét csapatunknál volt az előny. A 73. minutumban Molnár Tibor juttatta megnyugtató előnyhöz a BSC-t, és bár három perccel később a vendégek szépítettek, együttesünk megszerezte a három pontot. Csapatunk 49 ponttal a 8. helyen áll a tabellán, a kiélezett küzdelmet jól mutatja, hogy az 5. helyezett Ajka mindössze három pontra van.

NB II., 33. forduló:
Budaörs – Kazincbarcika 3-2

Budaörs: Szabó B. – Menyhárt, Kékesi, Zsidai, Pintér D. – Molnár Cs., Petneházi, Horváth E. (Sajbán, 64.) – Halmai (Halácsi, 81.), Molnár T. (Fényes, 86.), Pethő
Nem lépett pályára: Tóth G., Czár, Gula, Vágó G., Váradi
Vezetőedző: Márkus Tibor

Kazincbarcika: Horváth L. – Dávid Z., Fótyik, Kovac, Kovács M. (Tóth L., 71.), Mikló (Oltean, 86.), Németh T., Oldal T., Takács T., Toma, Tóth-Gábor
Nem lépett pályára: Szemerédi, Auer, Farkas A., Kalmár, Korbély, Majzik, Tóth B.
Vezetőedző:

Gólszerző: Petneházi (56.), Pethő B. (66.), Molnár T. (74.), illetve Takács T. (61.), Oldal T. (76.)

Sárga lap: Molnár T. (76.), Molnár Cs. (80., 82.), illetve Németh T. (87.), Horváth L. (90.)

Piros lap: Molnár Cs. (82.)

Márkus Tibor értékelése:
Azt kaptuk amire számítottunk, egy nehéz mérkőzést. Ha pontosabbak lettünk volna a befejezéseknél, akkor már az első félidőben is vezethettünk volna. Összességében jól álltunk bele a mérkőzésbe, végig próbáltunk előrefelé játszani, ennek eredményeként pedig egy megérdemelt győzelmet arattunk.

Forrás: bsc1924

A következő fordulóban a Békéscsaba lesz az ellenfél. A mérkőzést vasárnap (04.25.) 17 órától játsszák Tatabányán.

Korábbi cikkeink a bajnokságról: ITT érhetők el.