Budaörsi DSE aranyérem a 109. Mezeifutó Országos Bajnokságon

0
1047

Magyarország 109. Mezeifutó Országos Bajnokságát 2017. március 11-én rendezték meg. Kecskeméten, ahol a Budaörsi DSE sportolói kiemelkedő eredményt értek el.

A nagy hagyományú versenyen az újoncoknál 3000 méteren Kovács Ferenc Soma állhatott fel a dobogó legfelső fokára, így ő szerezte meg az idei hetedik bajnoki címet a Budaörsi DSE atlétáinak. A bajnokságon az újonc lánycsapat a 3000 méteres távon második helyen végzett (4. Szűcs Bianka, 7. Lakatos Vanda, 8. Veres Gréta), az újonc fiúcsapat (1. Kovács Ferenc Soma, 12. Argay Balázs József, 24. Gulrich Ferenc) pedig a harmadik helyet szerezte meg.

A nagyon erős mezőnyben az ifjúságiaknál a Budaörsi DSE fiúcsapata 6000 méteren 4. helyen futott be (11. Falusy Dániel, 17. Tóth Benjamin, 28. Ványi Tamás). A versenyen hagyományosan megrendezték az U 13-as gyermekfutamot is, ahol a fiúknál 1. helyen végzett Losonczy István, a csapat pedig, amelynek edzői Egri Gyula és Fazekas Beáta, a dobogó harmadik fokára állhatott fel.