Foci NB II: Budaörs rövid ideig az első helyen állt a 12. forduló után

0
797

Tegnap este egy ideig a Budaörs vezette a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokságát a 12. forduló után. Csapatunk ugyanis a második helyről indulva 3-2-re legyőzte a Nyíregyházát, a „hazai” pályánkon, Tatabányán. A vendég Spartacus a szünetben még 2-0-ra vezetett, ám a csapatunk a második félidőben fordítani tudott, és sorozatban negyedszer nyert. (Utána azonban a korábbi éllovas Debrecen is nyert Dorog ellen 3-0-ra, így visszaelőzte a tabellán Budaörsöt. Jelenleg tehát a második helyen állunk megint, de ahogy egy szurkoló megjegyezte, ilyen vándorélet, saját pálya hiánya mellett ez is szép eredmény.)

Tehát: Budaörs – Nyíregyháza Spartacus FC 3-2. Gólszerző: Gyurácz (61.), Petró (65.), Halmai (80.), illetve Ötvös B. (30.), Kalocsai (42.)

Az első félidei két gólos Nyíregyházi vezetést követően, rá se lehetett ismerni a Budaörsre. A második félidőben három gyönyörű találattal nem engedtük ki a három pontot a kezünkből.

A mérkőzés összefoglalója videón itt nézhető meg és itt. (Petró Balázs gólja 1:24-től).

Percről-percre visszafelé pörgetve az eseményeket:

A játékvezető lefújta a mérkőzést

90+3′ Pethő remekül cselezett a tizenhatoson belül, lövése a kapu fölé szállt

90+1′ Cserél csapatunk, Halmai helyén, Halácsi a pályán

A játékvezető 3 percet hosszabbít

82′ Ötvös kapott sárgalapos figyelmeztetést buktatásért

80′ GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!! Horváth Emil hatalmas labdával ugratta ki Halmait, aki a kilépő Fejér mellett a jobb alsóba tekert 2-3

77′ Halmai lépett ki remekül, a visszaérő védő azonban fellökte a tizenhatoson belül, a játékvezető sípja azonban néma maradt

76′ Cserél csapatunk, Zsidai helyén, Horváth Emil a pályán

75′ Pethő kapott remek labdát, lövését Fejér védte magabiztosan

72′ Cserél a vendég csapat, Györgyi helyén, Gyurján a pályán

71′ Papp érkezett a szögletre, fejese a kapu fölé szállt centikkel

70′ Kékesi kapott sárgalapos figyelmeztetést szövegelésért

65′ GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!! Petró 25 méterről gondolt egyet és ballal hatalmas bombát zúdított a kapu bal felső sarkába 2-2

63′ Pethő lépett ki remekül a védők közül, beadását a védők vágták ki

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLL!!!!! Petneházi szabadrúgására remekül érkezett Gyurácz, aki a jobb alsóba fejelt 1-2

59′ Cserél mind a két csapat, vendég oldalon Kovácsréti helyén, Kártik,  míg hazai oldalon Horváth Roland helyén, Pethő a pályán

55′ A csapatok nagyot küzdenek a pályán, mind két csapat rengeteg hibával játszik, egyik kapu előtt sem alakult ki nagyobb gólszerzési lehetőség

Elkezdődött a második félidő

Félidőben cserél csapatunk, Fényes és Molnár Csaba helyén, Petneházi és Petró a pályán

A játékvezető lefújta az első félidőt

44′ Molnár Csaba szabadrúgását védte magabiztosan Fejér

42′ GÓL! Kalocsai kapott remek labdát majd a kilépő Kovács mellett tolta el a labdát, és passzolt a kapuba 0-2

31′ GÓL! Ötvös kapott remek labdát a tizenhatoson belül, a kilépő Kovács felett emelt a hálóba 0-1

29′ Jánvári kapott sárgalapos figyelmeztetést műesésért a tizenhatoson belül

23′ Farkas kapott sárgalapos figyelmeztetést könyöklésért

20′ Bal oldali beadásra vetődött ki remek Kovács, és szedte fel a játékszert Hornyák elől

14′ Zsidai kapott sárgalapos figyelmeztetést elkésett belépőért

10′ Molnár Csaba 30 méterről elvégzett szabadrúgását védte magabiztosan Fejér

Forrás: BSC 1924, MTI