Határozat alapján írták ki a tájékoztatást a patikák, hogy nem lesz Budaörsön július 2-től november 2-ig hivatalos ügyeletes gyógyszertár. A polgármester már ígéri a megoldást, de az egyik patika vezetője szerint lehet, hogy nem is lesz rá szükség.
A Tescóban a patika ügyeleti ablakánál található a következő tájékoztatás:
Az előzmény, hogy még márciusban újabb „átfogó reformokat” jelentett be Takács Péter egészségügyi államtitkár, ezúttal a gyógyszerellátás területén: változik az ügyeleti rendszer, személyre szabott gyógyszerkiadás jön, és felülvizsgálják a nagy értékű gyógyszerek támogatását. Ezeket a Magyar Gyógyszerészi Kamara vándorgyűlésén ismertette és azt, hogy a fejlesztések koordinálására külön munkacsoport alakult Bidló Judit helyettes államtitkár és Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerész Kamara elnökének vezetésével. Ekkor az is elhangzott, hogy hazánkban 23 olyan hely található, ahol az orvosi ügyelet mellett nem működik gyógyszertári ügyelet, és ennek megoldása érdekében most került napirendre a patikai és az alapellátási ügyelet összefésülése.
Azóta erről nem sokat hallhattunk, ezért is lepett meg szinte mindenkit, aki a gyógyszertárban vagy az internetes közösségi oldalakon találkozott a fenti kiírással, hogy nem lesz Budaörsön július 2-től november 2-ig hivatalos ügyeletes gyógyszertár.
„Fontos, hogy mindenki tudja. Ez pontosan olyan központi (állami) intézkedés, mint az ügyelet városi megszüntetése. Azt is megoldottuk az állam helyett, erre is keressük a megoldást… És meg fogjuk találni!„- írta a közösségi oldalon Wittinghoff Tamás polgármester.
Hétfőn (május 12-én) reggel sikerült elérnünk telefonon a patika tulajdonosát, vezetőjét, dr. Ördög Imrét, aki lapunkat arról tájékoztatta, hogy egy határozatot kaptak a gyógyszertárak (azt, hogy pontosan kitől, nem árulta el, azt mondta erről most nem szeretne nyilatkozni), és ez alapján írták ki a tájékoztatást. Lapunk további kérdéseire válaszolva még elmondta, hogy ahol munkaszüneti napokon is nyitva tartanak délután 2-ig (például a Károly király úton), azt a működési engedélyük tartalmazza, ebből az következik, hogy önként, engedély nélkül nem vállalhatnak kvázi ügyeletet. Az önkormányzat azonban ezzel kapcsolatban még nem kereste meg őket, hogy – az orvosi ügyelethez hasonlóan – plusz finanszírozás fejében – a jogszabályokat betartva! – , vállalnának-e ilyet.
A gyógyszertár vezetője szerint azonban a probléma kisebb, mint az orvosi ellátásnál, mert őket ügyeleti időben szinte kizárólag személygépkocsival keresik fel, nem tömegközeledve vagy gyalogosan, így például akár a Budán a Sasadi útnál lévő nagy irodaházban lévő, és a felhívásban is megjelölt éjjel-nappali állandó gyógyszertár valóban gyorsan elérhető Budaörsről. Továbbá azt is megjegyezte, hogy természetesen majd akkor derül ki a valódi reakció a betegek részéről, ha július 2-től tényleg megszűnik helyben az ügyelet, de a közösségi oldalon a posztra érkező hozzászólások mennyisége nem ad okot szerinte előre az aggodalomra.