Az egészséges vízforraló titka

0
38

Elérkezett az ősz, ezzel együtt pedig a nagy teázások ideje is. Azok, akik nem szeretik túlzottan ezt a forró italt, jellemzően csak ebben a pár hónapban, esetleg megbetegedések idején készítik el. Ám számukra is nagyon fontos, hogy megfelelően gondoskodjanak a vízforralójukról – különben jövő ősszel már nem lesz mivel vizet melegíteni. Íme, mi mindenre érdemes odafigyelni!Kis víz – sok idő?

Az elektromos vízforralók használata nagyon egyszerű, így egyre több konyhában találhatók meg. Csupán néhány perc alatt felforralnak akár több liter vizet is. Ám mire utal az, ha éppen csak egy bögre teára elegendő forró vizet szeretnénk, mégis hosszú percekig kell várni?

Egyszerűen: vízkőre. A vízkő jelentősen meghosszabbíthatja a vízforraló hatékonyságát, hosszabb távon pedig teljesen tönkre is teheti azt. Ennek – a látható lerakódás mellett – a legfőbb tünete a lassan melegedő víz. Ám ha elég gyakran használjuk a berendezést ilyen állapotban, az a hónap végi áramszámlán is meglátszódhat. Sokkal többet fogyaszt ugyanis az eszköz, ha nem tud elég hatékonyan működni. Éppen ezért kiemelten fontos, hogy megfelelő időközönként eltávolítsuk a vízkövet.

Vízforraló tisztítás

Egyrészt a konyha megjelenése szempontjából fontos az, hogy időnként kívülről is megtöröljük az eszközt és így eltávolítsuk róla a port. Ám a felhasználóknak ennél is fontosabb a belső.

A vízkövesedés esetében első sorban tisztában kell lenni a megelőzés lehetőségeivel. Mivel a csapvíz mindenhol tartalmaz olyan elemeket, amelyek hozzájárulnak a vízkőképződéshez, a folyamatot teljesen nem akadályozhatjuk meg – ám lelassíthatjuk. Emiatt nagyon fontos, hogy forralást követően öntsük ki a megmaradt vizet. Ha nem sikerült pontosan megbecsülnünk a szükséges mennyiséget, a maradéktól vegyünk fájó búcsút, hiszen a vízforralóban maradva hatalmas károkat okozhat. Emellett a használatot követően hagyjuk nyitva a berendezés tetejét, hogy a még benne maradó gőz elpárologhasson – ne pedig a belső térben csapódjon le.

Ennek ellenére időnként mindenképp szükséges lesz eltávolítani a vízkövet. Ehhez használhatunk szódabikarbónát és ecetet, citromot, vagy citromsavat. És semmiképp ne feledkezzünk meg a szűrőről sem! Ezt is áztassuk be ezen anyagok egyikébe, majd a tisztítást követően a teljes vízforralót mossuk át tiszta vízzel.

Ha pedig már megtörtént a legnagyobb baj és a csatát a vízkő nyerte, szerezzünk be új vízforralót – és ezúttal figyeljünk oda, hogy a megfelelő gondoskodást kapja. Így ugyanis a legnagyobb megfázásaink idején is hű társunk marad majd.

Az ANRO webáruházban vízforralók széles választékából válogathatsz. Kedvező árak, villámgyors kiszállítás és garantált minőség vár, hogy a vadiúj eszközöd – egy kis odafigyeléssel – hosszú évekig szolgálhasson télen-nyáron. Add le rendelésedet még ma!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here