2020 évi tervezett városi rendezvények

0
441

2020 évi tervezett városi rendezvények – Budaörs *

Időpont

Esemény

Helyszín

Szervező/ közreműködő

JANUÁR
Január 17 TIM – Ifjúsági Akadémia Város Ifjúsági Klub Városi Ifjúsági Klub
Január 19. Megemlékezés a magyarországi németek kitelepítésének 74. évford. – városi kitelepítési megemlékezés Szt. Vince Óvoda BNNÖ
Január 19. Taurin Cirkusz Group Városi Ifjúsági Klub Városi Ifjúsági Klub
Január 24. MozART zenés szobaszínház PostART PostART
Január 25. Budaörser Sautanz- hagyományos sváb disznóvágás Heimatmuseum BNNÖ/ Heimatmuseum
Január 25. Bridzs verseny Művelődési Ház Bridzsklub
FEBRUÁR

 

Február 4. Dumaszínház Művelődési Ház JMMH
Február 8. Farsangi bál a Pro Musica Kórussal I.számú Általános Iskola Pro Musica Kórus Egyesület
Február 8. Batyusbál Művelődési Ház BNNÖ
Február 12. Postart Olvasókör PostART tetőtér Budaörsi Olvasókör
Február 14. Valentin nap – Veres Mónika előadása/ Művelődési Ház JMMH
Február 14. TIM – Ifjúsági Akadémia Városi Ifjúsági Klub Városi Ifjúsági Klub
Február 14-16. BABtér- Filmmaraton Babtér Babtér, AnimációsBázis
Február 15. VIVART Farsangi koncert- Időtlen dallamok Városháza Vivart Zeneművész Egyesület
Február 20. Művésztanári Hangverseny-sorozat Zeneiskola Zeneiskola
Február 21. Szobakoncert PostART tetőtér PostART
Február 21-22. XLII. Magyar Rovarászati Napok Illyés Gy. Gimnázium Magyar Rovartani Társaság
Február 22. Színházi bemutató: ALÍZ! BLSZ Színház
Február 22. Farsang Régészeti Múzeum Régiségbúvár Egyesület
Február 28. Kapcsolatok előadás sorozat- Müller Péter Művelődési Ház JMMH
Február 29. Ritmikon /  Nem vagyok robot!  koncert Művelődési Ház JMMH
MÁRCIUS

 

     
Március 8. Piros Rózsa Dalkörkör–Tavaszi, Nőnapi gálaműsor Művelődési Ház Dalkör
Március 11. Művésztanári Hangverseny-sorozat Zeneiskola Zeneiskola
Március 12. Színházi bemutató: Kozmosz – szösz  Városi Ifjúsági Klub Színház
Március 13 TIM – Ifjúsági Akadémia Városi Ifjúsági Klub Városi Ifjúsági Klub
Március 13. Nyitnikék – Tavaszi kerti zsongás – előadások/ klub indítása/ kertészeti vásár Művelődési Központ JMMH
Március 15. Városi ünnepség és megemlékezés

 

Kossuth-szobor

 

PMH / BFE/  Színház / Szélrózsa Néptánc/  …
Március 17-20. Tavaszi Ifjúsági Német Nemzetiségi Napok Heimat/JMMH/Ifiklub BNNÖ
Március 22. Víz Világnapja, természetbúvár tanítási nap iskolásoknak és óvodásoknak Csiki Pihenőkert Régiségbúvár Egyesület
Március 24. Művésztanári Hangverseny-sorozat Zeneiskola Zeneiskola
Március 26. Kapcsolatok – Schaffer Erzsébet Művelődési Központ JMMH
Március 27. Reinis Jaunais (LV) litván gitáros koncertje és gitár workshop Babtér Babtér
Március 27-29. Ébredj Budaörs / mozgásórák/ előadások / koncertek Művelődési Központ JMMH
ÁPRILIS

 

     
Április 2. Művésztanári Hangverseny-sorozat Zeneiskola Zeneiskola
Április 2. Dumaszínház Művelődési Ház JMMH
Április 3. Florália – Tavaszköszöntő fesztivál Régészeti Múzeum Régiségbúvár Egyesület
Április 5. Budaörsi KOPÁROK Teljesítménytúra Budaörs Illyés Gimn., BDSE
Április 10. Nagypénteki keresztút Kálvária kápolna Katolikus Egyházköz.
április 9-14.

