Csökkentsd az ökológiai lábnyomod! A megoldás: talajcsavar

0
270

Ma még nagyobb szükség van a kollektív környezettudatos gondolkodásra, mint korábban. Sajnos nem mindenki szeretne felelősséget vállalni döntéseiért és nagyban gondolkozni – tudatában lenni azzal, hogy minden egyes lépése hatással van a bolygó egészére.

Egyre több lakópark épül, egyre nagyobb mennyiségű a hulladék és az építkezés során felhasznált, káros procedúrával készült építőanyagok mennyisége.

Ekkor a legfontosabb, hogy példaként járj elől és megmutasd, lehet ezt másként is!

Hogyan maradhatsz tudatos?

Egy olyan alternatív megoldást kínálunk, amellyel nem csak környezetedre lehetsz pozitív hatással, hanem egy megbízható, stabil és időtálló alapot biztosíthatsz jövőbeni otthonod és ezzel családod számára.

A talajcsavar ára kedvező, telepíthetősége egyszerű, eszközigénye kifejezetten alacsony, környezetkímélő, mindazonáltal pedig plusz munkálatokat sem igényel. Kell ennél több? Olvass tovább és tudj meg többet a talajcsavar környezetbarát tulajdonságairól!

Talajcsavar: fenntartható és környezetbarát eszköz

Elsősorban a talajcsavar telepítésének körülményei tanúskodhatnak annak környezetbarát és kíméletes voltáról. Kevesebb energiafelhasználással jár alkalmazása, hiszen nem kell sík talaj elhelyezéséhez, így nincs szükség tereprendezésre és komolyabb földmunkára sem.

A talaj és annak ökoszisztémája is a helyén marad, különösebb bolygatás nélkül. Nem keletkezik “föld-többlet”, így nincs szükség annak teherautóval történő elszállítására sem. A kisebb energiabefektetés pedig egyet jelent a károsanyag-kibocsátás csökkenésével is. A talajcsavar kedvező ára mellett, így a munkafolyamat költségei is kifejezetten baráti kategóriába esnek. 

Válts betonról talajcsavarra!

A talajcsavar a betonozás folyamatának kiváltására született. A beton egy strapabíró, masszív anyag, azonban kevesen vannak tisztában azzal a ténnyel, hogy a beton egyik szerves alapanyaga a cement. A cement előállítása pedig az egyik erősen környezetszennyező folyamatok közé tartozik, melyet az ember végezhet. 

A cementgyártás folyamata során hatalmas mennyiségű szén-dioxid kerül a légkörbe, amely a világ teljes kibocsátásának nem kevesebb, mint 8 százaléka. Azonban az eljárás alkalmával más káros anyag is felszabadul, többek között a kén-dioxid, nitrogén-oxidok, valamint hidrogén fluoridok és egyéb nehézfémek egyaránt. Így amennyiben az építkezés során a talajcsavarok alkalmazása mellett döntesz, már tettél az egészségesebb világért.

Maradandót alkotni?! Vagy mégsem?

Egy építkezés során a másik kifejezetten nagy probléma a munkálatok során termelt és fennmaradó hulladék mennyisége. A betonalap egy örök életű dolog, ebből adódóan maradandó. Így abban az esetben, ha az épület lebontásra kerül az alap eltávolíthatatlan marad. Ugyan vannak rá példák, de energiában, időben, valamint befektetett összegben is hatalmas forrásokat igénylő munka.

Amennyiben pedig ott marad a betonmonstrum, az a természet számára sem előnyös – tekintettel az állat-, és növényvilágra. Másrészt pedig esztétikai szempontból is igen zavaró.

Az Ecotrex talajcsavar mindazonáltal, hogy nem termel hulladékot, esetleges költözést követően sem marad a földben, hiszen eltávolítható, majd újra felhasználható. Egyszerű, gyors, költséghatékony, sőt mi több, tudatos és környezetbarát megoldásként szolgál a modern ember számára!

Képek forrása: Unsplash

Média partner: DLX MEDIA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here