A 20 éves Budaörsi Baptista Gyülekezetről

0
303

„Küldetésünk örömöt hozni az emberek életébe”

Idén ünnepli jubileumi fennállását a városunkban alapított Budaörsi Baptista Gyülekezet. Céljaikról, terveikről, a településen betöltött szerepeikről Durkó István alapítólelkész számolt be a Budaörsi Naplónak.

A Budaörsi Kőszikla Baptista Gyülekezet a Terraparkban találta meg az otthonát, itt beszélgetünk Durkó István lelkésszel a nagyteremben, ott ahol vasárnaponként az istentiszteleteket tartják. A beszélgetésen jelen van Révész Lajos a gyülekezet új lelkésze is.

Mikor és hogyan alakult a gyülekezet?
A gyülekezet hivatalosan 2003 januárjában indult el itt a városban, a teljes nevünk a Budaörsi Kőszikla Baptista Gyülekezet. Az alapításban tíz ember vett részt, ha ezt tovább bontjuk, ez 5 házaspárt jelent. Ekkor még a Bleyer Jakab Német Nemzetiségi Általános Iskola ebédlője szolgálta az istentiszteletek helyszínét. Ott volt az az ünnepi istentisztelet is, amin kimondtuk a gyülekezet megszületését. Erre meghívtuk a város fontosabb szereplőit. Ott volt polgármester úr, az egyházak helyi képviselői, illetve a Baptista Egyház képviselői, akik imádkoztak értünk. Így lettünk kirendelve erre a munkára, szolgálatra.

Hogyan került a gyülekezet a Terraparkba?
A gyülekezet életében nagyon sok költözés volt. Az általános iskolán kívül voltak istentiszteletek a Jókai Mór Művelődési Központban, a Városi Ifjúsági Klubban, más iskolákban, alkalmanként irodaházakban – mindig ahogy nőtt a gyülekezet létszáma, tevékenysége, úgy lett szükség több helyre.

Mivel foglalkozik a gyülekezet?
Gyülekezetünk alaptevékenységét így foglaltuk össze: „Isten szeretetének továbbadása őszinte emberi kapcsolatokon keresztül” – ezt úgyis lefordíthatjuk, hogy az evangélium megosztása másokkal a legfontosabb  Nevezhetjük hitéleti tevékenységnek is, mert meggyőződésünk az, hogy egy baptista hívő embernek, nem csak a saját lelkével kell foglalkoznia, hanem másokéval is. Szeretnénk áldás lenni a körülöttünk lévő emberek számára.

Részletesebben?
Ahogy nőtt a gyülekezet létszáma, úgy foglalkoztunk gyerekekkel, nőkkel, fiatalokkal, sok speciális program indult be – egyre több eszközünk lett, tárolási igényeink lettek, az istentiszteletekre egyre többen jöttek. Elmúlt években, több mint 15 angol nyelvi tábort szerveztünk a városban lakó és a városban tanuló diákoknak. Voltak sporttáborok, koncertek, szociális jellegű segítségnyújtás rászoruló embereknek, nagyon sokféle módon megéltük a hitünket. Mindig kerestük a lehetőséget, hogy áldás legyünk a városnak.

Mennyien járnak a gyülekezetbe?
Több, mint kétszáz fő azoknak az embereknek a száma, akik valamilyen rendszerességgel Istentiszteletre járnak, a gyerekekkel együtt számolva. Az elmúlt két évben különösen sok új ember csatlakozott hozzánk.

Honnan érkeznek a hívők?
A legtöbben budaörsiek, de, Törökbálintról, Érdről, Budakesziről, illetve Budapest budai kerületeiből is vannak emberek, továbbá néhányan Biatorbágyról és Zsámbékról is jönnek.

Egy gyülekezetnek lehet célja?
Nekünk egy célunk van, a Biblia, az Isten igéjének a képviselete, hogy ezt megismertessük az emberekkel. Ahogyan mi megéljük a kapcsolatunkat Krisztussal, és hogy Krisztust bemutassuk az embereknek.

Elérte a gyülekezet az elhívását?
A cél sosem teljesíthető, mert mindig nyitva marad! Ez egy folyamatos elhívás, hogy az evangéliummal pozitív hatással legyünk az emberekre és mindig vannak újabb emberek.

Hogyan ünnepel a gyülekezet?
Most, hogy húszéves lett a gyülekezet, ezt nem csak magunknak szeretnénk emlékezetessé tenni, hanem a városnak is. A születésnap alkalmából elültettünk 20 fát Budaörsön, és egy kis emléktáblát helyeztünk a fák mellé.

Mi a gyülekezet ajándéka önmagának?
Számunkra a legnagyobb öröm, amikor azt látjuk, hogy az emberek élete megváltozik, mert találkoznak Jézus Krisztussal, és ez a találkozás megváltoztatja az életüket, hiszen felszabadulnak a terheik, bűneik alól – új reménység, hit az, amit kapnak Istentől, ami minőségileg megváltoztatja az emberek életét. Amikor ezt látjuk, hogy történik, akkor ez nekünk öröm. Illetve, a 20 éves gyülekezet ajándékba kapott még egy lelkipásztort Révész Lajos személyében. (Révész Lajos: – A létszám most már magas, azt hisszük és reméljük, hogy a növekedés nem áll meg, és szükség van a lelkipásztori szolgálat megerősítésére, ezért jöttem én.)
Durkó István kiegészíti: – Továbbra is készek vagyunk áldás lenni a városnak a hitéleti és más területen is. Tervünk, hogy ehhez saját templomunk legyen, ami jelenleg még imatéma.

Ezt csináltunk mostanában

Kárpátalján karácsonyi cipősdoboz ajándékok eljuttatása, rászoruló általános iskolások menzai étkeztetése, gyülekezet alapítás.

Haitin földrengés után a gyülekezet „örökbefogadott” egy hatéves Rebeka nevű kislányt, akinek a szülei meghaltak. Fizetjük a bentlakásos iskola költségeit a számára, hogy ne kallódjon el.

Brazília: a gyülekezet egyik tagja misszionáriusként szolgál Brazília elmaradott részén és segíti az ott élő szegényeket, és az evangéliumot hirdeti.

Budapesten gyülekezet indítása,  a Naphegyen, valamint a Tatabányai Baptista Gyülekezet elindítása.

Budaörsön karácsonyi cipősdoboz akció, a Bleyer Jakab általános iskola Árpád utcai tagozatában évről-évre viszünk ajándékokat! A budaörsi Kék-Duna Lakásotthon és a törökbálinti Törökméz Lakásotthon folyamatos támogatása lelki és közösségi programokkal, illetve időszakos anyagi támogatással.
 

Írta: Polgár Ágnes   

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here