 

Tavaszi Szünet !!    
Április 17. TIM – Ifjúsági Akadémia Városi Ifjúsági Klub Városi Ifjúsági Klub
Április 19. Zorán koncert Sportcsarnok BULÁKE
Április 20. Budaörsi Pedagógiai Nap I.Ált. Isk. PolgHiv.
Április 22. Föld Napja, természetbúvár tanítási nap iskolásoknak és óvodásoknak Csiki Pihenőkert Régiségbúvár Egyesület
Április 19-25. Jókai Napok rendezvénysorozat

 

Művelődési Központ / Budaörs JMMH
Április 25-26. Amatőr Bridzsfesztivál Városháza Bridzsklub Egyesület
Április 30. Ballagás Illyés Gyula Gimnázium Illyés Illyés
Április …. Köz/ Tér hónap – előadások/ kiállítás Zichy Major 2040 Építész Egyesület
 

MÁJUS

     
Május 2. Színházi bemutató: Beaumarchais: Figaro házassága BLSZ Színház
Május 2-6. Virágok Vetélkedése- Kárpát-medencei népdalénekes találkozó JMMH Szélrózsa Néptáncegyüttes
Május 10. Madarak és fák napja, természetbúvár tanítási nap iskolásoknak és óvodásoknak Csiki Pihenőkert Régiségbúvár Egyesület
Május 13-17. ** Budaörs Fesztivál!

 

több helyszínen a városban Önkormányzat/ Selmeczi Á.
Május 17. VIVART Fesztivál záró hangversenye- Festum Hungaricum Sportcsarnok Vivart zeneművész Egyesület
Május … Városi Sportnap Árok u/ Herman/ Illyés BDSE
Május … BUM Majális Zichy Major BUM
Május 30. Kamaraerdő Napja Kamaraerdő Köz.Ház Közösségi Ház/ részönkorm.
Május 31. Gyereknap a lakótelepen Ifjúság utcai park Zöldkör Egyesület
JÚNIUS

 

     
Június 4. Trianon 100- emlék hangverseny a Sapszon Kórussal Katolikus templom Sapszon Egyesület
Június 5. Környezetvédelmi világnap, természetbúvár tanítási nap iskolásoknak és óvodásoknak Csiki Pihenőkert Régiségbúvár Egyesület
Június … Görög –német ízek és ritmusok Templom tér BNNÖ/ BGNÖ nemzetiségek
június 14. Piros Rózsa Dalkörkör–Nyári gálaműsor Művelődési Ház Dalkör
Június 14. VII. Budaörsi VIVACE Táncforgatag Sportcsarnok Vivace Egyesület
Június 22-26. Hagyományőrző gyerektábor a Heimatmuseumban Heimatmuseum Heimatmuseum
Június 27. Múzeumok Éjszakája Csiki Pihenőkert Régiségbúvár Egyesület
Június … BUM Juniális Zichy Major BUM
Június … Budaörsi Kultúrvíkend Zichy Major 2040 Építész Egyesület
Június … Úrnapi virágszőnyeg és körmenet Templom tér Egyházköz./
 

II. FÉLÉV

 

 

     
JÚLIUS      
Július- Augusztus Nyári táborok városban több helyszínen intézményi szervezésben
Július … Nyár Esti Koncert -Pro Musica Kórus Szabadtér Pro Musica Kórus Egyesület
 

AUGUSZTUS

     

 

Augusztus 10-22. Intenzív Művészeti Előkészítő Babtér Babtér, Animációs Bázis
Augusztus 20. Városi ünnepség Templom tér PMH / Fúvószenekar/ JMMK
Augusztus … Anyatejes Világnap Városháza Védőnők
Augusztus 29.  (munkanap) IDESÜSS – Budaörs Napja Szabadság út Önkormányzat/ PMH
 

SZEPTEMBER

     
Szeptember 4-6. OFF- Országos Foltvarró Fesztivál JMMH, Városháza, PostArt, Ifiklub Foltvarró Céh
szeptember .. Kerékpáros felvonulás Budaörs Fillari Team Egyesület
Szeptember 19-20. Kulturális Örökség Napjai Budaörs Régészeti Múzeum Régiségbúvár Egyesület
Szeptember 20. Bridgestone Budaörs Félmaraton futóverseny Budaörs Bridgestone
szeptember …. Arc Sacra – Budaörsi arcképcsarnok kiállítás Zichy Major BUM
Szeptember 19./26. Budaörsi Vigasság  Templom tér Selmeczi Ágnes
Szeptember 26. Szüreti mulatság – az Európa kertben a

testvérvárosokkal közösen

Csiki Pihenőkert Régiségbúvár Egyesület
Szeptember … Budaörsi Építész Szüret kiállítás Zichy Major 2040 Budaörs Építész Egy.
szeptember … Kőhegyi kápolna búcsúja Kőhegy Egyházközség/ Szt. Tarzíciusz
 

OKTÓBER

     
Október 1. Idősek Világnapja Művelődési Ház Önkormányzat / JMMH
Október 1. Zene világnapja hangverseny Zeneiskola Leopold Mozart Zeneiskola
Október 3. FUT az ÖRS! Őszibarack u. és környéke Kesjár Csaba Ált.Iskola
Október 4. Állatok Világnapja – természetbúvár és művészeti nap iskolásoknak és óvodásoknak Csiki Pihenőkert Régiségbúvár Egyesület
Október 10. Múzeumok Őszi Fesztiválja- „A Nagy Rajzolás” Régészeti Múzeum Régiségbúvár Egyesület
Október 15. Fehér Bot Napja- Budaörsi Botorkáló Budaörs BULÁKE
Október 22. VIVART -Ünnepi hangverseny Városháza VIVART
Október 23. Városi ünnepség és megemlékezés 56-os emlékmű PMH,Szélrózsa/

Fúvósok/ BLSZ

Október OktoberFest Heimatmuseum BNNÖ/ Heimatmuseum
Október 28- november 1. Primanima Fesztivál – Budaörsi Animációs Nemzetközi Fesztivál és nemzetközi workshop BABTÉR / JMMH Primanima Egyesület
Október … Őszi mulatságok budaörsi és térségi kórusok találkozója Városháza Pro Musica Kórus Egyesület
 

NOVEMBER

     
November 8. Márton napi vigasságok JMMH/ Régészeti Múzeum / Lakótelepi köz.ház JMMH/ Régiségbúvár Egyesület / Zöldkör/ Szélrózsa Néptánc  
November 8. Franck130- emlékhangverseny a Sapszon Kórussal Katolikus templom Sapszon Egyesület  
November 11. Márton napi Vesperás Katolikus templom Leopold Mozart Zeneiskola  
November 19. „Budaörsi Férfi” fotókiállítás Városháza Májer Emese  
November 21. Svábbál
  1. sz. Ált.Iskola
BNNÖ  
November V. Nemzetközi Kórusfesztivál- Cantante Budapest  I. Ált.Iskola ProMusica/ Kórusfesztivál  
November 28. Budaörsi Advent rendezvényei – ünnepi gyertyagyújtás I.

 

Templom tér

Katolikus templom

Szt. Tarzíciusz Egyesület

 

 

 
 

DECEMBER

       
December 4.

 

Városi Mikulás ünnepség Művelődési Ház Önkorm.-PMH  
December 4. Zeneiskola Adventi hangversenye Evangélikus templom Zeneiskola  
December 5. Kamaraerdei Advent és Mikulás Közösségi Ház Közösségi Ház/ részönk.  
December 5. Mikulás ünnepség Régészeti Múzeum Régiségbúvár Egyesület  
December 5. Budaörsi Advent rendezvényei – ünnepi gyertyagyújtás II. Templom tér

 

Szt. Tarzíciusz Egyesület  
December 5. VIVART – Adventi hangverseny- Magasztaljuk a karácsonyt Katolikus templom Vivart Zeneművész Egyesület  
December 8. Betlehemes jászolépítő verseny kiállítás megnyitó Városháza Mindszenty Iskola  
December 12. Budaörsi Advent rendezvényei – ünnepi gyertyagyújtás III. Templom tér

 

Szt. Tarzíciusz Egyesület  
December 13. Német nemzetiségi karácsony JMMH BNNÖ  
December 13. Budaörs Karácsonya Templom tér Önkormányzat-PMH  
December 15. Gyermekek Karácsonya Művelődési Ház Önkorm. /JMMH  
December 17. Idősek Karácsonya Művelődési Ház Önkorm./ JMMH  
December 19. Budaörsi Advent rendezvényei – ünnepi gyertyagyújtás IV. Templom tér

 

Szt. Tarzíciusz Egyesület  
December 30. IX. Budaörsi Bridzselőszilveszter Városháza Bridzsklub Egyesület  

* A programokat tájékoztató jelleggel közöljük. A programváltozás jogát a szervezők fenntartják.

A programokról, rendezvényekről részletes információ a szervezőktől kérhető.

A Budaörs Fesztivál, az IDESÜSS Budaörs Napjára tervezett programokat

kérjük előzetesen bejelenteni- egyeztetni a Polgármesteri Hivatal kollégáival illetve a szervezővel. 

Összeállította: Polgármesteri Hivatal, Géczy-Gaál Szilvia kulturális ügyintéző tel: 23/447-818 e-mail: gaal.szilvia@budaors.hu