Bronzérmes lett a hermanos Andris a diákolimpián

0
1458

A mezei futó diákolimpia országos döntője volt április 18-án Gödöllőn, ahol a budaörsi gyerekek nagyon szép eredményeket értek el. Erről Tóth Szabolcs, a Budaörsi Herman Ottó Általános Iskola testnevelője tájékoztatta lapunkat.

A versenyen az előzetes megyei döntőkön az első és második helyezett csapatok (5fő), valamint az első 4 egyéni helyezett vehetett részt. Pest megyéből (mint az országos döntő rendezője) az első 3 helyezett csapat és az első 6 egyéni helyezett vehetett részt. A versenyen gyönyörű napsütéses, kiváló futóidő volt.

II. KORCSOPORT FIÚK – 2000 MÉTER 3. Szűcs András (képünkön!)  Herman, 6:55.9 idővel és 237 indulóból. András a Pest Megyei Döntőben egyéniben és csapatban is 2. helyezést ért el. Ideje (szintén 2000 méteren) Tápiószecsőn 7:29.53 volt.

V. korcsoport fiúk – 4500 méter 8. Sali Dávid (Budaörs, Illyés)14:49.1-169 indulóból. Csapatban 5. lett a Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium.