Foci NB II: A múlt héten két meccset játszottak a budaörsiek…

0
444

Szerdán, augusztus 18-án a 4. fordulóban hazai pályán (örülnek a szurkolók az új stadionnak, közel félezren látogattak ki az Árok utcába) a veretlen ETO FC Győr Óvári Zsolt góljával szerzett vezetést Budaörsön. A második játékrész elején szűk negyedóra alatt eldöntötte a három pont sorsát a Rába-parti alakulat, Toma György találatát Priskin Tamás duplája követte, így Sajbán Miklós bombagólja már csak a szépítéshez volt elegendő. A végeredmény 1:4.

A veretlen ETO FC Győr a Budaörs otthonában folytatta jó sorozatát, míg Márkus Tibor együttese egy vereség és egy döntetlen után szeretett volna győzni, ám nem sikerült.

A Szolnok elleni stadionavatóhoz hasonlóan ezúttal is jobban kezdett a házigazda, főként a jobb oldal volt aktív, de a középre érkező indításokat és íveléseket lefülelték a hórihorgas győri védők. Az ETO láthatóan kivárásra játszott, de néhány húzásból könnyen helyzetbe tudott kerülni: Tóth Gábornak előbb Berki István, majd Priskin Tamás próbálkozásánál kellett védenie. A folytatásban inkább a középpályán zajlott a játék, a győriek fokozatosan átvették az irányítást. Az enyhe mezőnyfölény huszonöt perc elteltével góllá érett, egy tetszetős támadás végén Kanalos lövése Óvári Zsolt elé pattant, aki közvetlen közelről megszerezte a vezetést a Rába-partiaknak (0–1). A Budaörs a félidő hátralévő részében sem tudott ritmust váltani, az ETO szervezett védekezéssel őrizte egygólos előnyét.

A fordulás után magasabb sebességi fokozatba kapcsolt Klausz László együttese, amely szűk egy perc leforgása alatt megduplázta előnyét, Toma György távoli lövése egy budaörsi védőn megpattanva vágódott a bal felső sarokba (0–2). Nem sokkal később Kulcsár Kornél próbálkozásánál kellett bravúrt bemutatnia Tóth Gábornak, majd Priskin Tamás percei következtek: a támadó előbb egy szöglet után, majd Kovács Krisztián remek indítását követően gurított a jobb alsóba (0–4).

Az utolsó félórában már egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán, s bár a vendégek előtt is szép számmal adódtak helyzetek, végül Sajbán Miklós bombagólja zárta le az események sorát. Az ETO FC Győr végig fölényben játszva magabiztos győzelmet aratott a Budaörs otthonában, így négy mérkőzés után továbbra is veretlen a labdarúgó NB II-ben (1–4).

Forrás és bővebben: nemzetisport.hu, fotó: bsc1924 Fb. oldala

Vasárnap, augusztus 22-én Balmazújvárosba, a Nyíregyháza Spartacus FC ideiglenes otthonába látogatott csapatunk. A mérkőzés 17:30-kor kezdődött és a budaörsiek számára ismét szomorúan végződött. Ezúttal sem sikerült pontot szereznie csapatunknak. A hazaiak már a 11. percben vezetéshez jutottak, majd a szünet előtt kettőre növelték előnyüket. A lélektani előnyt kihasználva a második játékrész elején újabb gólt szereztek. Csapatunknak csak a szépítésre futotta a hajrában – Petneházi Márk volt eredményes büntetőből a 83. percben, beállítva ezzel a 3–1-es végeredményt. A BSC 4 ponttal a 15. helyet foglalja el öt fordulót követően.

NB II., 5. forduló:
Nyíregyháza – Budaörs 3-1

Nyíregyháza: Fejér – Jánvári, Nemes, Zamostny (Pócsik, 62.), Paku, Vass P., Papucsek (Novák Cs., 72.), Márkus A. (Sigér Á., 81.), Gresó (Hamed, 62.), Szokol, Csörgő (Szabó B., 72.)
Nem lépett pályára: Menczeles, Galambos, Kalocsai
Vezetőedző: Pacaj Szergej

Budaörs: Tóth G. – Tóth K., Kékesi, Zsidai (Gyurácz, 46.), Kapronczai – Molnár Cs., Sajbán, Petneházi – Vankó (Halácsi, 84.), Winkler (Gula, 62.), Balázs Zs. (Jász G., 84.)
Nem lépett pályára: Szabó B., Bognár D., Fényes, Pintér D.
Vezetőedző: Márkus Tibor

Gólszerző: Márkus A. (11.), Vass P. (44.), Kékesi (öngól – 54.), illetve Petneházi (83. – büntetőből)

Sárga lap: Kékesi (18.), Kapronczai (35.)

Márkus Tibor értékelése:
Ismét a mérkőzés korai szakaszában kaptunk gólt, ráadásul megint egy bombagólt szerzett az ellenfél. Innentől végig futottunk az eredmény után, a hazaiak a vezetés tudatában a saját játékukat tudták játszani, ráadásul még az első félidőben könyörtelenül kihasználták a hibánkat, és kétgólos előnnyel vonultak szünetre. A második félidőben már voltak olyan periódusok, amikor irányítani tudtuk a mérkőzést, és az ellenfél térfelén tudtuk tartani a labdát, azonban hiányérzetem van, mert kevés helyzetet tudtunk kialakítani. Összességében megérdemelten nyert a hazai csapat.

Csapatunk a Békéscsabát fogadja a következő fordulóban. A mérkőzést vasárnap (08.29.) 17.30-től játsszák.

Forrás: bsc1924.com,

Bővebben: nemzetisport.hu

Korábbi cikkeink a bajnokságról: ITT érhetők el.